مقام نظامی آمریکا: باید در برابر ایران خویشتنداری نشان دهیم

به گزارش نوای پرنده پارسی، رئیس ستاد مشترک نیرو های مسلح آمریکا روز چهارشنبه از نشان دادن خویشتنداری در برابر ایران دفاع کرد.

مقام نظامی آمریکا: باید در برابر ایران خویشتنداری نشان دهیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مارک میلی، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا روز چهارشنبه از آنچه به گفته او خویشتنداری آمریکا در برابر ایران است دفاع کرد.

میلی که در جمع کنندگان کنگره صحبت می کرد گفت: ما در دوره ای از تشدید ریسک با ایران قرار داریم. نشان دادن خویشتنداری در این موقعیت بخصوص، پاسخ مناسبی است.

میلی این پاسخ را در جواب دان بیکون، کننده جمهوری خواه ایالت نبراسکا پرسید که از میلی پرسید: وقتی ایران خویشتنداری ما را نشانه ضعف تلقی می کند، کی صبر ما در قبال این کشور لبریز می شود؟

میلی در پاسخ گفت: توپ در زمین ایران است. نحوه واکنش آنها و اندازه و دامنه واکنش آنها، نوع واکنش آمریکا را تعیین خواهد کرد.

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا هم که در این جلسه حضور داشت گفت آمریکا در حال انجام بررسی های لازم برای مستقر کردن نیروهای بیشتر در منطقه برای پاسخ دادن به تهدید ایران است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تا به حال چندین بار از تهدید ایران عقب نشینی کرده است. او پس از آنکه ایران یک پهپاد این کشور را سرنگون کرد ابتدا ایران را تهدید کرد، اما اندکی بعد عقب نشینی کرد.

رئیس جمهور آمریکا بعد از آن واقعه ابتدا در توئیتر نوشت ایران مرتکب اشتباه بزرگی شد. در حالی که پس از آن توییت برخی تصور می کردند واشنگتن به سوی اقدام نظامی علیه ایران حرکت می کنند، بعداً تعیین شد که نگرانی ترامپ از تبعات سیاسی و نظامی گسترده درگیری با ایران، او را از چنین اقدامی بازداشته است.

ترامپ بعدا در توجیه خودداری از صدور دستور درگیری نظامی با ایران، مدعی شد که تصور می کند هدف قرار دادن پهپاد حاصل یک اشتباه فردی بوده است. رئیس جمهور آمریکا ساعاتی بعد از ایران به دلیل آنکه یک هواپیمای دارای سرنشین را هدف قرار نداده، تشکر کرد و تایید کرد که ایران می توانسته یک هواپیمای نظامی دارای 35 سرنشین را هدف قرار داده و ساقط کند، اما این کار را نکرده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 3288

به "مقام نظامی آمریکا: باید در برابر ایران خویشتنداری نشان دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام نظامی آمریکا: باید در برابر ایران خویشتنداری نشان دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید