5 فرمان رئیس کل بانک مرکزی برای خرید سهام بانک ها

به گزارش نوای پرنده پارسی، خبرنگاران: رئیس کل بانک مرکزی گفت: بر اساس دستورالعمل نحوه تملک سهام بانکها، تملک بیش از 33درصد سهام بانک، برای هرمالک واحد (اشخاص حقیقی یا حقوقی دارای روابط مالی، خویشاوندی، نیابتی، وکالتی یا مدیریتی) ممنوع است.

5 فرمان رئیس کل بانک مرکزی برای خرید سهام بانک ها

به گزارش خبرنگاران عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی با اشاره به برنامه های بانک مرکزی برای اجرای حاکمیت شرکتی و حمایت جدی از حقوق سپرده گذاران وسهامداران و ثبات و سلامت بانکها در راستای دستورالعمل نحوه تملک سهام بانکها 5 دستور ویژه صادر کرد.

در یادداشت همتی آمده است: بر اساس دستورالعمل نحوه تملک سهام بانکها، تملک بیش از 33درصد سهام بانک، برای هرمالک واحد (اشخاص حقیقی یا حقوقی دارای روابط اقتصادی، خویشاوندی، نیابتی، وکالتی یا مدیریتی) ممنوع است.

تملک سهام بین 10 تا 33 درصد صرفاً با تأیید بانک مرکزی مقدور می باشد.

سهامداران عمده بایستی، تاپایان سال،نسبت به تعیین تکلیف میزان مجاز سهامداری اقدام و نسبت به واگذاری سهام مازاد خود اقدام نمایند .

از آن پس، نسبت به سود توزیع شده سهام مازاد و حق تقدم فروش رفته آن، 100 درصد اقتصادیات تعلق گرفته و حق رأی آن در مجامع نیز در اختیار وزارت امور اقتصادی و دارایی قرار می گیرد.

بانک مرکزی اختیار ابطال سهام بیش از 10درصد را، با تصویب هیئت انتظامی، دارا است و برنامه اش جلوگیری از تأمین اقتصادی ترجیحی مالک واحد است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 2545

به "5 فرمان رئیس کل بانک مرکزی برای خرید سهام بانک ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 فرمان رئیس کل بانک مرکزی برای خرید سهام بانک ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید