متقاضیان مهاجرت به کبک باید از این امتحان سربلند بیرون بیایند

به گزارش نوای پرنده پارسی، دولت کبک به تازگی اعلام نموده است که از اول ژانویه 2020، آندسته از اتباع خارجی و خانواده هایشان که می خواهند در کبک ساکن شده و زندگی خود را آغاز نمایند، می بایست در آزمون ارزش های دموکراتیک و کبکی آنگونه که در منشور حقوق بشر و آزادی های استان کبک منعکس شده شرکت نموده و از آن سربلند بیرون بیایند.

متقاضیان مهاجرت به کبک باید از این امتحان سربلند بیرون بیایند

متقاضیان می بایست ظرف مدت 60 روز از ارائه درخواست دریافت گواهی انتخاب کبک یا به اختصار CSQ در این آزمون شرکت نموده و حد اقل به 75 درصد پرسش ها پاسخ صحیح بدهند. اگر زیر 75 درصد پاسخ دهند، دوباره از آنها امتحان گرفته می گردد. اگر در امتحان دوم هم رد شوند می توانند در دوره ای که وزارت مهاجرت کبک برگزار می نماید شرکت نمایند.

بچه ها زیر 18 سال و افرادی که مسائل پزشکی و بیماری دارند از این فرایند معاف هستند. جزییات بیشتری در خصوص نوع پرسش ها، معیارهای نمره دهی و منابع امتحانی ارائه نشده است. افرادی که از طرف کبک انتخاب می شوند درخواست خود برای اقامت دائم را به دولت فدرال ارائه می نمایند؛ دولت فدرال هم با انجام معاینات پزشکی و استعلام سوء پیشینه فرایند تایید آنها را شروع می نماید.

اولین گام برای دریافت CSQ ارائه ابراز تمایل به وسیله پلتفرم Arrima است. وزارت مهاجرت کبک ، ابراز تمایل ها را بازبینی می نماید و برای آندسته از متقاضیانی که واجد شرایط بوده و معیارهای بازار کار کبک را دارند دعوتنامه صادر می نماید. دولت کنونی کبک در اکتوبر 2018 دقیقا یک سال پیش بر سر کار آمد و از همان ابتدا، جذب مهاجران را موقتا کاهش داد و خاطرنشان کرد که هر کس مایل به مهاجرت به کبک است باید از زبان فرانسه و ارزش های جامعه کبک آگاهی کافی داشته باشد؛ دولت کبک هدف از این کار را خوگیری بیشتر مهاجران با جامعه کبک اعلام نموده است.

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7344

به "متقاضیان مهاجرت به کبک باید از این امتحان سربلند بیرون بیایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متقاضیان مهاجرت به کبک باید از این امتحان سربلند بیرون بیایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید