آیفون 12 و هرآنچه که تا امروز درباره آن می دانیم

به گزارش نوای پرنده پارسی، 15 سپتامبر سال میلادی جاری، اپل نمایشگاه ویژه خود را بر روی محصولات جدیدی همچون Apple Watch 6، Apple Watch SE، iPad Air 4، یک iPad جدید دیگر، خدمات اشتراک Apple One و راه اندازی سرویس جدیدی به نام Apple Fitness + متمرکز کرد. اما علی رغم انتظار همگان خبری از پرچم دار جدید این شرکت یعنی آیفون 12 نبود و حالا همه نگاه ها به تاریخ 13 اکتبر (سه شنبه 22 مهرماه 1399) است که رویداد بعدی مهم شرکت اپل است. شرکت اپل رسماً تایید کرده است که رویداد بعدی مهم خود را به صورت مجازی در تاریخ 13 اکتبر برگزار خواهد کرد و اگرچه رسما اعلام نکرده که قرار است از آیفون 12 رونمایی کند، اما با توجه به اینکه در رویداد 15 سپتامبر خبری از رونمایی این پرچمدار نبود، به نظر می رسد که مهمترین برنامه رویداد 13 اکتبر اپل، معرفی آیفون 12 خواهد بود. حال ما باید چه تصور و انتظاری از پرچمدار جدید اپل که در سال 2020 عرضه خواهد شد، داشته باشیم؟ وبسایت فناوری techradar سعی کرده است کامل ترین و آخرین اطلاعات موجود درباره پرچمدار جدید اپل را یکجا گرد آورد که در ادامه شاهد آن خواهید بود.

آیفون 12 و هرآنچه که تا امروز درباره آن می دانیم

به گزارش خبرنگاران؛ برای اولین بار، انتظار می رود که سه مدل دیگر در کنار نمونه اصلی آیفون جدید، وجود داشته باشند. شایعه شده است که این مدل ها آیفون 12 مکس، آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس نامیده می شوند، هرچند اخیراً نیز فاش شده است که آیفون پایه (نمونه اصلی) آیفون 12 مینی نامیده می شود و آنچه که قبلاً تصور می شد که آیفون 12 مکس، همان آیفون 12 خواهد بود، دیگر معتبر نیست. در هر صورت، امسال باید بیش از هر زمان دیگری با گزینه های آیفون روبرو خواهیم بود، به ویژه اگر آیفون(SE (2020 را که در اوایل سال به بازار عرضه شد، را نیز در نظر بگیرید. در واقع ما نتظار به روزرسانی های بزرگی را برای آیفون 12 از شرکت اپل داریم؛ به روزرسانی هایی همچون قابلیت 5G، اسکنر LiDAR در پشت گوشی، اندازه صفحه نمایش جدید در سراسر صفحه و قدرت بیشتر در قالب چیپست A14 Bionic که در iPad Air 4 نیز ارائه شد. به هر حال اپل در 13 اکتبر میزبان یک رویداد مجازی است که به احتمال زیاد قرار است پرچمدار جدید آیفون را به جهانیان معرفی کند. در واقع همه ما به یک رویداد مجازی دعوت شده ایم چراکه هیچ رویدادی حضوری به دلیل همه گیری ویروس کرونا برگزار نمی شود و تقریباً مطمئن هستیم که این رویداد همان جایی خواهد بود که قرار است درباره گوشی جدید آیفون بشنویم. با این حال در ادامه قرار است هرآنچه را که تا به امروز درباره آیفون 12 می دانیم را در اختیار شما قرار دهیم تا در تاریخ 13 اکتبر، تاحدودی بدانیم قرار است با چه چیزی روبرو شویم.

آیفون 12 در چه تاریخی عرضه خواهد شد؟

سه شنبه، 13 اکتبر تاریخ رونمایی احتمالی آیفون 12 است. اپل هنوز تأیید نکرده که در این تاریخ قرار است ما چیزی در خصوص گوشی های جدید آیفون بشنویم، اما این شرکت در تاریخ مذکور یک رویداد مهم را میزبانی می کند که به طور معمول در ان از محصولات جدید خود رونمایی می کند و این موضوع با تمام شایعات مربوط رونمایی آیفون 12 با این زمان که ما پیشبینی کرده ایم، مطابقت دارد. حال تاریخ عرضه آیفون 12 چه زمانی خواهد بود؟ این سوال متفاوت دیگری است و شایعات مختلف حاکی از این است که شما جمعه، 16 اکتبر می توانید گوشی های خود را پیش سفارش دهید، اما ممکن است به سرعت سال های گذشته نتوانید آن ها را تهیه کنید.

پیشبینی های ما نشان می دهد که شرکت اپل در رویداد خود در 13 اکتبر 2020، تقریباً به طور قطع آیفون 12 (باسرعت بالا مانند 5G) را رونمایی خواهد کرد. طبق گفته جان پروسر (یک منبع اطلاعاتی)، گوشی های آیفون جدید ظاهراً در هفته ای که با 19 اکتبر شروع می شود (احتمالاً به معنای جمعه 23 اکتبر) ارسال می شوند. با این حال، ظاهراً آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس تا ماه نوامبر برای پیش خرید یا ارسال آماده نخواهد بود. با این حال هنوز هیچ یک از این موارد از سوی اپل تأیید نشده است، و اگر به دنبال خرید آیفون 12 پرو یا آیفون 12 پرو مکس باشید، ممکن است انتظار شما حتی کمی بیشتر طول بکشد؛ بنابراین تاریخ دقیق عرضه آیفون 12 در حال حاضر هنوز کمی مبهم است. تقریباً مطمئن هستیم که گوشی های آیفون جدید را در تاریخ 13 اکتبر خواهیم دید، اما این بدان معنا نیست که بلافاصله می توانید آن ها را خریداری کنید؛ بنابراین رویداد 13 اکتبر را به دقت دنبال کنید تا جزئیات جدید در این خصوص را از اپل بشنویم.

قیمت آیفون 12 چقدر است؟

قیمت آیفون 12 چیزی است که به مرور زمان اطلاعات آن درز کرده و در حال حاضر کمی قطعی تر شده است. به هرحال از آنچه تا به امروز شنیده ایم، این قیمت ها احتمالاً تا حد زیادی مطابق با مدل های آیفون 2019 خواهد بود. جهت اطلاع، آیفون 11 با قیمت 699 دلار آمریکا / 729 پوند / 1199 دلار استرالیا شروع می شود. آیفون 11 پرو با قیمت 999 دلار آمریکا / 1049 پوند / 1749 دلار استرالیا شروع می شود و آیفون 11 Pro Max با 1099 دلار آمریکا / 1149 پوند / 1899 دلار استرالیا شروع می شود. قیمت مدل های آیفون 12 در حال حاضر کمی نامعین است، درحالی که داده هایی از جان پروسر ادعا می کند که این گوشی ها قیمت های معینی دارد. همچنین اطلاعات درز شده دیگری نیز ادعا می کند که برای نسخه 4G این گوشی ها، قیمت های دیگر وجود دارد. در حال حاضر اطلاعات ما در خصوص قیمت گوشی های آیفون 12، تنها نسخه های 5G این گوشی ها را دربر می گیرد که از گزارش های اپل در توییتر و دیگر منابع اطلاعاتی ما به دست آمده است. ما قیمت انواع گوشی های ایفون 12 را در جدول زیر آورده ایم:

در خصوص قیمت این گوشی ها در انگلیس یا استرالیا اطلاعات روشنی وجود ندارد، اما اگر اطلاعات بالا دقیق باشد انتظار داریم که قیمت ها به طور گسترده با مدل های سال گذشته مطابقت داشته باشند. با این حال برخی منابع دیگر، قیمت دقیق گوشی های ایفون را بالاتر از نمودار بالا را نشان می دهند، به طوری که آیفون 12، 5G ظاهراً از 699 دلار (تقریباً 540 پوند / 975 دلار استرالیا) برای 64 گیگابایت فضای ذخیره سازی شروع می شود و 749 دلار برای 128 گیگابایت افزایش می یابد. اگرچه این منبع اطلاعاتی (@komiya-kj) سابقه چندانی در این زمینه ندارد، اما به نظر می رسد این داده ها را می توان با کمی تعدیل پذیرفت. همچنین اطلاعات قیمتی این منبع، با گزارشی که پیش از این در خصوص احتمال افزایش هزینه مواد اولیه آیفون 12 قابل مطابقت است و این بدان معناست که می تواند سبب افزایش قیمت آیفون 12 در خرده فروشی ها شود. از طرف دیگر، مینگ چی کو (یک تحلیلگر با سابقه خوب در خصوص اطلاعات آیفون) گفته است که هزینه اجزای 5G می تواند حدود 220 دلار (تقریباً 165 پوند / 305 دلار استرالیا) به قیمت تولید هر واحد آیفون 12 اضافه کند.

البته این بدان معنا نیست که قیمت گوشی های آیفون 12 در هنگام راه اندازی بسیار بیشتر خواهد بود، خصوصاً اینکه به نظر می رسد اپل در جا های دیگری توانسته هزینه های خود را کاهش دهد. گزارشاتی مبنی بر ارزان تر بودن باتری آیفون 12 نسبت به آیفون 11 وجود دارد و اینکه ظاهرا گوشی ها به طور بالقوه همراه با گوشی و شاخه شارژر نیستند. البته این موارد الزاما به معنای کاهش قیمت نخواهد بود و حتی می تواند تاحدی به معنای افزایش قیمت هم باشد. با این حال، در حال حاضر می توان گفت که قیمت های مندرج در جدول فوق، با توجه به این که بسیاری از منابع اطلاعاتی آن را تایید کرده اند، می تواند محتمل ترین قیمت های آیفون 12 باشد.

آیفون 12 چه معیناتی دارد؟

ما انتظار داریم که آیفون 12 از چیپ ست 5 نانومتری A14 Bionic استفاده کند که تقریباً به لطف معرفی شدن آن با آیپد ایر 2020 جدید، با آن آشنا هستیم و می توان انتظار داشت که در آیفون های جدید 12 نیز وجود داشته باشد. پردازنده جدید داخلی با شش هسته و یک موتور عصبی 16 هسته ای که دو برابر سریعتر است، می تواند بهره وری بیشتری از انرژی را داشته باشد. نحوه استفاده از این راندمان انرژی هنوز معین نیست؛ اینکه آیا آیفون اجازه ویرایش ویدئوی 4K را می دهد یا عمر باتری را افزایش می دهد (یا هر دو)، مواردی است که ما منتظر دیدن آن ها هستیم. بنچمارک A14 Bionic نشان داد که دارای یک ویژگی تک هسته ای و چند امتیازی است که از Snapdragon 865 -پردازنده ای که تقریباً در همه پرچمداران اندروید در سال 2020 دیده ایم- جلوتر است، بنابراین به نظر می رسد که با یکی از قدرتمندترین چیپست های موبایل موجود روبرو هستیم.

با این وجود، معیاری که برای iPhone 12 Pro Max به دست می آید، نشان می دهد که این بنجمارک، امتیازاتی کمتر از Snapdragon 865 Plus (برترین چیپست اندروید سال 2020) دارد. همچنین کلی تنها حدود 9 درصد بیشتر از آیفون 11 پرو مکس است، که نشان می دهد تمرکز اپل روی بهره وری ممکن است به این معنی باشد که تمرکز کمتری روی انرژی خام وجود دارد. با این اوصاف، امتیازات هنوز خوب هستند و مطمئناً در رنج آیفون 12 بسیار قدرتمند خواهد بود.

حافظه RAM همچنین می تواند افزایش یابد چراکه تحلیلگران ادعا می کنند که آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس حداکثر 6 گیگابایت حافظه داخلی دارند، در حالی که نسل های قبلی از حافظه 4 گیگابایت برخوردار بودند. البته باید توجه داشت که نمونه اصلی ایفون 12 نیز دارای حافظه 4 گیگابایتی خواهد بود. این اطلاعات چیزی است که تا به امروز بار ها و بار ها شنیده ایم، بنابراین ممکن است درست باشند. همچنین آیفون 12 ممکن است از معینات جدید 802.11ay پشتیبانی کند، که می تواند به آن اجازه دهد محتوای آن را با سرعت حداقل 20-30-Gbps به اشتراک بگذارد. در خصوص حافظه ذخیره سازی اطلاعات، اطلاعات جان پروسر نشان می دهد که آیفون 12 مینی و آیفون 12 مکس، ظاهرا در دو مدل 128 و 256 گیگابایتی عرضه می شوند در حالی که ظاهراً آیفون 12 Pro و Pro Max علاوه بر 128 و 256، مدل 512 گیگابایتی نیز خواهند داشت.

همچنین این اطلاعات ممکن است تصویر واضحی از باتری هایی را که می توان در هر یک از مدل های آیفون 12 انتظار داشته باشیم، به ما ارائه دهد:

آیفون 12 مینی ممکن است باتری 2227 میلی آمپری داشته باشد.

آیفون 12 مکس و آیفون 12 پرو ممکن است باتری 2775 میلی آمپری داشته باشند.

آیفون 12 پرو مکس ممکن است دارای یک باتری 3687 میلی آمپری باشد.

اگر این نشت دقیق باشد، ممکن است خبر خوبی برای موضوع دوام باتری آیفون 12 نباشد. آیفون 11 دارای یک باتری 3110 میلی آمپری، آیفون 11 پرو دارای یک باتری 3046 میلی آمپری و آیفون 11 پرو مکس دارای یک باتری 3996 میلی آمپری است و این مسئله زمانی قابل توجه می شود که آیفون 11 پرو مکس به احتمال زیاد دارای صفحه نمایش کوچکتری نسبت به آیفون 12 پرو مکس است. نمی توان اطمینان داشت که این دقیقا همان باتری هایی هستند که در گوشی های آیفون 12 خواهیم دید، اما داده های مینگ چی کو، یکی از تحلیلگران این عرصه مدعی می کند که اپل ممکن است از برد باتری ارزان تری برای آیفون 12 نسبت به آیفون 11 استفاده کند. این موضوع اگرچه لزوما به معنای کمتر شدن عمر باتری نیست و ممکن است صرفاً موضوع کاهش هزینه تولید درمیان باشد، اما هنوز جای نگرانی ها از عملکرد باتری آیفون 12 باقی خواهد ماند. در طرف دیگر اطلاعات درز کرده دیگری وجود دارد که نشان می دهد باتری های آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس از قدرتی برابر با 4400 میلی آمپر بهره خواهند گرفت؛ رقمی که در هر صورت می تواند نشانه بهبود قدرت باتری نسبت به مدل های قبلی باشد. همچنین همانطور که گفته شد، به نظر می رسد که چیپست A14 به کار رفته در آیفون 12 که یکی از کم مصرف ترین محصولات اپل است، می تواند سایز های پایین باتری را که برخی از کاربران نگران آن هستند، را توجیه کند.

انتظار می رود که شارژ بی سیم در آیفون 12 گنجانده شود - که البته جای تعجب چندانی هم ندارد - و یک درز اطلاعات نشان می دهد که این گوشی مجهز به آهنربا خواهد بود که به شما امکان می دهد راحت تر با شارژر های بی سیم مرتبط شود. آیا آیفون 12 از USB-C استفاده خواهد کرد؟ شایعات در حال حاضر نشان می دهد که آیفون 12 از کابل Lightning بهره خواهد برد. چندین منبع گفته اند که رابط USB-C در آیفون 12 وجود نخواهد داشت و احتمالاً آیفون 13 به طور بالقوه به یک طراحی بی سیم تغییر می کند. همچنین گفته می شود که براساس یک قانون جدید اتحادیه اروپا، ممکن است آیفون های جدید را از استفاده از کابل های Lightning در اروپا منع کند. این ممکن است اپل را مجبور کند که رابط گوشی های جدید را به USB-C تغییر دهد و اگرچه هنوز معین نیست که آیا این مورد برای آیفون 12 صادق است یا خیر، اما ممکن است نکته قابل تاملی باشد. مطمئناً دلایل زیادی وجود دارد که ما دوست داریم آیفون 12 به USB-C مجهز شود، اما به طور کلی احتمال آن زیاد نیست.

گزارش دیگری از نشریه چینی Caifa news همچنین حاکی از آن است که اپل و دیگر تولید کنندگان ممکن است به زودی از آداپتور های برق GaN استفاده کنند. این نمونه در حال حاضر توسط شرکت شیائومی مورد استفاده قرار گرفته است و امکان شارژ سریع تا 65 وات را دارد. اگرچه این مسئله هیچ تضمینی برای مشاهده شارژ سریع در آیفون 12- یا هر آیفون جدیدی در آینده- نیست، اما ممکن است به این معنی باشد که احتمالا شاهد یک تجربه شارژ سریع تر و بهبود یافته در این گوشی جدید خواهیم بود.

حال این ویژگی ها در آیفون جدید، چه معنایی دارند؟ ما برای معین شدن این موضوع جدول ساده زیر را در برابر شما قرار می دهیم.

آیفون 12 چه ظاهری خواهد داشت؟

به نظر می رسد طراحی آیفون 12 تغییر بزرگی نسبت به آخرین نسل گوشی های اپل داشته باشد. آیفون 4 و آیفون 5 را به خاطر دارید؟ گزارش ها حاکی از آن است که آیفون 12 تا حدی از این گوشی ها الهام گرفته شده است و ظاهراً حتی برخی از عناصر iPad Pro 2020 نیز در آن ترکیب شده است. به طور معین، اطلاعات درز کرده نشان می دهد که آیفون 12 دارای یک قاب فلزی تخت تری نسبت به مدل های آیفون 11 است و مینگ چی کو، تحلیلگر اپل از جمله منابع بسیار قابل اعتمادی است که این ادعا را مطرح کرده است. انتظار می رود که پشت هر چهار گوشی از شیشه ساخته شده باشد، اما احتمالا لبه های آن از مدل های قبلی، حالتی چهارگوش تر داشته باشد. برخی منابع نیز در گفتگو با بلومبرگ، ادعای مشابهی را مطرح کرده اند. این منابع مقایسه ای با طراحی iPad Pro انجام داده و می گویند که آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس دارای لبه های فولاد ضد زنگ مسطح، گوشه های گردتر و صفحه های تخت خواهند بود.

اطلاعات دیگری نیز وجود دارد که نشان می دهد که تمام مدل های آیفون 12، احتمالا از تمام مدل های آیفون 11 نازک تر باشند. ادعا شده ضخامت خاصی که برای آیفون 12 پرو مکس در نظر گرفته شده، ظاهراً 7.4 میلی متر است که در مقایسه با آیفون 11 پرو مکس (8.1 میلی متر)، بسیار نازکتر است. البته احتمالا این تفاوت ها محدود به بارک تر بودن آیفون های 12 نباشد. داده های درز کرده دیگری نشان می دهد که آیفون 12 استاندارد ظاهراً 5.4 اینچی است که در این صورت کوچکتر از آیفون 7 است، اما نه کوچکتر از آیفون SE اصلی؛ بنابراین به نظر می رسد افرادی که تلفن های کوچک را دوست دارند، با آیفون جدید 5.4 اینچی احساس بسیار خوبی را تجربه خواهند کرد.

ما همچنین از جان پروسر - یک فاش کننده با سابقه اطلاعات - شنیده ایم که آیفون 12 و آیفون 12 مکس دارای قاب آلومینیومی خواهند بود و آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس دارای قاب های ضد زنگ هستند و هر چهار گوشی دارای ناچ های کوچکتر از مدل های آیفون 11 هستند. بر اساس اطلاعات به اشتراک گذاشته شده توسط EverythingApplePro حداقل آیفون 12 پرو دارای یک طرح ناچ قدیمی (البته کوچکتر)، آنتن mmWave بزرگ و آرایش دوربین متفاوت با آنچه پیش از این در سایر داده های درز کرده دیده بودیم، هستیم. با این همه طراحی آیفون 12 احتمالاً همان چیزی نخواهد بود که فکر می کردیم. طراحی های کامپیوتری اخیر آیفون 12، تصویری کاملاً متفاوت را در پیش چشمان ما قرار می دهد. سانی دیکسون، (یک منبع اطلاعاتی با سابقه) تصاویری مفهومی از مدل های آیفون 12 را به اشتراک گذاشته است که به نظر می رسد با این موضوع مطابقت دارند (این تصاویر را در اینجا می توانید مشاهده کنید). با این همه، منابع معتبر دیگر به نظر می رسد در خصوص این داده ها مشکوک هستند، به ویژه هنگامی که صحبت از دوربین آیفون 12 می شود، بنابراین باید با احتیاط آن ها را مورد توجه قرار داد.

پایان، چیزی که انتظار داریم این است که آیفون 12 در برابر آب مقاوم باشد. بسیار محتمل است که اپل سطح IP68 در برابر آب و گرد و غبار موجود در آیفون 11 را برای آیفون جدید حفظ کند، به این معنی که می تواند در آب غوطه ور شود، اما کاملاً ضد آب نخواهد بود. به غیر از خود گوشی، این امکان وجود دارد که کابل شارژ مجدداً طراحی شود. در واقع برخی از منابع ادعا می کنند که کابل شارژ آیفون 12، روکش پارچه ای بافته شده دارد که می تواند به دوام کابل شارژ بیفزاید. البته هنوز معین نیست که همه مدل های آیفون 12 از چنین کابل هایی برخوردار هستند یا فقط این نوع کابل به مدل های خاصی تعلق خواهد گرفت.

رنگ های گوشی آیفون 12

در خصوص رنگ های آیفون 12، ما شایعه ای را شنیده ایم که می گوید اپل در مدل های برتر خود با رنگ آبی تیره وارد بازار می شود. گزارش ها حاکی از آن است که رنگ سبز نیمه شب که در آیفون 11 پرو رونمایی شد، فراتر از انتظارات اپل به فروش رفت، بنابراین ممکن است شرکت تصمیم بگیرد که این رنگ را حفظ کند یا در سایه های رنگی جایگزین کند. آیفون 11 پرو و پرو مکس در رنگ های خاکستری، نقره ای و طلایی در کنار رنگ سبز نیمه شب در دسترس بودند. این سایه ها ممکن است برای آیفون 12 پرو و پرو مکس باقی بمانند، اما هنوز هیچ مدرک محکمی در خصوص بازگشت این رنگ ها وجود ندارد. در خصوص آیفون 12 مینی، ما انتظار داریم دامنه رنگ های مشابهی با آیفون 11 داشته باشد. این گوشی در رنگ های سیاه، سبز، زرد، بنفش، قرمز و سفید موجود است، بنابراین احتمالاً باید انتظار داشته باشید که برخی از این رنگ ها برای گوشی آیفون 12 نیز برشود.

آیفون 12 چه نمایشگری خواهد داشت؟

صفحه نمایش آیفون 12 احتمالاً تفاوت زیادی با آیفون 11 دارد، خصوصاً اندازه هایی که در آن موجود است. تقریباً بر اساس همه داده های درز کرده موجود، مدل های مختلف آیفون 12 از نمایشگر های زیر برخوردار خواهند بود:

آیفون 12 با نمایشگر 5.4 اینچی

آیفون 12 مکس با نمایشگر 6.1 اینچی

آیفون 12 پرو با نمایشگر 6.1 اینچی

آیفون 12 پرو مکس با صفحه نمایش 6.7 اینچی

اگر این اطلاعات دقیق باشد، ما برای اولین بار شاهد یک مدل Max غیرپرو، به شکل آیفون 12 Max هستیم. به نظر می رسد اندازه صفحه نمایش آن بزرگتر از آیفون 12 استاندارد باشد، که برای کسانی طراحی شده است که نمی خواهند هزینه زیادی را برای خرید مدل آیفون 12 پرو مکس کنند، اما خواهان گوشی بزرگتری هستند. همانطور که گفته شد، اندازه در واقع با آیفون 11 مطابقت دارد، بنابراین اپل به جای ساخت یک آیفون اساسا بزرگتر، مدل استاندارد را کوچک کرده است و اگر این اطلاعات درست باشد، شما فقط و فقط سه اندازه برای انتخاب دارید، با ظاهراً آیفون 12 مکس که هم اندازه آیفون 11 است.

همچنین شواهد زیادی از مدل 5.4 اینچی وجود دارد، زیرا 9to5Mac به روزرسانی ویژگی Display Zoom را در نسخه بتا iOS 14 پیدا کرده است که پشتیبانی از اندازه صفحه نمایش کوچکتر را نیز اضافه می کند. Display Zoom به شما امکان می دهد اندازه رابط کاربری آیفون را متناسب با صفحه نمایش کوچکتر تغییر دهید؛ بنابراین به عنوان مثال آیفون 11 پرو حداکثر 6.5 اینچی می تواند به نمایشگر 5.8 اینچی تغییر کند، که باعث بزرگتر شدن و بزرگنمایی بیشتر آیکون ها می شود. با این حال، اکنون گزینه ای برای نمایشگر 960 x 2079 وجود دارد، که با هر آیفون فعلی مطابقت ندارد، اما برای مدل 5.4 اینچی منطقی است. ما همچنین اطلاعاتی مبنی بر مشاهده صفحه نمایش مدل 5.4 اینچی را در یک خط تولید در اختیار داریم که نشان می دهد اندازه آن کوچک است.

فراتر از اندازه، مینگ چی کو گفته است که تمام مدل های آیفون 12 ممکن است برای اولین بار با صفحه نمایش OLED ارائه شوند. آیفون 11 از نمایشگر LCD برخوردار است، در حالی که آیفون 11 پرو از فناوری OLED بهره می برد؛ بنابراین انتقال به OLED در همه آن ها ممکن است صفحه نمایش به مراتب قوی تری را در مدل های استاندارد آیفون 12 امکان پذیر کند، اگرچه هنوز جزئیات واضحی درباره وضوح تصویری که از نمایشگر های چهار مدل گوشی آیفون 12 انتظار داریم، در دست نیست. دیگر تغییر بزرگ شایع شده درباره نمایشگر آیفون 12، حرکت به نرخ تازه سازی 120 هرتز است. آیفون های فعلی - و بسیاری دیگر از تلفن های هوشمند - دارای نرخ تازه سازی 60 هرتز هستند، بنابراین بالا بردن این میزان تا 120 هرتز باعث بارگذاری سریعتر صفحه و تجربه روان تری هنگام پیمایش در فید های رسانه های اجتماعی یا بازی ها می شود. ماکس وینباخ که برخی اطلاعات فاش شده درمورد آیفون 12 پرو را به اشتراک گذاشته است، از جمله اولین افرادی بود که نشان می داد این مدل گوشی از فناوری صفحه نمایش پیشرفته تری برخوردار است. پروسر نیز از آن زمان گفت که این فناوری به iPhone 12 Pro Max نیز خواهد آمد.

واقعیت این است که برخی از گوشی های موبایل کنونی نیز دارای نرخ تازه سازی بالاتر از 60 هرتز هستند- مانند برخی از iPad ها- بنابراین این حرکت باورنکردنی نیست. به ویژه که گوشی های پیشرفته ای مانند Samsung Galaxy S20 و OnePlus 8 Pro نیز از این فناوری بهره می برد. با این وجود منبعی که اطلاعات را در اختیار پروسر قرار می دهد گفته است که اپل ممکن است این فناوری را خراب کند. این بدان معنی است که احتمالا محدودیت هایی در عملکرد تازه سازی 120 هرتز گوشی های آیفون 12 وجود داشته باشد که ممکن است عمر باتری گوشی ها را تحت تاثیر قرار دهد. یک خبر درز کرده اخیر نیز این ادعا را تایید می کند چرا که نشان می دهد، آیفون 12 پرو مکس ممکن است تنها مدلی باشد که دارای صفحه نمایش نرخ تازه سازی 120 هرتز باشد. از اواخر ماه اوت، پروسر ادعا های خود درباره نرخ تازه سازی 120 هرتز را با فیلم هایی که ظاهراً صفحه تنظیمات آیفون 12 Pro Max را نشان می دهد، پشتیبانی کرد. این تصاویر گزینه های فعال کردن نرخ تازه سازی بالا یا نرخ تازه سازی تطبیقی را همراه با این توضیح که مورد آخر مطابق با محتوای نمایش داده شده روی صفحه نمایش، نرخ تازه سازی را از 120 هرتز به 60 هرتز تغییر می دهد، نشان می داد.

ما همچنین از طریق EverythingApplePro شنیده ایم که اپل ظاهراً با فناوری 120 هرتز در مدل Pro دست و پنجه نرم می کند. با این اوصاف یک کارشناس زنجیره تأمین نمایشگر به نام رز یانگ ادعا می کند که هیچ یک از تماس های آن ها نمی تواند گزارش مربوط به نمایشگر 120 هرتز را تأیید کند، بنابراین آن ها فکر نمی کنند که هیچ آیفونی تا سال 2021 چنین قابلیتی را دریافت کند. یانگ مدعی است که اگرچه اپل می تواند پنل های 120 هرتز را دریافت کند، اما قادر نخواهد بود مدار های درایور 120 هرتز را به موقع تأمین کند و این بدان معناست که این شرکت تا زمان رفع این مشکل تنها می تواند نمایشگر های 60 هرتز را عرضه کند. به علاوه، یک بنچمارک آیفون 12 پرو مکس نیز نشان می دهد که این گوشی فقط یک صفحه نمایش 60 هرتزی دارد؛ بنابراین اکنون معین نیست که آیا ما شاهد یک صفحه نمایش 120 هرتزی آیفون 12 خواهیم بود یا خیر چراکه به نظر می رسد دو منبع اصلی (رز یانگ و جان پروسر) در این مورد اختلاف نظر داشته باشند. در آخر، ما همچنین از منبع دیگری شنیده ایم که دو مدل Pro آیفون 12 از شکلی از OLED استفاده می کنند که تولید آن نازک تر و ارزان تر از صفحه نمایش های استفاده شده در محدوده آیفون 11 پرو است. این می تواند به معنای پایین آمدن قیمت ها و دستگاه های نازک تر و همچنین عمر بالقوه بهتر باتری باشد و این ادعایی است که مکرر شنیده ایم.

دوربین آیفون 12 چگونه خواهد بود؟

بسیاری از اطلاعات درز کرده جدید آیفون 12 نشان می دهد که ما شاهد تغییرات بزرگی در دوربین این گوشی هستیم. تغییر اصلی احتمالاً اضافه شدن اسکنر LiDAR است، دقیقاً مانند آنچه که پیش از این در iPad Pro 2020 مشاهده کرده ایم. این قابلیت می تواند فاصله ها و بنابراین عمق را به طور دقیق شناسایی کند و امکان بهبود واقعیت افزوده و حالت عمودی را فراهم کند. حدس و گمان هایی مبنی بر اینکه اسکنر LiDAR ممکن است تنها منحصر به آیفون 12 پرو مکس باشد، نیز وجود دارد. ما اطلاعاتی از قرار دادن اسکنر LiDAR در آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس (در کنار سه لنز) شنیده ایم، در حالی که گفته می شود آیفون 12 و آیفون 12 مکس، دارای دو لنز دوربین و فاقد اسکنر LiDAR است. این ادعا ها توسط چندین منبع مطرح شده است و تصویر زیر (ساخته شده توسط Phone Arena) نشان می دهد که دوربین آیفون 12 در مدل Pro چگونه می تواند به نظر برسد.

همچنین ما شاهد یک طرح فاش شده هستیم که ظاهراً چهار لنز عقب را در آیفون 12 پرو نشان می دهد. ظاهراً این طرح از ساخت iOS 14 تهیه شده است و منابع بسیاری آن را تایید می کنند. سه لنز به نظر می رسد مانند آیفون 11 پرو و شاید کمی بزرگتر باشند، اما لنز چهارم جدید مانند اسکنر LiDAR است که در iPad Pro 2020 دیده شده است. همچنین درز تصویر یک قاب ساخته شده برای آیفون 12 پرو نشان می دهد که اسکنر LiDAR نیز در آن گنجانده شده است.

بنابراین تعبیه یک اسکنر LiDAR، حداقل در مدل های Pro آیفون 12 بسیار محتمل به نظر می رسد و ما نیز با توجه به درز اطلاعات متعدد، از تعداد لنز های این گوشی کاملاً مطمئن هستیم. جدول زیر به طور واضح این جزئیات را بیان می کند. توجه داشته باشید که اسکنر LiDAR علاوه بر تعداد دوربین های ذکر شده در زیر است.

در خصوص معینات دوربین، ما تا به امروز اطلاعات اندکی دریافت کرده ایم، اما یک منبع می گوید که آیفون 12 ممکن است دارای یک دوربین اصلی 64 مگاپیکسلی باشد، بیش از 12 مگاپیکسل بیشتر از نسخه قبلی که یک پیشرفت فوق العاده است. این منبع همچنین نشان می دهد که این گوشی دارای چندین لنز است که از عکسبرداری از حالت شبانه پشتیبانی می کند و لنز سوپر واید آن می تواند حالت ماکرو اختصاصی داشته باشد. علاوه بر این مکس وینباخ نیز ادعا می کند که آیفون 12 پرو از قابلیت Smart HDR برای بهبود عملکرد در نور کم برخوردار است. این گوشی همچنین از یک بزرگنمایی نوری 3 برابر برخوردار است که در مقایسه با قابلیت بزرگنمایی 2 برابر که در مدل های آیفون 11 وجود دارد، افزایش قابل توجهی به حساب می آید. در همین حال، مینگ چی کو، تحلیلگر فناوری، معتقد است که اپل با استفاده از قطعات جدید، پیشرفت بزرگی در فوکوس اتوماتیک روی آیفون 12 ایجاد خواهد کرد. همچنین شنیده ایم که آیفون جدید (احتمالاً آیفون 12 پرو مکس) از فناوری تثبیت کننده تصویر جدیدی به نام sensor-shift برخوردار است که به سنسور اجازه می دهد حرکت کند تا لرزش دوربین را خنثی کند.

ما هنوز چیز زیادی در خصوص دوربین جلو نشنیده ایم، اما آنچه شنیده ایم حاکی از آن است که تغییرات بزرگی نیز در این زمینه ایجاد خواهد شد. به نظر می رسد یک اختراع ثبت شده اپل، جزئیات سنسور زمان پرواز (ToF) را دارد که ظاهراً برای جایگزینی سنسور عمق جریان در دوربین جلو طراحی شده است. سنسور ToF یک حسگر عمق است که پالسی از نور فرو سرخ را به سمت صحنه ارسال می کند تا فاصله دوربین را از هر پیکسلی که درون محدوده قرار گرفته است بسنجند. دوربین ToF این کار را با استفاده از سنجش مدت زمانی انجام می دهد که چقدر طول می کشد تا بازتاب نور فرو سرخ به دوربین برسد. تجهیز به این نوع سنسور ممکن است باعث بهبود Face ID شود، اما هنوز با اطمینان نمی توان در این خصوص اظهار نظر کرد.

آیا آیفون 12 دارای فناوری 5G خواهد بود؟

انتظار می رود 5G برای اولین بار در یک گوشی اپل با آیفون 12 ظاهر شود. در حقیقت، شایعات نشان می دهد که همه مدل های این گوشی به نوعی از اتصال 5G برخوردار هستند که این امکان با آنتن 5G سفارشی فراهم شده است. نکته مهم در اینجا این است که مدل های پایه آیفون 12 ممکن است از فناوری mmWave 5G پشتیبانی نکنند. پیش بینی می شود این همان ویژگی باشد که فقط برای دو مدل سطح بالای این گوشی در نظر گرفته شده است. تصور می شود که این دو مدل بالای آیفون 12 هم از mmWave پشتیبانی می کنند و هم از Sub-6، 5G کندتر، در حالی که دو مدل ارزان تر ممکن است فقط از Sub-6 پشتیبانی کنند. Sub-6 نه تنها سرعت آن کندتر است، بلکه برخی از شرکت های مخابراتی مانند Verizon در ایالات متحده فقط mmWave را ارائه می دهند، بنابراین ممکن است مشتریان آن شبکه مجبور به انتخاب مدل های گران قیمت تر آیفون 12 شوند. با این حال برخی گزارش جدیدتر با این اطلاعات یکسان نیست و نشان می دهد که تنها آیفون 12 پرو مکس با اتصال mmWave 5G ساخته خواهد شد. در این صورت، آیفون های 12 که مردم می توانند با آن به شبکه ایالات متحده Verizon متصل شوند، محدودتر نیز می شود.

شواهد دیگری نیز مبنی بر اینکه تمام مدل های آیفون 12 از 5G به نوعی بهره مند خواهند شد، نیز وجود دارد. درز مدل های چاپ سه بعدی چهار مدل آیفون 12 فاش می کند که اپل اسلات سیم کارت خود را از سمت راست گوشی به سمت چپ منتقل کرده است و منبع ذکر شده علت آن را ایجاد فضا برای آنتن های 5G می داند. آخرین خبر در خصوص موضوع 5G این است که آیفون 12 و آیفون 12 مکس ممکن است هر دو با گزینه های 4G نیز ارائه شوند. گرچه این خبر از یک منبع تأیید نشده است، اما ممکن است به شما امکان دهد دستگاه ارزان تری نسبت به گزینه های سطح بالا 5G تهیه کنید.

iOS 14 چه چیزی برای آیفون 12 به ارمغان می آورد؟

iOS 14 آخرین نسخه سیستم عامل آیفون است و اکنون در آیفون های موجود درحال استفاده است. گرچه این نسخه فقط برای مدل های خاص مناسب است، اما تمام دستگاه های جدیدی که اپل منتشر کرده است قادر به بارگیری این نسخه هستند. تقریباً تضمین شده است که هر آیفون جدیدی که در سال 2020 عرضه شود از روز اول به این سیستم عامل مجهز باشد. بنابراین، چه ویژگی های جدیدی را برای آیفون 12 باید انتظار داشته باشیم؟ ویجت های صفحه اصلی بهبود یافته بنابراین می توانید صفحه اصلی تلفن خود را بهتر شخصی کنید. به علاوه روش جدیدی برای پر کردن برنامه های خود وجود دارد که نام آن App Library است که در انتهای صفحه های Home واقع شده است. IOS 14 همچنین نسخه های سبک و سریع برنامه های خاصی را در دسترس قرار می دهد که به شما امکان می دهد از برخی ویژگی ها بدون بارگیری کامل برنامه استفاده کنید. این موارد Clips App نامیده می شوند و اپل معتقد است که در کار هایی مانند فعال کردن اسکوتر برقی عمومی یا پرداخت هزینه پارکینگ مفید خواهند بود. سایر پیشرفت های جزئی، مواردی از قبیل تغییر در برنامه Messages، Apple Maps، Siri و انواع دیگر برنامه ها است. موارد بسیار دیگری نیز در حال اصلاح هستند و اگرچه iOS 14 ممکن است هیچ تغییر چشمگیری در بازی ها برای آیفون 12 ایجاد نکند، اما کماکان بهترین نرم افزار این شرکت تا به امروز است.

آیا آیفون 12 با AirPods عرضه می شود؟

پاسخ کوتاه به سوال فوق منفی است. بسیار بعید است که اپل یک جفت AirPod را با یک آیفون جدید در جعبه قرار دهد، زیرا فروش جداگانه آن ها برای شرکت سود بیشتری خواهد داشت. اپل ممکن است در مراسم رونمایی خود بخواهد AirPods 3 را در کنار گوشی جدید رونمایی کند، اما به شدت شایعه شده است که این شرکت هیچ نوع ایرپادی را-حتی ارزان ترین نمونه های آن را- در جعبه آیفون 12 قرار نخواهد داد.

به همین ترتیب، اخیرا شنیده ایم که اپل ممکن است آداپتور برق را نیز در جعبه آیفون 12 قرار ندهد (گرچه هنوز کابل شارژ خواهید داشت). این می تواند به معنی کاهش هزینه ها و همچنین بسته بندی کوچکتر برای اپل باشد چرا که حمل آن را سبک تر و در نتیجه ارزان تر می کند، اما این که چه مقدار از این کاهش هزینه ها، به نفع مصرف کنندگان باشد، ناشناخته است. به نظر می رسد اپل قبلاً از مشتریان خود در خصوص این تغییرات بالقوه نظرسنجی کرده است.

با این حال، گزارش دیگری همچنین حاکی از آن است که اپل در حال کار بر روی یک شارژر 20 واتی است و این ممکن است که شاهد چنین شارژری در جعبه، کنار تلفن جدید نیز باشیم. آیفون 11 پرو و پرو مکس هر دو دارای یک شارژر 18 واتی بودند، در حالی که آیفون 11 معمولی از شارژری 5 وات بهره می برد. تصاویر لو رفته شارژر 20 وات را نشان داده است، اما معین نیست که این دستگاه فقط برای مدل های بالای آیفون 12 خواهد بود یا برای تمام مدل ها در نظر گرفته شده است. با این حال بعید نیست که اپل شارژ ها را نیز به صورت جداگانه به فروش برساند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرارو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 5305

به "آیفون 12 و هرآنچه که تا امروز درباره آن می دانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیفون 12 و هرآنچه که تا امروز درباره آن می دانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید