روسیه از آمریکا خواست به دلیل شیوع کرونا تحریم ها علیه ایران را لغو کند

به گزارش نوای پرنده پارسی، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای از تحریم های ضد ایرانی آمریکا در شرایط کنونی ناشی از شیوع ویروس کرونا انتقاد کرد و خواستار لغو این تحریم ها شد.

روسیه از آمریکا خواست به دلیل شیوع کرونا تحریم ها علیه ایران را لغو کند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت امور خارجه روسیه شنبه (دوم فروردین) در بیانیه ای از تداوم تحریم های اقتصادی ایالات متحده آمریکا علیه ایران انتقاد کرد و خواستار لغو این تحریم ها شد.

خبرگزاری روسی اسپوتنیک گزارش داد که روسیه از آمریکا خواسته به دلیل انتشار و شیوع ویروس کرونا در ایران و درگیری این کشور با این ویروس کشنده، به تحریم های اقتصادی خود علیه تهران پایان دهد.

یوری اوشاکوف دستیار رئیس جمهور روسیه دیروز در گفت وگوی تلفنی با سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو بر مخالفت جدی روسیه با تحریم های آمریکا علیه ایران، به خصوص در شرایط مقابله ایران با کرونا تاکید کرد.

طی یک ماه اخیر به دنبال شیوع بیماری کووید 19 در کشور های جهان و ایران، شمار زیادی از سران کشور ها مانند ترکیه، روسیه و پاکستان و چین خواستار لغو تحریم های آمریکا علیه ایران شده اند. تحریم های آمریکا باعث شده است ارسال تجهیزات و مواد لازم برای مقابله با ویروس کرونا با مشکل روبرو شود.

دبیرکل حزب الله لبنان نیز دیروز طی سخنرانی خود، درباره شیوع بیشتر کرونا در ایران به دلیل تحریم ها هشدار داد و گفت که این تحریم ها جنایت علیه بشریت است.

با این حال دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا دیروز گفته است که با لغو تحریم های این کشور علیه ایران مخالفت است. آمریکا به رغم مطالبات جهانی برای لغو تحریم ها، طی چند روز گذشته چند شخصیت و شرکت ایرانی را تحریم کرده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 4076

به "روسیه از آمریکا خواست به دلیل شیوع کرونا تحریم ها علیه ایران را لغو کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه از آمریکا خواست به دلیل شیوع کرونا تحریم ها علیه ایران را لغو کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید