هزینه بازسازی خانه چقدر تمام می گردد؟ آیا واقعا قابل محاسبه است؟!

به گزارش نوای پرنده پارسی، بازسازی همواره از گزینه های صاحب خانه ها برای نونوار کردن فضای بخش های مختلف خانه است و خواهد بود. موضوع مهم هزینه هایی است که صرف بازسازی و در کل قیمت نهایی است. فاکتورهای مختلفی روی هزینه بازسازی خانه تأثیر می گذارند که در این مقاله از ویکی ساختمون قصد داریم به آنالیز هزینه های بازسازی در بخش های مختلف خانه مانند آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام بپردازیم.

هزینه بازسازی خانه چقدر تمام می گردد؟ آیا واقعا قابل محاسبه است؟!

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

بازسازی خانه خود را به بهترین متخصصان بسپارید

قبل از آغاز بازسازی خانه

نکته مهمی که در فرآیند بازسازی خانه باید مدنظر داشت این است که قبل از بازسازی باید یک سری پیش احتیاج و فاکتورها را برای خود مشخص کنیم. برای آغاز بد نیست نگاهی به پرسش های زیر بیندازید و سعی کنید بسته به احتیاج خود به آن ها پاسخ دهید.

 • بودجه شما برای بازسازی چقدر است؟
 • کدام بخش از خانه احتیاج به بازسازی دارد؟
 • متراژ بخش انتخاب شده برای بازسازی چقدر است؟
 • به چه سبک و طرحی علاقه دارید؟
 • از چه مصالحی می خواهید بهره ببرید؟
 • قصد دارید از چه امکاناتی بهره ببرید؟

هزینه بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه به عنوان یکی از بخش های اصلی در این فرآیند شامل مراحل و جزییات مختلفی می گردد که هر یک از آن ها تاثیر خود را بر هزینه خواهند گذاشت. به طور کلی بخش های زیر از یک آشپزخانه در فرآیند بازسازی لحاظ می شوند.

 • کابینت ها
 • دیوارپوش ها
 • کفپوش ها
 • سقف
 • تأسیسات مکانیکی و الکتریکی

ثبت سفارش آنلاین انواع خدمات اجرای کابینت

هزینه بازسازی کابینت

کابینت ها انواع مدل و طرح مختلف دارند که هر یک از آن ها با هزینه هایی متفاوت در اختیار کاربر هستند. کابینت را می توان پرهزینه ترین بخش آشپزخانه در نظر گرفت که به تنهایی می تواند کفه هزینه لازم برای بازسازی خانه را سنگین کند. از نظر هزینه اجرای کابینت بر اساس جنس و کیفیت می توان رتبه بندی زیر را از ارزان ترین به گران ترین در نظر گرفت.

ردیفنوع کابینتتوضیحات
1نئوپان روکش ملامینهبدنه و درب ها نئوپان روکش ملامینه
2کابینت ام دی اف ایرانیورق ام دی اف ایرانی
3کابینت ام دی اف خارجیورق ام دی اف خارجی
4کابینت های گلاس ایرانیورق های گلاس ایرانی
5کابینت های گلاس خارجیورق های گلاس خارجی عمدتاً ساخت ترکیه
6کابینت پلی گلاس و لمی گلاس ایرانیورق پلی گلاس و لمی گلاس ایرانی
7کابینت پلی گلاس و لمی گلاس خارجیورق پلی گلاس و لمی گلاس خارجی
8کابینت ممبران (وکیوم)بستگی زیاد به طرح دارد
9کابینت چوبی-روکشبستگی زیاد به طرح و رنگ دارد
10کابینت چوبی-تمام چوببستگی به نوع و میزان مصرف چوب و رنگ دارد

هزینه بازسازی دیوار

دیوارپوش های آشپزخانه هم که نقش مهمی از طراحی و زیبایی آشپزخانه دارند از جمله مراحل بازسازی هستند که افراد وسواس خاصی در آن به خرج می دهند. بسته به اینکه از چه نوع دیوارپوشی استفاده خواهید کرد، هزینه کلی بازسازی می تواند کاهش یا افزایش یابد. به طور کلی کاشی و سرامیک از ارزان ترین انواع دیوارپوش ها هستند. دیوارپوش های سنگ طبیعی و مصنوعی، دیوارپوش سه بعدی بتنی، دیوار پوش بتن اکسپوز و دیوارپوش چوبی از نظر هزینه گران تر هستند.

هزینه بازسازی کف

بازسازی کف نیز مانند دیوار عمدتاً به نوع کفپو شی که به کار می فرایند بستگی دارد. علاوه بر نوع کفپوش مانند پارکت و سرامیک، درجه کیفی آن ها نیز بر روی هزینه نهایی تأثیر می گذارد. فاکتور بعدی متراژ کف است. متعاقباً هر چقدر متراژ بالاتر باشد، هزینه هم کل هم بیشتر خواهد بود اما هزینه کف سازی هر متر با بالا رفتن متراژ کمتر خواهد شد. به طور کلی، کاشی و سرامیک از ارزان ترین نوع کفپو ش ها و پارکت های چوبی و لمینت هم از انواع گران کفپو ش ها هستند که در بازسازی خانه استفاده می شوند.

هزینه بازسازی سقف

سقف های آشپزخانه ها بر اساس طرح و بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته شده است می تواند تأثیر مختلفی بر هزینه نهایی بازسازی خانه بگذارد. اجرای انواع کناف کاری و آسمان مجازی از جمله مواردی هستند که عمدتاً در بازسازی سقف به اجرا در می آیند. اجرای این سقف های کاذب از نظر هزینه فرقی چندانی با یکدیگر ندارند و تفاوت بیشتر به طرح و مصالح از نظر کیفیت بستگی دارد.

بیشتر بخوانید: انواع سقف کاذب : 12 مدل از گچی تا چوبی با 89 تصویر جذاب

هزینه بازسازی تأسیسات مکانیکی و الکتریکی

هزینه بازسازی و نوسازی سیم کشی ها، نورپردازی ها، شیرآلات تا حدود زیادی به مدل و برندی که انتخاب می کنید بستگی دارد. نورپردازی هم بسته به طرح و تجهیزاتی که استفاده می کنید تأثیر خود را بر هزینه بازسازی خانه می گذارد.

هزینه بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

سرویس های بهداشتی و حمام از دیگر بخش های خانه هستند که همواره در اولویت بازسازی قرار می گیرند. بسته به هدف و مقیاس بازسازی، تأثیر بازسازی این بخش های خانه بر هزینه کل بازسازی می تواند مختلف باشد. بازسازی سرویس بهداشتی و حمام شامل نصب توالت فرنگی، تبدیل توالت ایرانی به توالت فرنگی، هزینه تعویض روشویی، هزینه تعویض شیرآلات و تعمیر بخش هایی که بر اثر نم و رطوبت آسیب دیده اند و عوض کردن کاسه توالت می گردد. هر یک از این تغییرات بسته به مدل، طرح و جنس می توانند تأثیر متفاوتی بر هزینه کل بازسازی خانه بگذارند.

دیوارپوش ها از اصلی ترین بخش های سرویس بهداشتی و حمام هستند که تأثیر زیادی هم بر کیفیت بازسازی و هم زیبایی آن ها دارد. انواع مختلفی از جمله کاشی، سنگ طبیعی، سنگ مصنوعی، بتن، چوب، لمینت و پی وی سی را می توان در سرویس های بهداشتی و حمام به کار برد که هر یک هزینه خاص خود را خواهند داشت. به طور کلی اجرا کاشی و سنگ مصنوعی هزینه کمتری در مقایسه با انواع دیگر دیوارپوش دارند. برای اطلاع بیشتر در مورد انواع دیوارپوش سرویس های بهداشتی بد نیست سری به مقاله انواع دیوارپوش سرویس بهداشتی بیندازید.

بیشتر بخوانید: مراحل بازسازی سرویس بهداشتی و ابزارهای مورد احتیاج آن

هزینه بازسازی فضای داخلی خانه

فضای داخلی خانه که شامل بخش های مانند اتاق خواب ها، هال، پذیرایی و راهروها می گردد نیز شامل فرآیند های مختلفی از بازسازی می شوند که تقریباً آن را تحت عنوان طراحی داخلی می شناسیم. بازسازی فضای داخلی بخش های بالا می تواند شامل بازسازی سقف دیوار، کف، تأسیسات مکانیکی و الکتریکی باشد.

کف خانه سطح عظیمی را اشغال نموده و یکی از اصلی ترین بخش ها در طراحی دکوراسیون داخلی است. انواع پارکت، کفپوش های چوبی، لمینت، کفپو ش پی وی سی، سنگ و سرامیک برای کف ساختمان های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند. مبلغ زیادی از هزینه بازسازی خانه مرتبط با هزینه نصب و اجرای کفپوش است.

انتخاب های زیادی برای پوشش دیوارها در طراحی دکوراسیون داخلی منزل وجود دارد. استفاده از کاغذ دیواری ساده و سه بعدی، پوسترهای سه بعدی، رنگ و نقاشی ساختمان، پنل های دکوراتیو، سنگ آنتیک و تزیینی بعضی از بهترین مصالح برای دکوراسیون داخلی منزل ایرانی هستند که روی هزینه بازسازی خانه تأثیر دارند. سبک طراحی و سلیقه کارفرما و صد البته بودجه در انتخاب دیوارپوش ها حرف اول را می زند.

مهم ترین نکته در طراحی داخلی منزل و بازسازی اتاق خواب، فردی است که از اتاق استفاده می نماید. در واقع بازسازی اتاق خواب با توجه به خلق و خوی افراد با متریال متنوعی فضاسازی می گردد. استفاده از رنگ های شاد و گرم می تواند انتخاب خوبی برای اتاق بچه ها و نوجوانان باشد. ایمنی را در اتاق خواب کودک از قلم نیاندازید. کف اتاق کودک باید نرم و گرم باشد تا کمترین آسیب در هنگام افتادن ایجاد گردد. پارکت به همراه یک قطعه موکت پرز بلند می تواند خطرات ناشی از سقوط بچه ها را از بین ببرد. استفاده از رنگ های خنثی برای اتاق خواب عظیمترها به همراه کمد دیواری های عظیم و جادار مناسب تر است.

گزینه ها برای اجرا در طراحی داخلی و بازسازی سقف، دیوار و کف آن قدر زیاد است که واقعاً در نظر دریافت یک قیمت مشخص تقریباً غیر ممکن است. هزینه بازی سازی پذیرایی یا اتاق خواب می توان از چند صد هزار تومان تا چند ده میلیون باشد. مقیاس و عملیات هایی مانند تخریب و گچ کاری و مصالحی که انتخاب می شوند مانند سنگ و چوب تأثیر زیادی بر هزینه کل بازسازی خانه می گذارند. موضوع دیگری که بر فضای داخلی خانه و بازسازی آن تأثیر می گذارد، وسایل و مبلمانی است که بعضی در بازسازی خانه خود اقدام به نوسازی آن ها نیز می گیرند.

بازسازی خانه چقدر خرج بر می دارد؟

بازسازی خانه شامل تعداد بسیار زیادی بخش و عملیات است و همین موضوع انعطاف پذیری زیادی به کاربر می دهد تا فرآیند بازسازی را بر اساس بودجه ای که از پیش مشخص نموده است تنظیم کند. در واقع این شما و بودجه ای که در اختیار دارید است که چند و چون فرآیند بازسازی را مشخص می نماید. شما می توانید با یک برنامه بودجه بندی دقیق، اقدام به انتخاب بهترین و مناسب ترین مصالح کنید.

سخن آخر

بحث هزینه از مهم ترین فاکتورهایی است که قبل از آغاز به آن پیش خواهد آمد. بسیاری به دنبال پاسخ به پرسش هزینه بازسازی خانه و بخش های مختلف آن از جمله آشپزخانه، حمام، سرویس بهداشتی و اتاق خواب ها هستند، غافل از اینکه تنوع محصولات و خدمات موجود در بازار واقعاً ارائه یک قیمت ثابت را تقریباً غیر ممکن می سازد. بهترین کار، مشخص مقدار بودجه و سپس انتخاب مراحل، عملیات ها و مصالح بر اساس آن است.

منبع: ویکی ساختمان
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 4583

به "هزینه بازسازی خانه چقدر تمام می گردد؟ آیا واقعا قابل محاسبه است؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه بازسازی خانه چقدر تمام می گردد؟ آیا واقعا قابل محاسبه است؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید