مجلس جای قانون نویسی نیست، مجلس یازدهم با اولویت بندی همراه با تدبیر کار خود را پیش ببرد

به گزارش نوای پرنده پارسی، نماینده مردم بجنورد در مجلس نهم گفت: مجلس جای قانون نویسی نیست، بلکه مکانی برای تصویب نهایی قانون است؛ لذا قانون نویسی باید توسط مرکز پژوهش ها و کمیسیون ها صورت بگیرد.

مجلس جای قانون نویسی نیست، مجلس یازدهم با اولویت بندی همراه با تدبیر کار خود را پیش ببرد

قاسم جعفری در گفتگو با خبرنگار حوزه احزاب گروه سیاسی خبرگزاری خبرنگاران، اظهار کرد: مجالس ما همیشه با توجه به شرایطی که برای آن ایجاد شده، گرفتار روزمرگی بوده است و انرژی نمایندگان برای موارد غیرضروری هدر می رفت.

وی اضافه نمود: مجلس یازدهم اگر می خواهد کارآمد باشد، باید ابتدا به چندقطبی در مجلس خاتمه دهد و سپس خود را از روزمرگی برهاند.

نماینده مردم بجنورد در مجلس نهم با بیان اینکه مجلس مکانی برای قانون نویسی نیست، بلکه مکانی برای تصویب نهایی قانون است، گفت: برای قانون نویسی باید به مرکز پژوهش ها، کمیسیون ها و بازوان تخصصی نمایندگان و کمیسیون ها رجوع شود تا آنها قانون را با زبان تخصصی و درست بنویسند؛ لذا مجلس یازدهم باید این موضوع را در دستورکار قرار دهد.

جعفری با بیان این مطلب که مجلس یازدهم باید با اولویت بندی صحیحِ همراه با تدبیر کار خود را پیش ببرد، یادآور شد: براساس بیانات رهبر معظم انقلاب، کمیسیون ها قوه تفکر مجلس شورای اسلامی هستند.

وی ادامه داد: اما متأسفانه چون بیشتر نمایندگان ما پیگیر کارهای روزمره هستند، تا حدودی کم کارکرد شده اند؛ یعنی شاید از 20 درصد توان نهایی کمیسیون ها استفاده می شود.

نماینده سابق مردم بجنورد در مجلس نهم پیشنهاد کرد که کمیسیون های مجلس در فضای مجازی آنلاین باشند تا مردم بدانند که در آنجا چه می گذرد.

جعفری بیان نمود: مجلس یازدهم با در نظر دریافت مصالح عالی نظام توانایی خاتمه دادن به دوقطبی های کاذب را که برخی علاقه مند به ایجاد آنها هستند را دارد، منتها باید مراقب باشند که خودشان هم دچار تنش میان یکدیگر نشوند.

به گفته او؛ مجلس یادزهم باید به ابهتی دست یابد تا همه نهادها از او حساب ببرند و نیز وظایفشان را انجام دهند.

4079/

دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 17 مرداد 1400 بروزرسانی: 17 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 4401

به "مجلس جای قانون نویسی نیست، مجلس یازدهم با اولویت بندی همراه با تدبیر کار خود را پیش ببرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس جای قانون نویسی نیست، مجلس یازدهم با اولویت بندی همراه با تدبیر کار خود را پیش ببرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید