ماساژ جوانی صورت و خواص آن

به گزارش نوای پرنده پارسی، ماساژ جوان سازی صورت به سبب آسیب های زیادی که امروزه پوست انسان ها را در معرض خطر قرار داده، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. کاربردی ترین این ماساژها را می توان ماساژ پیشانی، ماساژ چشم، ماساژ زیر استخوان گونه و ماساژ چانه دانست که به کمک روغن و اسانس های مناسب برای پوست می تواند بسیار موثر واقع شود.

ماساژ جوانی صورت و خواص آن

خبرنگاران | سرویس ورزش - امروزه به دلایل مختلف شاهد این هستیم که بیماری های پوستی روز به روز افزایش پیدا می کنند و افرد بیشتر به پیری صورت دچار می شوند. به همین جهت است که ماساژدرمانی و به طور تعیین ماساژ صورت (که از جمله آن می توان به ماساژ شیاتسو اشاره کرد) به عنوان یک راه درمانی قدرتمند می تواند به یاری افراد آمده و آنها را در راه حفاظت و جوانسازی پوست یاری کند.

تاریخچه ماساژ صورت

ماساژ جوان سازی پوست از آیورودا که یک سیستم درمانی سنتی است از حدود 4000 سال پیش به وجود آمده است. این درمان قدیمی که به علم زندگی مشهور است بر روی همه جنبه های سلامتی یعنی سلامت فیزیکی، عاطفی و روحی متمرکز است. یکی از جنبه های اصلی این نوع درمان، ماساژ بوده که از آن به عنوان یک موضوع حیاتی در سلامت و زیبایی یاد می شود. ماساژ جوانسازی پوست خواص گوناگونی دارد که ازجمله آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهبود رنگ چهره
 • از بین بردن آلودگی های پوست
 • جلوگیری و کاهش خطوط چهره و چین و چروک صورت
 • کاهش استرس
 • بهبود علائم بیماری هایی مانند بی خوابی، سردرد و خستگی چشم

اگر شما تا به امروز ماساژ صورت را امتحان نکرده اید، باید یک سری تکنیک های مهم در این رابطه را بدانید. همان گونه که می دانید، ماساژ نوع خاصی از لمس است که مخصوصا برای افزایش جریان خون در ماهیچه ها انجام می شود و می تواند در کنار ویژگی سم زدایی، تنش را در انسان کاهش دهد. اگر تا به امروز یوگا را به صورت حرفه ای تجربه کرده باشید باید درباره پاسخ گالوانیک پوست شنیده باشید. ماساژ باعث ایجاد طبیعی آناین پاسخ می شود که نتیجه آن تولید مجدد سلول هاست.

روغن مورد نیاز برای ماساژ

به منظور انجام تکنیک های ماساژ جوانی صورت، به مقداری روغن و مواد روان کننده نیاز دارید تا بیاری آن بتوانید از خراش و پارگی احتمالی پوستتان جلوگیری کنید.

در ابتدا شما به یک روغن مناسب نیاز خواهید داشت. دانستن این که مواد مختلف موجود در روغن های مناسب برای ماساژ پوست چگونه می توانند برای مسائل خاصی که شما دارید یاری کننده باشند می تواند بسیار هیجان انگیز باشد. بسته به نوع پوستی که شما دارید و یا این که چه نتیجه ای می خواهید از مصرف روغن دریافت کنید باید بتوانید روغن مناسب را انتخاب کنید.

انواع روغن حامل شامل موارد زیر است:

 • روغن هسته زرد آلو: ملایم، مغذی و مناسب برای پوست خشک و یا پوست افراد مسن بالای 35 سال

 • روغن کاملیا: بسیار تطبیق پذیر و مناسب برای انواع پوست
 • روغن هسته انگور: روغن هسته انگور نه چندان چرب بوده و برای آماده کردن پوست به منظور ماساژ بسیار مناسب است
 • روغن جوجوبا: روغن جوجوبا به صورت موم استفاده می شود و برای بیشتر پوستها مناسب است.

سپس باید یک یا چند اسانس را به این روغن ها اضافه کنید:

 • اسانس شمعدانی: تعادل و آبرسانی به پوست چرب و ترکیبی
 • اسانس گریپ فروت: مستحکم کردن پوست و سم زدایی از آن
 • اسانس اسطوخدوس: اسانس اسطوخدوس مناسب برای مقاوم سازی پوست های چرب، ترکیبی و مستعد آکنه. همچنین گفته می شود این اسانس برای پوست های حساس نیز مناسب است
 • اسانس بهارنارنج: دارای خاصیت آبرسانی برای پوست های خشک، مسن و آسیب دیده (به وسیله آفتاب) بوده و بسیار مغذی است.
 • اسانس رز: زخم و سوزش جزئی را التیام می بخشد و برای همه انواع پوست ها مناسب است.
 • اسانس چوب بلسان بنفش: این اسانس برای تغذیه و تسکین پوست های مسن و خشک مناسب است.
 • اسانس چوب صندل: خاصیت خنک کنندگی و آبرسانی برای پوست های مسن و خشک دارد
 • اسانس درخت چای: اسانس و روغن درخت چای برای پاک کردن و ضد عفونی کردن انواع پوست به خصوص برای از بین رفتن جوش صورت و جوش سرسیاه مناسب است.

شما می توانید از یک قاشق چایی خوری روغن حمل کننده مانند روغن هسته زردآلو را برای چرب کردن پوستتان انتخاب کنید. استفاده از اسانس ضروری نیست اما اگر تمایل داشته باشید، می توانید یک یا دو قطره از اسانس مورد نظر را استفاده کنید.

اسانس ها عموما در انواع بسیار رقیق برای صورت استفاده می شوند تا بتوانند ترکیبات امنی برای بیشتر پوست ها باشند. پس از استفاده از ترکیبات اسانس مرکبات تا 12 ساعت از خورشید دور باشید. ترکیب اسانسی خودتان را می توانید در مکان خشک و خنک و در دمای اتاق تا 6 ماه نگهداری کنید. همچنین اگر تمایل داشته باشید می توانید تا 1 سال نیز به حالت یخ زده از آن در فریزر نگهداری کنید.

تکنیک های مخصوص برای ماساژ جوانی صورت

ماساژ از چانه به سمت بالا

انگشت و کف دستانتان را بر دو طرف صورت قرار دهید. آرام دستتان را در دو طرف صورت به سمت بالا تا پیشانی فشار دهید و سپس به سمت چانه بازشد. فشار را در هنگام حرکت دست حفظ کنید اما از قلم نیاندازید که این فشار باید متعادل باشد. این کار را سه بار انجام دهید. در این روش تأکید ما بر روی فشار بر روی صورت و سپس کاهش فشار است.

ماساژ پیشانی

نوک انگشتان دو دست را در کنار هم و در وسط پیشانی خود قرار داده، محکم فشار دهید و سپس به سمت دو طرف بکشید. سپس انگشتانتان را بلند کنید و دوباره از همان قسمت شروع کنید. سه بار این کار را تکرار کنید؛ چرا که این حرکت پیشانی شما را صاف می کند.

ماساژ اطراف چشم

مقدار بسیار کمی از روغن را برای روان سازی بردارید و نوک انگشتانتان را دور چشمانتان و در سمت استخوانی کنار کاسه چشم قرار دهید. ماساژ را از بالای ابروها شروع کنید و تا مرکز دماغتان و زیر چشم ها ادامه دهید و سپس به موقعیت اولیه باز شد. این ماساژ را نیز سه بار تکرار کنید. این حرکت به شما یاری می کند تا خستگی چشمتان را بهبود بخشید و روغن مورد استفاده در آن می تواند اطراف کاسه چشم را روان کند.

ماساژ زیر استخوان گونه

با قرار دادن دست هایتان در قسمت درونی دو استخوان گونه، ماساژ را از کناره بینی شروع کنید و با ایجاد فشار کوچک و حرکات دایره ای به سمت گوش هایتان آن را ادامه دهید. به قسمت زیر گوش یعنی جایی که مفصل گیجگاهی زیرواره ای وجود دارد نیز توجه خاصی داشته باشید. سپس ماساژتان را به سمت بینی برگردانید. این عمل را سه بار انجام دهید. این نوع ماساژ به شما یاری می کند تا ماهیچه های گونه تان را تقویت کنید. تقویت این نقطه بسیار مهم است چرا که این ماهیچه ها در حرکات صورت بیشترین نقش را دارند.

نکات مهم:

 • ابتدا صورتتان را پاک کنید و مطمئن شوید که هیچ مواد آرایشی روی صورتتان وجود ندارد
 • اطمینان حاصل کنید که ناخن ندارید و گوشه های تیز در ناخن شما وجود ندارد
 • برای نتیجه بهتر از ماساژ، ماساژهای یاد شده را روزانه و به صورت روتین انجام دهید و یک روز در هفته را استراحت کنید
 • پس از ماساژ، باقیمانده روغنی که در اختیار دارید را به منظور تهویه و تغذیه پوست، به صورتتان بمالید
 • شما می توانید از ماساژ صورت به عنوان یک قدم برای شروع درمان پوستی خانگی استفاده کنید

آیا شما از ماساژ جوانسازی صورت استفاده می کنید؟ آیا این ماساژ برای صورت شما مناسب بوده است؟ تجربیات خود را با مخاطبان خبرنگاران درمیان بگذارید

برگرفته از: doyouyoga و learn.healthpro

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

مجله سرگرمی: مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: setare.com
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 6115

به "ماساژ جوانی صورت و خواص آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماساژ جوانی صورت و خواص آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید