پیش بینی شورای نامزدان از برنده نداشتن انتخابات افغانستان؛ نسخه دولت موقت پیچیده می گردد؟

به گزارش نوای پرنده پارسی، شورای نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در نشستی اظهار داشت که انتخابات این کشور پیروزی ندارد و برای خروج از بحران احتمالی پسا انتخابات به گزینه سوم احتیاج است.

پیش بینی شورای نامزدان از برنده نداشتن انتخابات افغانستان؛ نسخه دولت موقت پیچیده می گردد؟

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، شورای نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان امروز (دوشنبه) در یک نشست خبری ضمن متهم کردن تیم های انتخاباتی ثبات و هم گرایی و دولت ساز به انحصار روند ریاست جمهوری توضیح دادند که انتخابات اخیر این کشور هیچ برنده ای ندارد.

در این نشست مشترک خبری، شماری از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری از جمله رحمت الله نبیل، عنایت الله حفیظ، احمدولی مسعود، فرامرز تمنا و محمدشهاب حکیمی حضور داشتند.

شورای نامزدان ضمن ابراز نگرانی از احتمال ایجاد بحران در این کشور گفت: برای خروج از چنین بحرانی به گزینه سوم احتیاج است اما بدون تعیین کردن این گزینه خاطرنشان کرد که شورا با دیگر نیروهای ملی و مردمی برای مهار بحران پسا انتخابات همکاری خواهد نمود.

در بیانیه منتشر شده توسط شورای نامزدان تاکید شده که مغایر بودن آمارهای انتخاباتی، ابهام در سرنوشت انتخابات، اعلام پیروزی پیش از موعد تیم های انتخاباتی غنی و عبدالله سبب بحرانی شدن انتخابات شده و مشروعیت آن را نیز زیر سوال برده است.

به گزارش هشت صبح، شورای نامزدان در این نشست توضیح داد که انتخابات ریاست جمهوری این کشور برنده ندارد در بهترین صورت ممکن نیز اگر حکومتی در نتیجه این انتخابات برگزار گردد نیز به دلیل مشارکت بسیار پایین مردم آن دولت از مشروعیت لازم برخوردار نخواهد بود.

این شورا همچنین تاکید نمود که به هیچ وجه آرای غیر بیومتریک را قبول نخواهد نمود.

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در ششم مهر ماه برگزار گردید و نتایج ابتدایی آن قرار است 27 این ماه اعلام گردد.

شورای نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در حالی از ایجاد گزینه سوم برای خروج از بحران پسا انتخابات خبر می دهند که پیش از انتخابات نیز بعضی چهره ها و کارشناسان سیاسی این کشور موضوع تشکیل دولت موقت را مطرح می کردند.

.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 2593

به "پیش بینی شورای نامزدان از برنده نداشتن انتخابات افغانستان؛ نسخه دولت موقت پیچیده می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شورای نامزدان از برنده نداشتن انتخابات افغانستان؛ نسخه دولت موقت پیچیده می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید