امضای تفاهم نامه همکاری میان مترو و جشنواره تئاتر فجر

به گزارش نوای پرنده پارسی، به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، روز گذشته سه شنبه 18 دی تفاهم نامه ای میان انجمن هنرهای نمایشی ایران و مدیرعامل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه جهت استفاده از ظرفیت تبلیغاتی و فرهنگی این فضا در راستای اهداف سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به امضا رسید.

امضای تفاهم نامه همکاری میان مترو و جشنواره تئاتر فجر

حاضران در این جلسه فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه، حمید نیلی مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران، احسان بیسادی معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه و وحید لک مدیر بخش تبلیغات و تشریفات سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر بودند.

در ابتدا لک با اشاره به برگزاری سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر از 21 بهمن تا 4 اسفند، با میزبانی حدود 15 سالن نمایشی در سطح شهر تهران و هفت استان گفت: این اتفاق با بودجه ای دولتی رخ می دهد و مردم همواره از ما گله مندند که در طول دوره برگزاری اش، آن طور که باید و شاید از آن آگاه نمی شوند. شروع مکاتبه با دوستان مان در شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه از حدود چهار ماه پیش شروع شد و بعد از آن دیدارهایی هم با دوستان دیگرمان در شهرداری مناطق 6 و 11 داشتیم چون 70 درصد سالن هایی که در ایام جشنواره میزبان آثار هستند در منطقه 11 و مابقی در منطقه 6 قرار دارند.

وی تأکید کرد: پتانسیل و ظرفیت مترو در اطلاع رسانی امری است که نمی توان نادیده اش گرفت و این اولین سالی که تا به این حد جدی به این موضوع می پردازیم.

نیلی مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران نیز در ادامه بیان کرد: با توجه به اینکه مخاطبان ما همواره از این فضا استفاده می نمایند ضروری است که چنین حرکتی با جدیت پیگیری گردد.

بیسادی معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران هم توضیح داد: با توجه به نزدیک شدن مان به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تاکید بر هر چه شکوهمندتر برگزار شدن مجموعه جشنواره هایی که به همین مناسبت در حوزه های تئاتر، سینما، موسیقی و تجسمی شکل گرفته اند، می توان به مترو به عنوان یکی از مهم ترین عرصه های عمومی شهر تهران برای اطلاع رسانی در مورد این رویدادها نگاه کرد و خصوصا در حوزه تئاتر به اجرای تئاترهای محیطی اندیشید که می تواند ایستگاه های مترو را به یکی از بسترها و کانون های اجرای خود تبدیل کند.

وی ادامه داد: اغراق نیست اگر بگوییم ظرفیت اطلاع رسانی متروی تهران با صداوسیما برابری می نماید و می توان از ساعاتی که مردم در مترو حضور دارند در جهت غنی تر کردن فرهنگ آنها بهره برد. یکی از رسالت های ما برقراری ارتباط نزدیک تر با اهالی فرهنگ و هنر است و در این مورد خاص امیدواریم بتوانم انتظارات دوستان مان در حوزه تئاتر را در رابطه با توقعاتی که در خصوص ایستگاه تئاتر شهر دارند نیز برآورده کنیم.

در سرانجام مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران نیز اظهار کرد: مترو به دلیل گستره کسانی که از آن استفاده می نمایند می تواند در حوزه فرهنگسازی بسیار موثر عمل کند و انجمن هنرهای نمایشی ایران این آمادگی را دارد که حتی فارغ از جشنواره تئاتر فجر به اجراهایی تک نفره جهت تاکید بر مفاهیم فرهنگی مورد نظر مسئولان شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه در این مکان بپردازد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 693

به "امضای تفاهم نامه همکاری میان مترو و جشنواره تئاتر فجر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای تفاهم نامه همکاری میان مترو و جشنواره تئاتر فجر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید