سومین شب ناآرام در مینیاپولیس؛ پلیس آمریکا معترضان را سرکوب کرد

به گزارش نوای پرنده پارسی، علی رغم بارش برف و سرمای شدید هوا، معترضان آمریکایی برای سومین شب پیاپی برای اعتراض به قتل جوان سیاهپوست به خیابان های حومه مینیاپولیس آمدند و پلیس با نارنجک و گاز اشک آور آن ها را سرکوب کرد.

سومین شب ناآرام در مینیاپولیس؛ پلیس آمریکا معترضان را سرکوب کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در سومین شب پیاپی از اعتراضات مردم آمریکا به قتل دانته رایت جوان سیاهپوست 20 ساله آمریکایی به دست افسر پلیس سفیدپوست، معترضان در مقابل اداره پلیس شهر بروکلین سنتر حومه شهر مینیاپولیس ایالت مینه سوتا، نام دانته رایت را فریاد می زدند و شعار جان سیاهپوستان اهمیت دارد سرمی دادند.

شبکه روسی راشاتودی در این خصوص گزارش کرد، نیروهای پلیس در حومه بروکلین سنتر در حومه مینیاپولیس مینه سوتا بار دیگر برای سرکوب اعتراضات ضدخشونت و نژادپرستی پلیس آمریکا از گاز اشک آور و نارنجک های صوتی استفاده کردند.

با این حال، علی رغم محدودیت هایی که نیروهای امنیتی شهر بروکلین سنتر برای برگزاری هرگونه اعتراضات علیه خشونت پلیس ایجاد نموده بودند، جمعیتی از معترضان با وجود سرمای شدید هوا و بارش سبک برف به تظاهرات خود ادامه دادند.

انتشار تصاویر ویدئویی در شبکه های اجتماعی، نیروهای پلیس را در حال شلیک نارنجک های صوتی و دودزا به سمت جمعیت معترضان نشان می دهد و مأموران پلیس از پشت بلندگو از خبرنگاران حاضر در جمعیت معترضان می خواهد تا هرچه سریع تر محل اعتراضات را ترک نمایند.

در پی تشدید اعتراضات به خشونت پلیس علیه اقلیت ها به ویژه سیاهپوستان، مقام های امنیتی در بعضی شهرها و مناطق مینه سوتا از ساعت 22:00 به وقت محلی سه شنبه تا ساعت 06:00 روز چهارشنبه به وقت محلی اعلام شرایط منع آمد و شد کردند.

طبق این گزارش، بعضی از معترضان با خود چتر حمل می کردند و با آن ها برای خود در مقابل نیروهای امنیتی مجهز به جلیقه ضدشورش و باتون، یک دیوار سپری ایجاد نموده بودند و بر روی بعضی از چترها نوشته شده بود که تمامی پلیس های آمریکا حرامزاده هستند.

اعتراضات در بروکلین سنتر، جامعه ای در شمال غربی مینیاپولیس، برای اولین بار روز یکشنبه هفته جاری پس از آن شروع شد که یک افسر پلیس زن به سمت دانته رایت تیراندازی کرد و موجب مرگ وی شد.

در پی تشدید اعتراضات به قتل دانته رایت، کیم پاتر افسر پلیسی که به سمت این جوان سیاهپوست تیراندازی نموده بود، از سمت خود استعفا نموده است.

طبق گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک، مایک الیوت شهردار بروکلین سنتر روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری خاطرنشان کرد که هر دو افسر پلیس اداره پلیس بروکلین سنتر به نام های تیم گانون و پاتر که در مرگ دانته رایت سهیم بوده اند، از سمت خود استعفا نموده اند.

پیش از این، رئیس پلیس بروکلین سنتر در حومه مینیاپولیس در توجیه این حادثه گفته بود که افسر پلیس مورد نظر در صدد استفاده از شوکر الکتریکی علیه دانته بوده است اما به اشتباه با سلاح گرم به وی شلیک نموده است.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا نیز با بیان اینکه هیچ توجیهی برای آشوب و غارت گری وجود ندارد، معترضان به خشونت پلیس این کشور را به برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز دعوت کرد.

در ماههای اخیر، اعتراضات در مینیاپولیس بسیار افزایش یافته است و این در حالی است که دادگاه دو افسر سابق پلیس آمریکا که به قتل جورج فلوید متهم هستند، در شهر مینیاپولیس در حال برگزاری است و وارد سومین هفته خود شده است.

از اوایل خرداد ماه و پس از اقدام پلیس مینیاپولیس به قتل جورج فلوید شهروند 46 ساله سیاهپوست به وسیله فشردن زانو بر روی گردنش به مدت حدود 9 دقیقه، اعتراضات سراسری علیه خشونت پلیس آمریکا و تبعیض های نژادپرستانه از شهر مینیاپولیس شروع شد و به دیگر شهرهای آمریکا و حتی کشورهای دیگر سرایت کرد.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 6662

به "سومین شب ناآرام در مینیاپولیس؛ پلیس آمریکا معترضان را سرکوب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سومین شب ناآرام در مینیاپولیس؛ پلیس آمریکا معترضان را سرکوب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید