اندیشکده، مضرات رئیس جمهور میلیاردر برای اقتصاد آمریکا

به گزارش نوای پرنده پارسی، یک نشریه معتبر آمریکایی جو بی سابقه عدم اعتماد در اقتصاد آمریکا را از پیامدهای مضر صدارت امور توسط دونالد ترامپ به عنوان یک فعال اقتصادی میلیاردر برای این کشور توصیف کرده است.

اندیشکده، مضرات رئیس جمهور میلیاردر برای اقتصاد آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کارنامه اقتصادی دونالد ترامپ در حدود سه سال نخست ریاست جمهوری اش نشان داده که حضور یک فعال میلیاردر اقتصادی در رأس کاخ سفید نه تنها نتوانسته راه برای نجات اقتصاد آمریکا و کسب وکارهایی که هنوز هم بعد از رکود شدید سال 2008 کاملا جان نگرفته بودند، باشد، بلکه حضور ترامپ برای کسب وکارهای آمریکا ظاهرا مضر نیز بوده است.

در شرایطی که فرایند استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هر روز جدی تر از گذشته می شود، مجله فورچون در مقاله ای به سوابق اقتصادی و بازرگانی وی در سه سال گذشته پرداخته و تأکید می کند که عدم ثبات در شرایط اقتصادی آمریکا جوی آکنده از نوعی بی اعتمادی بی سابقه را در این کشور به بار آورده که خود به یک مشکل بزرگ اقتصادی در آمریکا تبدیل شده است.

این مقاله تأکید دارد که بر خلاف آنچه به نظر می رسید سیاست هایی در حمایت از کسب وکارههای آمریکایی باشد و حتی اندکی پیروزیت های اولیه و چشمگیر در برخی کسب وکارها، نخستین رئیس جمهوری که شخصا دستی بر اقتصاد و کسب وکارهای تجاری دارد، در حوزه اقتصادی چندان هم پیروز عمل نکرده و شاید بتوان گفت که برای کسب وکارهای آمریکایی و اقتصادی این کشور، بد نیز بوده است.

با این حال شاید با توجه به آمارهایی که درباره جنبه های مختلف اقتصاد آمریکا هر روز منتشر می شود، باور چنین مسئله ای چندان هم آسان نباشد چرا که بازار بورس آمریکا مدتی است که هر روز رکوردهای جدیدی را ثبت می کند، تورم در این کشور بسیار پایین است و بهره بانکی به شدت کاهش یافته است.

مجله فورچون، شرایط فعلی اقتصاد آمریکا را با ذکر شرح حالی از شرایط صنعت فولاد آمریکا تشریح می کند. بنا بر این گزارش، روزی که ترامپ در کاخ سفید روی کار آمد وعده داد که شرایط بسیار مساعدی برای صنایع فولاد آمریکا بوجود خواهد آمد، همین وعده ها نیز تمایل سرمایه گذاران برای بازار فولاد را بیشتر و بیشتر کرد، اما از همان ابتدا نیز این بهبود شرایط شامل تمام کسب وکارهای فعال در این صنعت نشد و به نظر می رسید که فرایندی تبعیض آمیز در این میان وجود دارد که مانع از رشد همزمان تمام بخش های این صنعت می شود.

این شرایط ادامه داشت تا اینکه ترامپ تعرفه هایی را بر واردات فولاد وضع کرد و یک بار دیگر وعده داد که شرایط این صنعت در آمریکا به سمت شکوفایی خواهد رفت، اما آمار اقتصادی نشان می دهد که قیمت سهام تولیدکنندگان بزرگ فولاد آمریکا حتی از زمانی که ترامپ وارد کاخ سفید شد نیز بدتر شده و تقریبا به یک سوم ارزش آن در روز انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 رسیده است و ناامیدی عجیبی بر این صنعت بزرگ اقتصاد آمریکا سایه افکنده است.

نشریه فورچون با انجام مصاحبه های متعدد با فعالان اقتصادی آمریکا به این نتیجه رسیده که شرایط صنعت فولاد آمریکا، نمونه کوچک شده ای از شرایط اقتصاد کلی این کشور است و احساسی که در میان فعالان اقتصادی آمریکا بوجود آمده احساسی به شدت ضدترامپ است.

علاوه بر این، نتایج این بررسی از این امر حکایت دارد که حتی کسب وکارهای کوچکتری که از پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا راضی بودند و امید داشتند تا شرایط اقتصادی این کشور اندکی بهبود پیدا کند، کم کم از حدود یک سال گذشته این خوشبینی خود را از دست داده اند.

بر اساس این گزارش، نگرانی عمده در میان بسیاری از فعالان اقتصادی در آمریکا این است که دونالد ترامپ اگرچه شروعی قدرتمند در حوزه اقتصادی داشت و ظاهرا تلاش می کرد تا شرایط اقتصادی این کشور را رونق بخشد اما در حال حاضر دیگر به نظر نمی رسد که اهرم سیاست گذاری خاصی در اختیار داشته باشد تا بتواند به بهبود اوضاع کمکی کند. علاوه بر این، نگرانی عمده بیشتر از این است که با توجه به اقدامات غیرقابل پیش بینی رئیس جمهور فعلی آمریکا، احتمال اینکه به اقتصاد این کشور آسیب جدی برساند، بسیار بیشتر است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 3150

به "اندیشکده، مضرات رئیس جمهور میلیاردر برای اقتصاد آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندیشکده، مضرات رئیس جمهور میلیاردر برای اقتصاد آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید