محمد بنا: امکانات و شرایط کشتی در حد المپیک نیست

به گزارش نوای پرنده پارسی، رقابتهای بین المللی کشتی فرنگی جام تختی طی دو روز در شیراز برگزار گشت و نفرات برتر اوازن دهگانه معین شدند. رقابتهایی که به عنوان یکی از میادین انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی برای رویدادهای پیش رو از اهمیت فراوانی برای محمد بنا و همکارانش در کادر فنی برخوردار بود.

محمد بنا: امکانات و شرایط کشتی در حد المپیک نیست

محمد بنا که به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی از نخستین روز رقابتهای جام تختی، تمامی مبارزات را زیر نظر داشت در خصوص سطح کمی و کیفی این مسابقات گفت: این پیکارها چهل سال است که برگزار می شود و همیشه با فراز و فرودهای متعددی از نظر کمی و کیفی همراه بوده است. در این دوره هم ما شاهد کیفیت خوبی از نظر مصاف مدعیان داخلی بودیم و رقابتهای خوب و مهیجی را از آنها دیدم.ضمن اینکه برخی فرنگی کاران خارجی از ارمنستان، روسیه، قزاقستان و قرقیزستان هم در جام تختی حضور داشتند که البته مبارزات آنها کیفیت چندانی نداشت.

وی افزود: به هر حال این مسابقات برای ما از اهمیت زیادی برخوردار بود چراکه به عنوان یکی از مراحل انتخابی تیم ملی برگزار شد و به جز چهار فرنگی کار که معاف بودند، تمامی مدعیان واجد شرایط در این مسابقات به میدان رفتند. ضمن اینکه نخستین اردوی ما نیز با حضور نفرات برتر از روز 10 بهمن ماه آغاز خواهد شد و ما باید طبق برنامه به سوی اهداف آینده برویم.

بنا در پاسخ به این سوال که نفرات برتر جام تختی چقدر شانس حضور در المپیک را خواهند داشت، گفت: کشتی ورزش بسار سختی است و به هیچوجه نمی توان از هم اکنون گفت چه کسی به المپیک می رود. مگر تمامی نفرات برتر رقابتهای جام تختی سال گذشته به رقابتهای جهانی قزاقستان رفتند؟ به نظر من همه باید امیدوار باشند و سعی کنند در ادامه این راه فرایند خوبی را پشت سر بگذارند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ادامه داد: کشتی فرنگی ما در حال پوست اندازی است. ما جوانان بسیار خوبی داریم که باید به فکر نقشه های بلند مدتی باشند. آنها باید از هم اکنون برای حضور بازیهای آسیایی 2022 و یا حتی المپیک 2024 تلاش کنند. البته دیگر نفرات برتر کشتی فرنگی هم باید در اردوها به تمرین بپردازند و برای رسیدن به المپیک 2020 تلاش کنند.

بنا در خصوص سطح توقع مردم و مسئولان از کشتی در المپیک نیز گفت: همیشه نزدیک به المپیک که می شویم همه چیز به کشتی ختم می شود و همه از کشتی انتظار مدال و درخشش دارند. من باید بار دیگر به اظهارات وزیر ورزش اشاره کنم. وی چندی پیش گفت در المپیک توقع چهار مدال را از کشتی داریم که البته توقع نابجایی نیست، اما باید به این نکته نیز توجه کرد که کشتی در طول تاریخ طولانی حضورش در المپیک همیشه با فراز و فرود همراه بوده است.

وی افزود: با توجه به همین موضوع باید گفت شرایط و امکانات کنونی کشتی به هیچ عنوان در حد المپیک نیست. هر چند تمامی مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک نهایت سعی و تلاش خود را به کار بسته اند اما باز هم بنا به دلایل مختلف اقتصادی و اقتصادی نمی توان این شرایط را مطلوب دانست. باید به این حقیقت هم اشاره کرده که کمی وکاستی های اقتصادی و اقتصادی برای تمامی رشته ها از جمله فوتبال هم وجود دارد و متولیان ورزش هم با جدیت به دنبال برطرف کردن آن هستند، اما این شرایط به هیچوجه برای مدال آوری کشتی در المپیک کافی نیست.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در انتها گفت: با توجه به این تنگناها و مسائل نباید توقع زیادی از کشتی داشت. هر چند که ما همیشه به خاطر مردم و مسئولان با تمام وجود برای مدال جنگیدیم و این بار همه به تمام توان تلاش خواهیم کرد. اگر که پیروز بودیم و مدال گرفتیم که هیچ؛ اما اگر نتوانستیم هم نمی توانند که ما را بکشند!

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 اسفند 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 3638

به "محمد بنا: امکانات و شرایط کشتی در حد المپیک نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمد بنا: امکانات و شرایط کشتی در حد المپیک نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید