واکنش ترامپ به تصویب استیضاح: اتفاقی رخ نداد!

به گزارش نوای پرنده پارسی، به دنبال رای گیری مجلس نمایندگان آمریکا و رای مثبت نمایندگان به ارجاع پرونده استیضاح ترامپ به سنا، ترامپ گفت: اتفاقی رخ نداده است!

واکنش ترامپ به تصویب استیضاح: اتفاقی رخ نداد!

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در چندین پیام توییتری نوشت: در نهایت، اتفاقی رخ نداد. ما به چیزی همچون یک رفتار انگشت نما که باید پیش از آنکه یک رئیس جمهوری از قدرت عزل شود وجود داشته باشد، نزدیک نشدیم.

او با اشاره به صحبت های اندی مک کارتی فاکس نیوز و تشکر از او اضافه نمود: معتقدم که یک رئیس جمهوری را نمی توان از قدرت عزل کرد، اگر احتمال منطقی نباشد که سنا او را محکوم و این رئیس جمهوری را عزل کند. پس، مجلس نمایندگان آمریکا در جایگاه نخست، نباید این رئیس جمهوری را استیضاح کند. اگر این استاندارد جدیدی است، هر رئیس جمهوری از اینجا به بعد قابلیت استیضاح را دارد.

ترامپ همچنین نوشت: شاهد دروغ های بی رحمانه دموکرات های بیکاره، چپ رادیکال هستیم. این تهاجمی به آمریکا و تهاجمی به حزب جمهوری خواه است!

کاخ سفید اندکی پیش از سخنان ترامپ در بیانیه ای این رای گیری را به عنوان نقطه اوج یکی از شرم آورترین برهه های سیاسی در تاریخ کشور در مجلس نمایندگان محکوم کرد. کاخ سفید گفت رئیس جمهوری مطمئن است که به طور کامل در جریان محاکمه سنا تبرئه خواهد شد.

مجلس نمایندگان آمریکا هر دو ماده استیضاح دونالد ترامپ را تصویب کرده است و به این ترتیب ترامپ به جمع چند تن دیگر از روسای جمهوری تاریخ آمریکا پیوست که با فرایند استیضاح روبرو شدند. ترامپ به دو اتهام سوءاستفاده از قدرت و کارشکنی در کار کنگره استیضاح شد.

ترامپ در جریان رای گیری، در یک تجمع انتخاباتی در میان هواداران خود در میشیگان درحال سخنرانی بود. او در این جمع گفت: در حالی که ما مشغول ایجاد اشتغال و نبرد برای میشیگان هستیم، مشغولیت ذهنی چپ رادیکال در کنگره حسرت و نفرت و خشم است، همانطور که می بینید.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 3370

به "واکنش ترامپ به تصویب استیضاح: اتفاقی رخ نداد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ترامپ به تصویب استیضاح: اتفاقی رخ نداد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید