کره شمالی: کره جنوبی بهای سنگینی برای افزایش تنش در شبه جزیره پرداخت خواهد کرد

به گزارش نوای پرنده پارسی، کره شمالی در واکنش به ادامه رزمایش مشترک آمریکا-کره جنوبی هشدار داد سئول به دلیل افزایش تنش در شبه جزیره کره بهای سنگینی برای آن پرداخت خواهد کرد.

کره شمالی: کره جنوبی بهای سنگینی برای افزایش تنش در شبه جزیره پرداخت خواهد کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کره شمالی روز پنجشنبه به همسایه جنوبی خود برای برگزاری رزمایش مشترک با آمریکا و استقرار جنگنده های پیشرفته این کشور هشدار داد و تاکید کرد سئول بهای سنگینی برای افزایش تنش در شبه جزیره پرداخت خواهد کرد.

کمیته اتحاد صلح آمیز کره شمالی در بیانیه ای که خبرگزاری رسمی این کشور منتشر کرد تاکید می کند: مانور مشترکی که توسط مقامات کره جنوبی با خارجی ها برگزار می شود ریشه اصلی افزایش تنش در شبه جزیره کره و مانع پیشرفت روابط دو کره است.

کره شمالی روز چهارشنبه هشدار داد کیم جونگ اون رهبر کره شمالی ناظر جدیدترین پرتاب موشکی این کشور شامل موشک های بالستیک کوتاه برد بوده است؛ این حضور هشداری برای آمریکا و کره جنوبی به دلیل برگزاری مانور نظامی مشترک ارزیابی شده است.

پیونگ یانگ اعلام کرده این آزمایش ها در واکنش به برگزاری مانور مشترک آمریکا و کره جنوبی اجرا شده، موضوعی که در توافق سال گذشته سنگاپور بر عدم برگزاری آن برای اعتمادسازی مورد تأکید قرار گرفت.

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا روز سه شنبه به خبرنگارانی که وی را در سفر به ژاپن همراهی می کردند، گفت واشنگتن قصد ندارد واکنش شدیدی به آزمایش های موشکی اخیر کره شمالی نشان دهد. ترامپ نیز پیش از این در واکنش به آزمایش های موشکی کره شمالی سعی کرده این پرتاب ها را کم اهمیت جلوه دهد.

این در حالی است که کره شمالی پس از پرتاب جدید موشکی خود گفت در صورت ادامه اقدامات آمریکا و کره جنوبی ممکن است راه جدید را در پیش گیرد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 1858

به "کره شمالی: کره جنوبی بهای سنگینی برای افزایش تنش در شبه جزیره پرداخت خواهد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی: کره جنوبی بهای سنگینی برای افزایش تنش در شبه جزیره پرداخت خواهد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید