کشف 10 تن مواد ضد عفونی و دستگیری 40 محتکر

به گزارش نوای پرنده پارسی، رئیس پلیس امنیت مالی ناجا از کشف 10 تن ماده ضدعفونی کننده و 10 میلیون و 575 هزار و 376 عدد انواع تجهیزات بهداشتی در کشور طی 48 ساعت گذشته اطلاع داد.

کشف 10 تن مواد ضد عفونی و دستگیری 40 محتکر

به گزارش خبرنگاران از سایت پلیس، سردار محمدرضا مقیمی در تشریح جزئیات این خبر گفت: طرح عملیاتی و سراسری مقابله با احتکار نمایندگان کالا به ویژه تجهیزات بهداشتی در سطح کشور همچنان در اولویت اول مأموریت های پلیس امنیت مالی است.

وی افزود: در قرارگاه مبارزه با جرایم مالی نیز براساس برنامه ریزی های اجرا شده مبارزه با جرم احتکار کالا تشدید و کارآگاهان پلیس امنیت مالی به صورت مستمر و شبانه روزی و بازدید میدانی از انبارهای کالا، نحوه توزیع کالا و تجهیزات بهداشتی را مورد آنالیز قرار می دهند.

رئیس پلیس امنیت مالی ناجا ضمن اعلام آمادگی این پلیس در مقابله و مبارزه با احتکار کالا گفت: در طرح سراسری مقابله با احتکار نمایندگان کالا به ویژه تجهیزات بهداشتی، در بازرسی از انبارها و مراکز توزیع طی 48 ساعت گذشته 10 تن ماده ضدعفونی نماینده و 10 میلیون و 575 هزار و 376 عدد انواع تجهیزات بهداشتی شامل 117هزار و 565 عدد انواع ماسک، 10 میلیون و 436 هزار و 225 عدد انواع دستکش بهداشتی، 12 هزار و 535 بطری انواع مواد ضد عفونی نماینده و 51 طاقه پارچه مخصوص فراوری ماسک و 9000 گالن محلول اسید دستگاه دیالیز احتکاری کشف و پس از طی مراحل قانونی توسط مراجع مربوطه بین مراکز بهداشتی و افراد آسیب پذیر توزیع شد.

سردار مقیمی افزود: در این رابطه 40 متهم دستگیر و شش خودور نیز توقیف شد و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شدند.

رئیس پلیس امنیت مالی ناجا احتکار کالاهای ضروری مردم در شرایط حساس کنونی را جرمی بسیار سنگین و غیر اخلاقی عنوان و توضیح داد: پلیس امنیت مالی برابر قانون با افرادی که با سوء استفاده از شرایط خاص جامعه دست به سودجویی زده و امنیت و سلامت مردم را به مخاطره می اندازند، برخورد قاطع نموده و تا خاتمه در کنار مردم است.

وی با اشاره به این که بیشترین کشفیات در استان های تهران، اصفهان و آذربایجان غربی بوده، از شهروندان خواست به محض اطلاع از هرگونه اقدام افراد فرصت طلب و سودجو مبنی بر افزایش قیمت، احتکار و ... موضوع را برای اقدام قانونی به مرکز فوریت های پلیسی 110 اطلاع رسانی نمایند.

سردار مقیمی در خاتمه گفت: در مجموع پلیس امنیت مالی از آغاز طرح مبارزه با احتکار کالاهای بهداشتی (از دوم اسفند ماه امسال تا به امروز)، پیروز به کشف 10 تن ماده ضد عفونی نماینده به همراه 27 میلیون و 349 هزار و 293 عدد تجهیزات بهداشتی شده است.

*عکس تزیینی است

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 3874

به "کشف 10 تن مواد ضد عفونی و دستگیری 40 محتکر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف 10 تن مواد ضد عفونی و دستگیری 40 محتکر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید