10 جاذبه دیدنی و شگفت انگیز شهر روتردام هلند

به گزارش نوای پرنده پارسی، شهر روتردام یکی از شهرهای عظیم هلند است که جاذبه های گردشگری و تفریحی بسیاری دارد. با ما همراه باشید تا شما را با دیدنی های این شهر آشنا نماییم.

10 جاذبه دیدنی و شگفت انگیز شهر روتردام هلند

با تور هلند از کشور آسیاب های بادی دیدن کنید و در شهر زیبای آمستردام گشت و گذار کنید.

جاذبه های دیدنی شهر روتردام

هلند یکی از کشور های زیبای اروپای شمال غربی است که به علت طبیعت بکر، گیاهان زیبا و شهرهای مدرن خود هر ساله گردشگر های زیادی را از سرتاسر دنیا به خود جذب می نماید.

این کشور مسیحی که بیش از 16 میلیون جمعیت دارد، 1 میلیون مسلمان را در خود جای داده است. روتردام یکی از شهرهای معروف هلند و پس از آمستردام دومین شهر بزرگ این کشور و نیز بزرگ ترین بندر اروپا و دومین بندر بزرگ دنیا بعد از بندر شانگهای است.

صندلی راهبردی این شهر نیز در دلتای راین - ماس - اسخلد و همچنین به علت وجود تعداد زیادی راه آهن ، جاده و راه های هوایی و آبی باعث شده تا این شهر لقب دروازه اروپا را به خود اختصاص دهد.

جاذبه های گردشگری رتردام

دیدنی های شهر روتردام هلند

1. دیدنی های روتردام: کلیسای سنت لارنس (Grote of Sint- Laurenskerk)

لارنسکرک یا کلیسای سنت لارنس در ابتدا در کناره های رودخانه Rotte جا خوش کرد و نقطه قرارگیری اولیه این کلیسا را می توان محل اصلی تولد روتردام یا رتردام دانست.

سنت لارنس کلیسایی با ابهت است که در فاصله سال های 1442 تا 1525 ساخته شد و تنها کلیسای ساخته شده به سبک گوتیک در رتردام است که تا به امروز دوام آورده است.

بعد از بمبارانی که در طول جنگ دنیای دوم در رتردام رخ داد، شرایط کلیسای سنت لارنس تصویر کوچکتری از خرابی ها و ویرانی هایی بود که در طول این جنگ برای شهر رخ داد.

امروزه کلیسای قرون وسطایی سنت لارنس به عنوان المانی به جای مانده از روزهایی بسیار دور در میان موج وسیع معماری مدرن شهر خودنمایی می نماید. این کلیسا هنوز هم از جمعیت مردم، گردشگر ها، کنسرت ها و نمایشگاه ها، سخنرانی ها و دیدار های رسمی پر و خالی می گردد.

نمایشگاه دائمی کلیسا مکانی مناسب برای گردشگران است. همچنین برای تجربه نمایی خارق العاده از مرکز شهر رتردام ، باید به بالای برج کلیسا بروید.

مکان های تفریحی روتردام

2. مکان های دیدنی رتردام: آسیاب های بادی کیندر دایک (Kinder dijks Windmills)

آسیاب های بادی کیندر دایک که به ثبت سازمان میراث دنیای یونسکو هم رسیده اند، نمونه شاخص و منحصر به فردی از شیوه اداره و کنترل منابع آبی کشور هلند هستند. تمامی کوشش ها و چالش های بشر با مقوله آب و ذخایر آبی در این آسیاب ها مشهود است.

مجموعه منحصر به فردی از 19 آسیاب بادی در یک طبیعت اصیل هلندی منظر ه ای چشمگیر و خیره نماینده ساخته است.

موزه آسیاب بادی نِدِروارد (Nederwaard) به این موضوع پرداخته است که خانواده ها در حدود سال 1900 میلادی در اطراف این آسیاب ها چگونه کار یا زندگی می کردند و یا در موزه آسیاب بادی بلاک ویر (Blokweer Museum) می توانید به عنوان یک آسیابان کار کنید.

در سالن مولتی مدیا می توانید به تماشای فیلم هایی جالب بنشینید، بر عرشه کشتی برقی سوار شوید و از روی عرشه نظاره گر این آسیاب ها باشید در حالی که وزش باد و بوی آب را حس می کنید و به صدای چرخش آسیاب ها گوش می دهید.

بازدید از این جاذبه در تمام طول سال انجام می گردد. از آنجایی که این آسیاب ها را می توان یکی از سمبل های شهر رتردام در نظر گرفت، پیشنهاد می کنیم بازدید از این جاذبه را هرگز از دست ندهید.

جاذبه های طبیعی روتردام

3. بندرگاه قدیمی و موزه مارین (The Old Harbour & Marine Museum) در روتردام

این بندرگاه ، رودخانه ای را در آغوش گرفته است که پر از قایق های قدیمی بازسازی شده می باشد و بسیاری از این قایق ها خانه قایقی هایی هستند که صاحبانشان در آنها زندگی می نمایند.

در یک روز که هوا متعادل است می توانید در یکی از کافه های اطراف اسکله بنشینید یا در اطراف آن قدم بزنید و قایق ها را تماشا کنید که در حال رنگ یا تعمیر شدن هستند.

نشانه ها و تابلوهایی در اسکله هستند که سن قایق ها را نمایش می دهند و عکس هایی هم وجود دارند که روزهای اوج این مکان را به عنوان یک بندر و لنگرگاه بازرگانی به نمایش می گذارند.

با اندکی پیاده روی از اینجا به موزه دریایی رتردام برمی خوریم که در سال 1873 تاسیس شد و زاویه دید بسیار خوبی را از ارتباط شهر با دریا و راه های آبی فراوان آن برای شما فراهم می نماید.

موزه بزرگ موجود در این موزه به تاریخچه دریانوردی و کشتیرانی پرداخته است که در آن میان می توان به مدل های مختلف کشتی ها، بازسازی یک کشتی 200 ساله و تعداد زیادی تابلوهای نقاشی با موضوع دریانوردی اشاره نمود.

جاذبه گردشگری دیگری که مربوط به این موضوع است، موزه بندرگاه (Harbour Museum) است که تشکیلاتی واقع در فضای باز است و اجسامی مانند بافل (Buffel)) ، یک کشتی آهنی بازمانده از قرن 19 و کشتی های فانوس دار قدیمی در آن نگه داری می شوند و می توانید از آنها بازدید کنید.

جاذبه های تاریخی روتردام

4. دیدنی های روتردام هلند: خانه های مکعبی (The Cube Houses)

رتردام خانه بسیاری از نمونه های عالی معماری مدرن است که بخش زیادی از آن به دلیل قرار دریافت این شهر در بافت ساحلی و کنار دریا و دلیل دیگر، خرابی های به جای مانده از جنگ دنیای دوم و بازسازی های صورت گرفته به دنبال آن، می توان گفت اوج جلوه ی معماری مدرن شهر رتردام در خانه های مکعبی نمود پیدا نموده است.

این ردیف از خانه ها که توسط معمار هلندی Piet Blom طراحی شده اند، با سقف های مکعبی شان در طول یک پیاده روی در کناره اسکله هم به راحتی قابل مشاهده هستند.

یکی از این خانه ها که به آن Show Cube می گویند برای بازدیدنمایندگان تعبیه شده و جلوه های طراحی و تاریخچه خانه ها در آن نمایش داده شده است. الماس دیگری که در روی انگشتر معماری شهر رتردام می درخشد، کاخ سفید (White House) است که روزی بلندترین ساختمان اروپا محسوب می شد.

این سازه 10 طبقه ای خارق العاده که در سال 1898 به سبک هنر نو ساخته شد، یک میراث ملی است و نماهای فوق العاده ای از شهر را در آخرین طبقه اش برای شما فراهم می نماید.

معماری شهر روتردام

5. دیدنی های رتردام: یوروپورت (Europoort)

یوروپورت (Europoort) منطقه ای از بندر روتردام و منطقه صنعتی مجاور در هلند است که با عنوان یکی از دیدنی های روتردام هلند شناخته می گردد.

این مکان در جنوب غربی دهانه رودخانه های Rhine و Meuse واقع شده است که شامل کشورهای هلند، آلمان، بلژیک و بخشی از فرانسه بوده و یکی از شلوغ ترین بنادر دنیا است و دروازه بزرگی به اروپا محسوب می گردد. این بندر در طول سال 2015 میلادی، 12 میلیون کانتینر را جابجا نموده است.

منطقه یوروپورت با پالایشگاه های پتروشیمی و مخازن ذخیره سازی، سنگ آهن فله و کار با ذغال سنگ و همچنین پایانه های کانتینر و وسایل نقلیه موتوری بسیار صنعتی شده است. این مکان در ساحل جنوبی Nieuwe Waterweg، واقع در منطقه Maasvlakte واقع شده است.

جاذبه های گردشگری روتردام

6. باغ وحش سلطنتی روتردام (The Royal Zoo)

یکی از قدیمی ترین باغ وحش های هلند و دیدنی های روتردام هلند، باغ وحش سلطنتی روتردام است که در سال 1857 تأسیس شده و از زیباترین مکان های شناخته شده برای گذراندن اوقات فراغت می باشد.

حیواناتی مانند فیل های جوان، پاندای قرمز و دیگر گونه های جانوری جذاب و دوست داشتنی این باغ وحش را به یکی از جاهای زیبا برای کشف طبیعت وحشی تبدیل نموده است.

حیوانات آسیایی، بازسازی جنگل های استوایی با دو گروه از پرندگان غیر بومی، استپ های مغولستان، غارهای خفاش، باغ های چینی و بسیاری از حیوانات بومی، تنها بخشی از جاذبه های این باغ وحش منحصر به فرد است.

از دیگر زیبایی های این باغ وحش شگفت آور، بخش مربوط به جانوران دریایی و اکواریوم جذاب آن که انواع حیواناتی که در اعماق اقیانوس های قاره آمریکا زندگی می نمایند، در خود گنجانده است.

جاذبه های رتردام هلند

7. دیدنی های روتردام: موزه بویمانس فان بنینگن (Museum Boymans-van Beuningen)

موزه Boijmans Van Beuningen، یکی از مهم ترین مراکز هنری هلند و اروپاست و به دلیل مجموعه های عالی از نقاشی ها، مجسمه ها، و هنرهای کاربردی و تزئینی از سراسر اروپا شناخته شده است.

نقاشان قرن چهاردهم تا شانزدهم به ویژه با آثار هوبرت (Hubert) و یان ون ایک (Jan van Eyck)، هیرونیموس بوش (Hieronymus Bosch) و پیتر بروژل (Pieter Bruegel) به خوبی نمایش داده می شوند.

قرن هفدهم توسط رامبراند و روبنس (Rembrandt and Rubens) نمایش داده شده است، در حالی که قرن های بعد توسط مونه (Monet)، گوگن (Gauguin) و ون گوگ (Van Gogh) نمایش داده می گردد.

نقاشان مدرن شامل پیکاسو (Picasso)، ماتیس (Matisse) و چاگال (Chagall) هستند. یکی دیگر از موزه های یادداشتWereldmuseum Rotterdam، موزه مردم نگاری است که در سال 1883 تأسیس شده و دارای نمایش های عالی از آثار باستانی از فرهنگ های باستانی و مدرن از سراسر دنیا است.

موزه های روتردام هلند

8. مکان های دیدنی روتردام: سالن بازار (Market Hall)

یکی از شلوغ ترین اماکن رتردام و محل گرد آمدن مردم شهر این بازار فوق العاده است که در سال 2014 بازگشایی شده است. سقف بسیار بلند و قوسی شکل این بازار با نقاشی های بسیار بزرگ از انواع سبزیجات، ماهی ها و سایر خوراکی ها پوشیده شده است.

خود بازار هم به نوعی شهر فرهنگی محسوب می گردد که انواع و اقسام گوشت ها، سبزیجات و غذاهای آماده در آن به فروش می رسند. فست فودها و رستوران های بسیاری در این بازار وجود دارند که به عرضه انواع و اقسام غذاها مثل غذاهای مورد علاقه مردم کشور هلند، بشقاب های اسپانیایی و غذاهای هندی می پردازند.

برای حس کردن نبض واقعی زندگی در شهر رتردام و لذت چشیدن و کشف طعم های تازه از قلم نیاندازید که سر زدن به این بازار را در لیست کارهای خود قرار دهید.

مکان های گردشگری روتردام

9. مکان های تفریحی روتردام: برج یوروماست (The Euromast)

یکی از برجسته ترین نقاط شهر رتردام این برج است که در ورودی شمالی تونل ماس ((Maas Tunnel) قرار گرفته است. این برج 185 متری در سال 1960 احداث شد و دو رستوران با نماهای فوق العاده از شهر رتردام در آن قرار گرفته اند که هر کدام از آنها در ارتفاع 92 متری از زمین قرار دارند.

برای ماجراجویان و هواداران هیجان و کسانی که به دنبال چیزی بیشتر از تماشای مناظر اطراف از بالای برج هستند، امکان سقوط آزاد از برج هست و کسانی هم که می خواهند می توانند شب را در یکی از دو سوییت واقع در ارتفاع 100 متری از دریا اقامت داشته باشند.

راهنماهای تور انگلیسی زبان هم در برج حضور دارند که می توانند برای پاسخگویی به هر سوالی به شما یاری کند.

سفر به روتردام هلند

10. زیبایی های شهر روتردام: ناحیه دلفشاوِن (Delfshaven)

منطقه قدیمی دلفشاون که بر خلاف بسیاری از نقاط رتردام از حملات ناشی از جنگ دنیای دوم این مانده است، یکی از محبوب ترین مناطق این شهر پر هیاهو و شلوغ است.

این نقطه از شهر مورد احترام و تکریم هلندی ها است؛ از آن جهت که محل تولد یک شخصیت افسانه ای هلندی به نام Piet Hein، از شخصیت های دوران قرن شانزدهم هجری است که در طول جنگ طولانی کشور هلند با اسپانیا نقش بسزایی را ایفا نموده است.

آمریکایی ها نیز این نقطه را با کلیسای قدیمی اش (The Old Church) می شناسند که آخرین بار درهای خود را در سال 1620 به روی افرادی باز کرد که راه کشف دنیای جدید و شهر ماساچوست بودند.

در این منطقه همچنین بازدید از موزه (Dubbelde Palmboon) از ضروریات است. موزه ای که در یک انبار متعلق به قرن 19 قرار گرفته و شامل یک انبار حاوی اشیاء زیادی با موضوعیت تاریخچه شهر رتردام است؛ مانند یافته های باستان شناسان، حکاکی ها و تجهیزات جنگی قدیمی که بازدید از آن ها هر علاقمند به تاریخی را بر سر شوق می آورد.

زیبایی های شهر روتردام

منبع: مجله دلگرم
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 26 مهر 1399 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 5006

به "10 جاذبه دیدنی و شگفت انگیز شهر روتردام هلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 جاذبه دیدنی و شگفت انگیز شهر روتردام هلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید