پیشنهاد چهارگانه بولتون به جمهوریخواهان برای هضم نتایج انتخابات

به گزارش نوای پرنده پارسی، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا توصیه هایی به هم حزبی های جمهوریخواهش برای هضم نتیجه انتخابات سوم نوامبر و اندیشیدن به اصلاحاتی به منظور به دست آوردن ریاست جمهوری بعدی داشته است.

پیشنهاد چهارگانه بولتون به جمهوریخواهان برای هضم نتایج انتخابات

به گزارش ایسنا، جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا و مولف کتاب اتاقی که در آن رخ داد در مطلبی برای روزنامه واشنگتن پست نوشت: روز دوشنبه (فردا) دونالد ترامپ رسما انتخابات ریاست جمهوری 2020 را میبازد.

هیات های کالج الکترال که از سوی شهفرایندان انتخاب شده اند، برای دادن رای نشست برگزار می کنند. اگر هیچ برگزیننده خائنی وجود نداشته باشد، 306 رای به جو بایدن برای ریاست جمهوری و کامالا هریس معاون او میرسد و 232 رای هم به دونالد ترامپ و مایک پنس. هیچ راه قانونی برای تغییر این نتیجه وجود ندارد.

بیشتر آمریکایی ها خیالشان از اینکه این انتخابات تمام میشود، راحت خواهد شد. متاسفانه بسیاری از جمهوریخواهان فقط تایید یک انتخابات به سرقت رفته را میبینند. چرا؟ چون ماههاست که ترامپ گفته است که او را فقط میتوان از طریق تقلب شکست داد و به دلیل اینکه تعدادی از جمهوریخواهان گفته اند که این بی معنی است.

شعار واقعی او به جای اول آمریکا، اول ترامپ است، بنابراین این فانتزی به سادگی خاتمه نخواهد یافت. با این وجود، از زمان اعطای آرای کالج الکترال، جمهوریخواهان و تمام آمریکایی ها میتوانند گام هایی مهم برای حرکت از سوم نوامبر بردارند، بدون توجه به آنچه قبلا رخ داده است.

اول اینکه، همه خصوصا جمهوریخواهان باید این مساله را به رسمیت بشناسند که پویایی سیاسی ملی در ظهر 20 ژانویه تغییر می کند. دیگر هرگز برای ترامپ اینگونه نخواهد بود. رئیس جمهوری جدیدی روی کار می آید که کارش را انجام می دهد، چه ترامپ خودش را با آن تطبیق کند، چه نکند. حتی اکنون که بیش از پنج هفته تا زمان انتقال قدرت زمان باقی مانده است، خیلی از کسانی که نمیتوانند یا تمایلی ندارند که این تغییرات را حس کنند در نهایت این تغییر را به رسمیت خواهند شناخت. مارالاگو (اقامتگاه ترامپ در فلوریدا) همانند دفتر بیضی نیست. رهبران خارجی دیگر برای نشست ها به فلوریدا نمی فرایند.

با وجود چهار سال ریاست جمهوری، ترامپ هرگز به طور کامل مسائل قبل از خود را درک نکرد و پس از ترک چیز جدیدی یاد نخواهد گرفت. مشاهدات او به طور فزاینده ای بی ربط می شوند. ترامپ کاملا ناپدید نخواهد شد. اما هیجان مطمئناً محو خواهد شد.

دوم اینکه، با درنظر دریافت این تغییر چشمگیر در دنیا سیاسی، از زمان رأی گیری کالج انتخاباتی در روز دوشنبه، هر جمهوریخواه باید آنچه را که هفته ها در سکوت می داند، علناً تصدیق کند: بایدن رئیس جمهوری منتخب است. ما جمهوریخواهان فقط باید این حرف را بزنیم و کار را تمام کنیم.

سوم اینکه، دلایل بسیاری وجود دارد که باور کنیم جمهوریخواهان میتوانند کاخ سفید را برای دموکرات ها به یک دوره تبدیل کنند. تحلیلگرانی از طیف های سیاسی مختلف به موفقیت های جمهوریخواهان در نوامبر اشاره دارند به جای شکست ترامپ. با این حال، پیروزی در تمام سطوح در انتخابات های آینده، نیازمند حزبی است که چندان مقابل ریاست جمهوری 2020 وسواس نشان ندهد. این نیازمند آن است تا جوخه های شلیکی که اکنون در جورجیا، آریزونا و نقاط دیگر است، منحل شوند. این جنگ در امتداد خطوط ایدئولوژیک نیست. با هر اقدام منسجمی، همه شرکت کنندگان اصلی محافظه کار هستند. وجه مشترک این است که ترامپ این آتش را برای پیشبرد منافع خود به راه انداخت.

قدرت پایدار حزب جمهوریخواه تمرکز آن بر سیاست است، نه شخصیت ها و نه مطمئناً فرقه ها. برای احیای سطح بالا، ساختار های حزب ملی، ایالتی و محلی باید بی طرفانه بر افزایش حمایت از همه جمهوریخواهان نه فقط ترامپ، تمرکز کنند. ما باید بحث های آزاد در مورد سیاست و پلتفورم های جدیدی که منعکس کننده این بحث ها باشد، داشته باشیم. تا زمانی که ترامپ به طرح نامزدی احتمالی 2024 ادامه دهد، این بی طرفی تهدید می شود.

هر مقام حزبی که نتواند بی طرف بماند باید کاندیدای بازنشستگی باشد. طبق سیر تاریخی، پس از شکست در انتخابات ریاست جمهوری، جمهوریخواهان به دنبال رهبری جدید حزب بوده اند.

چهارم اینکه، به عنوان کسی که در دوره انفجار جمعیت پس از جنگ دنیای دوم یعنی حدفاصل سال های 1946 تا 1964 به دنیا آمده ام، دردناکترین نکته را ذکر می کنم؛ جمهوریخواهان باید درباره این فکر کنند که در نهایت یک کاندیدای ریاست جمهوری غیر این دوره انتخاب کنند. اگر بایدن دوباره در 2024 نامزد دموکرات ها شود، زمانی که 82 ساله است، و با یک رقیب جمهوریخواه جوان روبرو باشد، تضاد بسیار مشهود خواهد بود.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: فرارو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 5794

به "پیشنهاد چهارگانه بولتون به جمهوریخواهان برای هضم نتایج انتخابات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد چهارگانه بولتون به جمهوریخواهان برای هضم نتایج انتخابات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید