ظریف، شرط گذاشت

وزیر امورخارجه کشورمان بار دیگر تاکید نمود که اگر ایران از منافع مالی برجام بهره مند گردد، آماده است تا به اجرای کامل تعهداتش در این توافق بازگردد.

ظریف، شرط گذاشت

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران در بخشی از سخنرانی خود در پنل خلع سلاح و عدم اشاعه کلوپ آستانه که در قزاقستان در حال برگزاری است، خاطر نشان کرد که ایران به دنبال دستیابی به سلاح هسته ای نخواهد بود.

ظریف در ادامه با اشاره به اینکه عادی سازی روابط مالی با ایران از شروط برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) است، گفت: اگر این مسئله حتی تا اندازه ای هم محقق گردد ما آماده ایم تا به اجرای کامل تعهداتمان ذیل این توافق بازگردیم و حسن نیت خود را نشان دهیم.

جمهوری اسلامی ایران پس از گذشت یک سال از نقض برجام از سوی آمریکا و خروج یک جانبه این کشور از توافق که به بازگرداندن تحریم های واشنگتن علیه کشورمان انجامید، خاطرنشان کرد که طبق تمهیدات مشخص شده در همین توافق اجرای تعهدات هسته ای اش را به صورت گام به گام کاهش خواهد داد مگر اینکه اروپایی ها برای حفظ این توافق اقدامی موثر و عملی انجام دهند. چهارمین این گام ها به تازگی برداشته شده است و مسئولان کشورمان تاکید می نمایند که با تداوم بدعهدی طرف های مقابل، این فرایند ادامه خواهد یافت.

اروپایی ها در طول این مدت برای ایجاد شرایطی که ایران بتواند باوجود تحریم های آمریکا به تجارت مشروع خود با سایر کشورها ادامه دهد، کوشش کافی نکرده و در اجرای تعهداتشان در برجام ناموفق بوده اند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 دی 1398 بروزرسانی: 14 دی 1398 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 3061

به "ظریف، شرط گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف، شرط گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید