یک گام مهم؛ متان سبز کربن دی اکسید را بازیافت می نماید

به گزارش نوای پرنده پارسی، یک روش جدید توسعه یافته که از طریق آن فتوسنتز مصنوعی می تواند از نور خورشید برای تبدیل دی اکسید کربن به متان استفاده کند.

یک گام مهم؛ متان سبز کربن دی اکسید را بازیافت می نماید

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل ازبی بی سی، یک روش جدید توسعه یافته که از طریق آن فتوسنتز مصنوعی می تواند از نور خورشید برای تبدیل دی اکسید کربن به متان استفاده کند، این امر می تواند به دستگاه های دارای گاز طبیعی کربن خنثی منجر گردد.

تبدیل دی اکسیدکربن به متان یک فرایند بسیار سخت است و طراحی کاتالیزور برای موفقیت واکنش بسیار مهم است؛ کار نظری و محاسباتی محققان UM مؤلفه اصلی کاتالیزور را مشخص کرد: نانوذرات مس و آهن؛ مس و آهن بر روی اتم های کربن و اکسیژن خود بر روی مولکول ها قرار می گیرند.

این دستگاه نوعی صفحه خورشیدی است که با نانوذرات مس و آهن حک شده است؛ این می تواند از انرژی خورشید یا جریان الکتریکی برای تجزیه دی اکسید کربن و آب استفاده کند.

این دستگاه می تواند به گونه ای طراحی گردد که تحت انرژی خورشیدی به تنهایی کار کند.

لازم به ذکر است، در عمل، پانل فتوسنتز مصنوعی باید به منبع دی اکسید کربن غلیظ متصل گردد؛ این دستگاه همچنین ممکن است تنظیم گردد تا گاز طبیعی مصنوعی یا اسید فرمیک ، نگهدارنده رایج در خوراک دام فراوری کند.

زتیان می، استاد دانشگاه مهندسی برق و علوم کامپیوتر گفت: 30 درصد انرژی در ایالات متحده از گاز طبیعی تأمین می گردد؛اگر ما بتوانیم متان سبز فراوری کنیم، این کار بزرگی است.

UM چندین حق ثبت اختراع در این کاتالیزور در اختیار دارد و به دنبال شرکای تجاری است تا آن را به بازار عرضه کند.

محققان فکر می نمایند که کاتالیزور با انرژی خورشیدی می تواند ظرف مدت 5 تا 10 سال دی اکسید کربن دودی را در درون سوخت های تمیز بازیافت کند.

این یافته ها در مجموعه مقالات آموزشگاه ملی علوم منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 اسفند 1398 بروزرسانی: 12 اسفند 1398 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 3581

به "یک گام مهم؛ متان سبز کربن دی اکسید را بازیافت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک گام مهم؛ متان سبز کربن دی اکسید را بازیافت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید