کریدور پروازی به جزیره توریستی

به گزارش نوای پرنده پارسی، جزیره توریستی جنوب کشور صاحب یک کریدور پروازی برای مسافرت مستقیم خارجی ها از فرودگاه امام (ره) به این منطقه مرجانی شد.پنج شنبه گذشته با افتتاح خط پروازی فرودگاه امام به مقصد کیش و بالعکس، امکان سفر بدون معطلی گردشگران خارجی از تهران به این جزیره توریستی-تفریحی فراهم شد.

کریدور پروازی به جزیره توریستی

دنیای اقتصاد : جابه جایی فرودگاه و اتلاف وقت ناشی از آن، یک عامل بازدارنده برای سفرهای گردشی محسوب می گردد.با کریدور جدید پروازی به مقصد کیش، چالش سفر زمینی گردشگران راهی کیش از فرودگاه امام به فرودگاه مهرآباد رفع شده است، اما آیا همه آنچه ضروری است تا مسافرت توریست های خارجی به کیش رونق بگیرد، با حل همین تک چالش فراهم می گردد؟

آنالیز ها نشان می دهد: سهم کیش از جذب گردشگران داخلی - خانوارهای ایرانی - پایین است؛ به طوری که آمارهای رسمی مربوط به سفرهای نوروز 98 ایرانی ها و همچنین اطلاعات مربوط به سفرهای داخلی در بهار 97 نشان می دهد: سهم این جزیره توریستی-تفریحی از جذب گردشگر داخلی در مقایسه با سایر شهرهای ایران، کمتر از 2 درصد است.

این در حالی است که امکانات و ویژگی های موجود در جزیره کیش، قابل رقابت با داشته های بعضی شهرهای پرسفر و مقاصد اصلی گردشگران است. بعضی شهرهای ایران که رتبه های برتر جذب مسافر را دارند - همچون شهرهای شمالی- در واقعیت، هیچ امکان توریستی - تفریحی مناسب و استانداردی ندارند. با این حال، شاید یک عامل مهم که باعث شده سهم کیش از جذب گردشگر داخلی پایین باشد، هزینه سفر و اقامت باشد.در این میان، تیم مدیریتی در جزیره کیش می تواند برنامه رونق گردشگری را بر مدار جذب توریست خارجی پایه ریزی کند.حدود 2 میلیون گردشگر داخلی و خارجی در سال وارد جزیره کیش می گردد. هدف تعریف شده، جذب بیش از 5 میلیون گردشگر با سهم غالب توریست خارجی است.یک تصور ذهنی غلط وجود دارد که با مقایسه کیش و دبی، جزیره ایرانی را به خاطر توقع خارجی ها در جریان سفرهای گردشگری به یک نقطه مناسب برای جذب توریست خارجی معرفی نمی کند.

اما کارشناسان گردشگری در مقابل این تصور معتقدند: کیش یک مزیت انحصاری دارد و آن چارچوب های اسلامی و متعارف حاکم بر این منطقه آزاد است. این مزیت می تواند محرک رونق گردشگری حلال با هدف جذب توریست های خارجی از کشورهای مسلمان گردد.به گزارش دنیای اقتصاد، ایرباس A321 شرکت هواپیمایی کیش، نخستین پرواز داخلی از فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد کیش را 9 و 30 دقیقه صبح پنج شنبه 24 مرداد ماه انجام داد. نام پرواز ضامن آهو و مبدا این پرواز تهران - فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد جزیره کیش و از کیش به مقصد فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد و از مشهد به مقصد تهران - فرودگاه مهرآباد بود که با موفقیت انجام شد.

شروع پروازهای داخلی از فرودگاه امام خمینی (ره) این امکان را فراهم نموده تا دیگر احتیاجی نباشد مسافران از شهرهای مختلف برای انجام پرواز خارجی یک بار به فرودگاه مهرآباد آمده و ازآنجا خود را به فرودگاه امام خمینی برسانند، همچنین مسافران خارجی می توانند از فرودگاه امام خمینی مقصد خود را به سایر شهرها انتخاب نمایند.جزیره مرجانی کیش که یکی از جذاب ترین نقاط گردشگری ایران است، سالانه میزبان گردشگران زیادی از سرزمین اصلی و کشورهای منطقه است. آمارهای منتشرشده نشان می دهد طی 15 روز ابتدایی تیرماه سال جاری 715 مسافر خارجی به جزیره کیش سفر نموده اند. این در حالی است که طبق اخبار منتشره جزیره کیش در جام جهانی فوتبال قطر قرار است به عنوان مکان پشتیبان برای اقامت بازیکنان و تماشاچی های بازی های تدارکاتی فوتبال حضور داشته باشد و حتی امکان دارد کمپ های قبل از مسابقات برای تیم هایی که در جام جهانی حضور دارند نیز در این جزیره پیش بینی گردد؛ کوشش های فعلی سازمان منطقه آزاد کیش برای اتمام مجموعه جدید فرودگاهی تا خاتمه سال جاری و شروع پروازهای مستقیم از فرودگاه امام خمینی به کیش همگی از آمادگی جزیره برای برگزاری این رخداد بزرگ ورزشی حکایت دارد.

فرزانه شرفبافی مدیرعامل هواپیمایی کیش به دنیای اقتصاد گفت: ایرباس A321 به خاطر یک تعمیر و سرویس اساسی یک سال و نیم زمین گیر بود که با همت متخصصان ایرانی شرکت هواپیمایی کیش احیا شد و مجددا به خط پروازی برگشت.او با تاکید براینکه برای نشان دادن امنیت پرواز دراولین حرکت، خود او و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش مسافرش بودند، یادآور شد: این هواپیما هم اکنون جزو مدرن ترین و جوان ترین هواپیماهای کشور است که با توجه به تقاضای مسافران بعضی از روزها پرواز راستا فرودگاه امام خمینی به کیش و برعکس را انجام خواهد داد.

شرفبافی با بیان اینکه در این سفر از لباس های فرم جدید مهمانداران رونمایی شد، ادامه داد: این ایرباس 170 جایگاه دارد و به سیستم های تفریحی و سرگرمی برای مسافران حین پرواز مجهز است. به گزارش دنیای اقتصاد، یکی از مطالبات از مدیرعامل شرکت هواپیمایی کیش دلایل گرانی بلیت حتی در ایام جشنواره تابستانی کیش است. شرفبافی دراین باره گفت: قیمت بلیت های سیستمی 195 هزار تومان است و نوسان نرخ ناشی از عرضه و تقاضا و فروش توسط آژانس های مسافرتی است.شرفبافی گفت: با ورود مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به بحث قیمت بلیت هواپیما، بلیت های یارانه ای با قیمت 195 هزار تومان طراحی شد که همین امر تاثیر مستقیمی برقیمت ها داشت به طوری که هفته گذشته ما شاهد کاهش قیمت ها بودیم و بلیت 175 هزار تومانی را هم تجربه کردیم.او متذکر شد: سقف نرخ بلیت کیش در دفاتر فروش 500 هزار تومان معین شده است که به طور متوسط 350 هزار تومان عرضه می گردد. غلامحسین مظفری، مدیرعامل سازمان در ابتدای انتصابش در پاییز سال 97 به دیدار حسن روحانی رئیس جمهور رفت و در همان دیدار خواهان اختصاص بخشی از منابع صندوق توسعه ملی برای رونق منطقه آزاد کیش شد.

مظفری در پاسخ به پرسش دنیای اقتصاد مبنی بر اینکه برای تشویق گردشگران به انتخاب جزیره کیش به جای سفر به کشورهای منطقه چه پیامی دارید، گفت: از جمله مزیت های کیش، امکانات موجود درحوزه گردشگری سلامت است که با توجه به وجود بیمارستان مجهز و کادر درمانی حاذق، عدم احتیاج به دریافت ویزا برای سفر ایرانیان خارج از کشور و گردشگران خارجی به کیش و وجود خطوط پروازی بین کیش با کشورهای اطراف شاهد هستیم از کشورهای حوزه خلیج فارس گردشگران برای دریافت خدمات سلامت و درمانی به جزیره کیش سفر می نمایند. او اضافه نمود: درکنار جاذبه های طبیعی این جزیره مرجانی که دارای سواحل و نعمت همجواری با خلیج فارس است وجود امکانات خوب اقامتی با بیش از 54 هتل و 12 هزار تخت که بیشتر این هتل ها 4 یا 5 ستاره هستند از دیگر زیرساخت های ارزشمند گردشگری درجزیره کیش است. مظفری با بیان اینکه کیش متعلق به تمامی مردم ایران است و پیشرفت این جزیره برای همه هموطنان به ویژه ساکنان کیش بسیار حائز اهمیت است، گفت: در حوزه ورزش امکانات و زیرساخت های بسیار خوبی مهیا شده و مقرر شد جام اکو در کیش برگزار گردد، میدان اسب دوانی کیش که از ظرفیت های خوب جزیره محسوب می گردد و از دو بعد ورزشی و گردشگری دارای جذابیت است مورد توجه قرار گرفته و با یاری و توانمندی های بخش خصوصی طرح میدان اسب دوانی در سطح منطقه به یک جذابیت خاص و ویژه تبدیل می گردد.مظفری با اشاره به برگزاری رویدادهای مختلف شامل جشنواره های تابستانی و نوروزی، برنامه ها و جشنواره های فرهنگی و هنری گفت: استقرار دبیرخانه دائمی بسیاری از جشنواره های بین المللی اقدام دیگری است که درخصوص بعضی جشنواره ها این پیگیری ها به نتیجه رسیده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 2035

به "کریدور پروازی به جزیره توریستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کریدور پروازی به جزیره توریستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید