چین استاد دانشگاه ژاپنی را به اتهام جاسوسی دستگیر کرد

رسانه ها گزارش داده اند چین یک استاد دانشگاه ژاپنی را به ظن جاسوسی دستگیر نموده است. توکیو بازداشت یکی از شهروندانش در پکن را تأیید نموده است.

چین استاد دانشگاه ژاپنی را به اتهام جاسوسی دستگیر کرد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مقام های چین یک استاد دانشگاه ژاپنی را به اتهام جاسوسی دستگیر نموده اند. سخنگوی دولت ژاپن تأیید نموده یکی از اتباع این کشور که مردی بین 40 تا 50 ساله است در چین دستگیر شده است.

سخنگوی دولت ژاپن در جمع خبرنگاران گفت: سفارت ژاپن در چین تأیید کرد که مردی بین 40 تا 50 ساله در ماه سپتامبر توسط مقام های چین در پکن به دلیل نقض ادعایی قوانین چین دستگیر شده است.

سخنگوی دولت ژاپن اتهامات علیه این شهروند را تعیین ننموده اما رسانه های ژاپن مدعی شده اند که این استاد دانشگاه هوکایدو به ظن جاسوسی بازداشت شده است.

گزارش رسانه های محلی حاکی است این شهروند ژاپنی که اشاره ای به نامش نشده قبلاً کارمند اندیشکده ملی مطالعات دفاعی در وزارت دفاع ژاپن و وزارت خارجه ژاپن بوده است.

در پکن، سخنگوی وزارت خارجه چین گفت که از جزئیات این پرونده آگاه نیست اما چین همواره با اتباع خارجی متهم به نقض قانون، طبق قانون رفتار می نماید. وی همچنین گفت امیدوار است ژاپن به شهروندانش یادآوری کند به قوانین چین احترام بگذارند و آن را رعایت نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 آبان 1398 بروزرسانی: 5 آبان 1398 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 2389

به "چین استاد دانشگاه ژاپنی را به اتهام جاسوسی دستگیر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین استاد دانشگاه ژاپنی را به اتهام جاسوسی دستگیر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید