فارس من، پیگیری دلایل تأخیر در صدور کارت ملی

به گزارش نوای پرنده پارسی، پیرو انتشار گزارشی مبنی بر مسائل مردم درباره دریافت کارت ملی و درج سوژه در سامانه فارس من توسط مخاطبان، این موضوع را از شرکت ملی پست پیگیری کردیم.

فارس من، پیگیری دلایل تأخیر در صدور کارت ملی

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی نوای پرنده پارسی، پس از انتشار گزارشی مبنی بر مسائل مردم در مورد دریافت کارت ملی و درج سوژه در سامانه فارس من توسط مخاطبان، این موضوع را از شرکت ملی پست پیگیری کردیم.

مخاطبان نیز در سامانه فارس من با موضوعاتی نظیر نه به تاخیر در صدور کارت ملی ،از زمان طولانی انتظار برای اخذ کارت ملی خود ابراز ناراحتی کردند.

همچنین تعدادی از مخاطبان از شهرهای مختلف مانند قم نیز در این سامانه ، از تاخیر زیاد برای صدور کارت ملی در شهرهای خود خبر دادند.

بر اساس آنچه در فضای مجازی شنیده ام،تکنولوژی صدور کارت ملی در ایران وجود ندارد و به همین دلیل است که تاخیر برای صدور دارند.اگر برای انجام این طرح زیرساخت های لازم فراهم نبود چرا اصرار بر انجام آن وجود داشت؟

علت تأخیر در صدور کارت ملی چیست؟

مصطفی باقری یکی از مراجعه نمایندگان به باجه های پستی برای دریافت کارت ملی خود در شهرستان شهرضا در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی نوای پرنده پارسی گفت: من چند ماه است که برای ثبت نام کارت ملی اقدام کردم اما هنوز کارت ملی من صادر نشده است.

وی تاکید نمود : دلیل این همه تاخیر را نمی فهمم اما بر اساس آنچه در فضای مجازی شنیده ام موضوع این است که تکنولوژی صدور کارت ملی در ایران وجود ندارد و به همین دلیل است که تاخیر برای صدور دارند.

باقری در ادامه گفت : اگر برای انجام این طرح زیرساخت های لازم فراهم نبود چرا اصرار بر انجام آن وجود داشت در حالی که همه کارهای دولتی و بانکی با این کارت انجام می گردد؛من هنوز نتوانستم از کوچکترین حقم به عنوان یک شهروند استفاده کنم.

مشکل از پست نیست

در مراجعه به مراکز پستی مختلف و گفت وگو با پرسنل این موضوع را متوجه شدم که تاخیر در صدور کارت ملی به این دلیل نیست که در مرکز پستی کم کاری می گردد. یکی از پرسنل شرکت پست در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی نوای پرنده پارسی تاکید نمود: ما در این مرکز کار خود را به طور کامل انجام می دهیم اگرچه پیش از عید و آغاز سال جدید باجه های پستی بسیار شلوغ تر از زمان های عادی بود اما حداکثر انتظار مردم برای انجام فرآیند صدور کارت ملی بین 1 تا 2 ساعت بوده است.

وی ادامه داد: مسلما ما از معطلی مردم شاد نمی شویم اما چه کنیم که تعداد محدودی پرسنل داریم و این موضوع صدور کارت ملی یک موضوع حساس است و احتیاج به دقت بالا دارد.

ما از معطل ماندن مردم شاد نمی شویم اما چه کنیم که تعداد محدودی پرسنل داریم و این موضوع صدور کارت ملی یک موضوع حساس است و احتیاج به دقت بالا دارد.

این پرسنل شرکت ملی پست در ادامه گفت: همواره از مردم خواستیم صبوری داشته باشند تا بتوانیم روند کاری آنها را به صورت مطلوب به انجام برسانیم اما باز هم تاکید می کنم مشکل صدور کارت ملی با موضوع تحویل کارت ملی دو مقوله جدا است که در بخش تحویل کارت ما اصولی نداریم نداریم.

برای پیگیری این موضوع با حسین نعمتی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی پست گفت وگو کردیم.

رجیستری کارت های ملی، علت تأخیر در صدور کارت ملی است

شرکت ملی پست هیچ مسئله ای برای تحویل کارت ملی ندارد و مراجعان می توانند در اسرع وقت برای ثبت نام مراجعه نمایند و به محض رجیستر شدن کارت های ملی ، کارت ملی خود را دریافت نمایند.

حسین نعمتی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی پست در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی نوای پرنده پارسی درباره تحویل کارت های ملی شرح داد: از همان روز اول اجرای طرح رجیستری، ما به عنوان مجری برای تحویل کارت های ملی و ثبت نام انتخاب شدیم و حداکثر کوشش مان را داشتیم تا مردم با کمترین معطلی بتوانند به ثبت نام کارت ملی را انجام دهند.

وی افزود: باید مراجعان به به همان دفاتر پستی مراجعه نمایند که برای ثبت نام اقدام کردند.

نعمتی تاکید نمود : آنچه اهمیت دارد این است که کارت های ملی باید ثبت و سفارش داده شوند و پس از رجیستری به باجه های پستی تحویل داده شده تا مراجعان بتوانند با تحویل رسید کارت ملی جدید خود را دریافت نمایند.

وی افزود: عمده مسائلی که در موضوع تحویل کارت های ملی وجود دارد مربوط به رجیستری است.

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی پست در خاتمه خاطر نشان کرد: شرکت ملی پست هیچ مسئله ای برای تحویل کارت ملی ندارد و مراجعان می توانند در اسرع وقت برای ثبت نام مراجعه نمایند و به محض رجیستر شدن کارت های ملی ، کارت ملی خود را دریافت نمایند.

با این اظهارات ، به نظر می رسد باید فکری برای سریعتر انجام شدن رجیستر کارت ملی نمایند تا هم معطلی مردم کمتر گردد و هم انتظار برای دریافت کارت ملی کوتاه!

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 آبان 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 2438

به "فارس من، پیگیری دلایل تأخیر در صدور کارت ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارس من، پیگیری دلایل تأخیر در صدور کارت ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید