پیگیری ویژه مسائل دره فرحزاد و کوره های آجرپزی در شورای شهر

به گزارش نوای پرنده پارسی، پیگیری ویژه مشکل دره فرحزاد و کوره های آجرپزی در دستور کار شورای شهر و معاونت شهرسازی و معماری نهاده شد.

پیگیری ویژه مسائل دره فرحزاد و کوره های آجرپزی در شورای شهر

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، دره فرحزاد در منطقه 2 تهران و مسائل کوره های آجرپزی 2 مشکل عمده تهران در سالیان دراز بوده اند که همچنان پابرجا مانده اند. در این میان اعضای شورای شهر تهران مانند زهرا شمس احسان مشغول پیگیری حل و فصل مسائل این منطقه ها است و تا به امروز چند باری در این منطقه ها حاضر شده و ساعت ها از نزدیک آسیب ها و مسائل این منطقه ها را آنالیز و در جلسات اجرایی با مدیران مختلف اجرایی پیگیر حل مسائل بوده است.

در دفتر شمس احسان یکی از مهمترین جلسات در همین ارتباط برگزارشد. در این جلسه که با حضور معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، شهردار منطقه 2 و مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در دفتر زهرا شمس احسان عضو شورای شهر تهران برگزار گردید، موضوعاتی همانند مسائل اجتماعی روددره فرحزاد، طرح محدوده اسلام آباد، کوره های آجرپزی و برنامه های مدنظر برای محدوده خلازیر مورد بحث و آنالیز نهاده شد.

در موضوع ساماندهی معتادین واقع دره فرحزاد و تدوین برنامه مدون جهت بهسازی و توسعه گردشگری در این محور، گزارش آخرین طرح ها و اقدامات شهرداری تهران ارائه شد. بعلاوه مقرر شد شهرداری منطقه با همکاری سازمان نوسازی، سازمان بوستان ها و فضای سبز و سایر دستگاه های مرتبط، برنامه عملیاتی ساماندهی روددره فرحزاد را تنظیم و در قالب برنامه زمان بندی اجرایی کند.

در ادامه جلسه مسائل و مسائل ساکنین اسلام آباد طی سالیان گذاشته مطرح شد. این محدوده با محدودیت های جدی کالبدی و فقر شدید خدماتی روبرو است که همین امر موجب مهاجرت اجباری بخشی از ساکنین و بروز آسیب های اجتماعی در محدوده شده است؛ بنابراین تدوین طرح ساماندهی جهت مشخص تکلیف شرایط نوسازی املاک، رسمیت بخشی به این محدوده، ارتقای سطح فرهنگی و هویتی در دستور کار سازمان نوسازی شهر تهران قرار گرفته است. در جلسه مذکور بعلاوه آنالیز جزئیات طرح ساماندهی محدوده اسلام آباد، اهمیت بازنگری و توجه به موضوع کاهش آسیب های اجتماعی و تقویت احساس امنیت ساکنین مورد تاکید نهاده شد. بعلاوه مقرر شد اعتبارات لازم جهت تامین خدمات و مسکن برای ساکنینی که به علت قرار گیری در حریم کیفی روددره نیازمند جابجایی هستند، پیش بینی گردد.

در نهایت هم بر تدوین طرح موضعی ویژه برای محدوده 150 هکتاری خلازیر واقع در منطقه 19 که طی سالیان گذشته به علت توسعه نامتوازن شهری در اختیار ضایعات فروشان و مشاغل مزاحم و آلاینده نهاده شده است، تاکید شد.

این محدوده با مسائل و معضلات پیچیده در حوزه های اجتماعی و امنیتی دست و پنجه نرم می نماید. کمبود امکانات، سرانه پایین خدمات، فقدان حس امنیت و وجود مسائل متعدد اجتماعی از مسائل این محدوده است.

در این جلسه مقرر شد معاونت شهرسازی و معماری پیگیری تدوین طرح موضعی برای این محدوده را با همکاری سایر دستگاه های ذیربط در اولویت کاری خود قرار دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 بهمن 1400 بروزرسانی: 19 بهمن 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7511

به "پیگیری ویژه مسائل دره فرحزاد و کوره های آجرپزی در شورای شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیگیری ویژه مسائل دره فرحزاد و کوره های آجرپزی در شورای شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید