کاهش مجدد نرخ بیکاری انگلیس

به گزارش نوای پرنده پارسی، نرخ بیکاری انگلیس برای چهارمین ماه متوالی کاهش یافت.

کاهش مجدد نرخ بیکاری انگلیس

به گزارش خبرنگاران، مرکز آمار انگلیس خاطرنشان کرد که نرخ بیکاری این کشور در 12 ماه منتهی به جولای با 0.1 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به 4.6 درصد رسید که 0.1 درصد کمتر از انتظار کارشناسان قبلی و کمترین بیکاری ثبت شده در این کشور طی 12 ماه اخیر بوده است.

تعداد بیکاران این کشور طی این مدت با 86 هزار نفر کاهش به یک میلیون و 550 هزار نفر رسید. به گفته کارشناسان، اصلی ترین عامل موثر بر نرخ بیکاری انگلیس طی این مدت مربوط به تعدیل نیرو بعضی شرکت ها در نتیجه شیوع کرونا بوده است.

طی این مدت تعداد شاغلان انگلیسی 183 هزار نفر بیشتر شده و به 32 میلیون و 360 هزار نفر رسیده است. نرخ اشتغال هم که نسبت جمعیت شاغل به کل جمعیت سنی مناسب برای کار کردن را مقدار می گیرد به 74.3 درصد افزایش پیدا نموده است.

میانه نرخ بیکاری انگلیس در بازه زمانی 1971 تا 2021 معادل 6.82 درصد بوده که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به فوریه 1984 با 12 درصد و کمترین تورم ثبت شده هم مربوط به نوامبر 1973 با 3.4 درصد بوده است.

تونی ویلسون- مدیر مرکز مطالعات اشتغال انگلیس- در همین رابطه گفت: با نگاه بلندمدت، ضروری است دولت حمایت های بیشتری از بازار کار به عمل آورد در غیر این صورت با ریسک ایجاد بحران های بعدی روبرو خواهیم شد. اقتصاد سال قبل 10 درصد کوچک شد و این یعنی خسارت وارد به آن فراتر از چیزی بوده است که به دولت امکان دهد احیای آن را بدون دخالت نظاره گر باشد و کمکی نکند.

نرخ بیکاری انگلیس در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی در وضعت بهتری قرار گرفته است به گونه ای این کشور پس از ژاپن، پایین ترین نرخ بیکاری را در بین هفت کشور صنعتی دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 مهر 1400 بروزرسانی: 3 مهر 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7360

به "کاهش مجدد نرخ بیکاری انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش مجدد نرخ بیکاری انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید