عقب نشینی دولت ترامپ از اجرای قانون حفاظت از گونه های در معرض خطر

به گزارش نوای پرنده پارسی، دولت آمریکا از اعمال تغییراتی در قانون حفاظت از گونه های جانوری در معرض خطر انقراض خبر داد.

عقب نشینی دولت ترامپ از اجرای قانون حفاظت از گونه های در معرض خطر

به گزارش ایسنا، دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از قوانینی که تضمین کننده حفاظت از حیوانات در معرض خطر انقراض است، عقب نشینی کرده است.

دولت آمریکا تغییرات گسترده ای در قانون محیط زیستی این کشور ارائه کرده که به اعتقاد منتقدین این اقدامات موجب خواهد شد تعداد بیشتری از گونه های جانوری و گیاهی منقرض شوند.

دیوید برنهارت وزیر کشور آمریکا با اشاره به برخی از این تغییرات گفت: حفاظت فراگیر از حیواناتی که به تازگی در معرض خطر انقراض قرار گرفته اند، پایان پیدا می کند.

مقام های دولتی می گویند آیین نامه تازه تنها مقررات پیرامونی قانون را کاهش می دهد اما حامیان محیط زیست می گویند این آیین نامه عملا قانون فعلی را نابود خواهد کرد.

این آیین نامه حمایت از گونه های در حال انقراض را از حالت تضمین شده خارج می کند و عوامل اقتصادی را در تعیین اجرای آن دخیل می کند.

همچنین طبق تغییرات اعاقتصادی دولت ترامپ حذف کردن گونه های جانوری و گیاهی از فهرست گونه های در معرض خطر انقراض آسان تر انجام خواهد شد. علاوه بر این، شرایطی برای مقامات فراهم می شود تا تاثیرات ناشی از تغییرات اقلیمی را هنگام تعیین مناطقی به عنوان زیستگاه های حیاتی برای گونه های در معرض خطر نادیده بگیرند.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، دولت ترامپ معتقد است با اعمال این تغییرات اجرایی شدن مقررات و قوانین در کنار حفاظت از حیات وحش اثربخش تر و راحت تر خواهد شد.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 1909

به "عقب نشینی دولت ترامپ از اجرای قانون حفاظت از گونه های در معرض خطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عقب نشینی دولت ترامپ از اجرای قانون حفاظت از گونه های در معرض خطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید