دیدنی های بوانات و معرفی مهم ترین گردشگاه های این منطقه

به گزارش نوای پرنده پارسی، بوانات از شهرهای زیبایی است که در در منطقه شمالی استان فارس واقع شده است این شهرستان دارای جاذبه های گردشگری و توریستی بسیار زیبایی است و هر ساله علاقه مندان و گردشگران زیادی را از نقاط مختلف به خود جذب می نماید. این منطقه وسیع دارای طبیعتی سرسبز و پر جاذبه است و به علت برخورداری از تفرجگاه های مناسب و طبیعت سرسبز خود مورد توجه است چشم اندازهایی که می توانید در شهرستان بوانات مشاهده کنید بسیار بی نظیر هستند با شروع فصل بهار طبیعت این منطقه از زیبایی های بیشتری بهره مند می گردد. این منطقه در فصل های مختلفی از سال می تواند مقصد بسیاری از گردشگران و علاقه مندان باشد و ویژه افراد طبیعت گرد و بوم گردان است تلفیقی از جاذبه های طبیعی، تاریخی و مذهبی که در این منطقه مشاهده می کنید از اهمیت بالایی برخوردار است و می تواند توجه شما را نیز جلب کند. از مهم ترین دیدنی های بوانات می توان به پل آجری سوریان اشاره نمود این پل بر روی یکی از رودخانه های معروف در این منطقه ساخته شده است با وجود ترددهای مکرری که در این منطقه بوده است هنوز این پل سالم به جای مانده است.

دیدنی های بوانات و معرفی مهم ترین گردشگاه های این منطقه

دیدنی های معروف بوانات را بشناسید:

شهرستان بوانات به علت نزدیکی به شهرهای مهمی همانند شیراز و یزد از اهمیت زیادی برای گردشگران برخوردار است و هر ساله علاقه مندان و گردشگران زیادی به این منطقه سفر می نمایند که می توانید از جاذبه های آن بازدید کنید این شهرستان بهشتی زمینی است مملو از چشم اندازهای دوست داشتنی برای علاقه مندان خود که در ادامه این بخش با آن ها آشنا خواهید شد.

چهارطاقی ساسانی، بوانات:

یکی از مهم ترین جاذبه های تاریخی که در شهرستان بوانات واقع شده است و علاقه مندان زیادی نیز دارد چهار طاقی ساسانی است همانطور که می دانید این شهرستان در راستا جنوب به شمال واقع شده است از این رو دارای آب و هوای متفاوتی است منجی که در این راستا و رد یکی از روستاها واقع شده است چهار طاق ساسانی روی آن واقع شده است. این چهار طاق در بالای یک تپه واقع شده است که از کنار آن رودخانه ای عبور می نماید این بنای بزرگ چهار ستونی دارد که این طاق ها را به یکدیگر متصل نموده است تحیقیقات و کارشناسی ها نشان می دهد که این بنا یک بنای مذهبی است.

منطقه شکار ممنوع دره باغ:

یکی دیگر از مهم ترین دیدنی های بوانات منطقه شکار ممنوع دره باغ است این زیستگاه ویژگی های مهمی دارد از مهم ترین ویژگی های این منطقه جمعیت جانوری آن است که به علت شکارهای بی رویه رو به کاهش است حمایت هایی که از این جانوران صورت می گیرد باید به شیوه های بهتری فرهنگ سازی شوند این منطقه در استان فارس به عنوان یکی از مهم ترین جاذبه ها شناخته می گردد.

تفرجگاه پیرکدو:

این تفرجگاه در استان فارس بسیار شناخته شده است درختانی که در این پارک می بینید قدمتی هزار ساله دارند از دیگر زیبایی های این پارک جنگلی می توان به چشمه های پر آب آن اشاره نمود فضای دلنشینی که در این پارک می بینید دارای چشم اندازی بسیار جالب است و مورد توجه علاقه مندان زیادی است. در این شهرستان تفرجگاه های دیگری نیز وجود دارند اما این پارک جنگلی از نواحی اطراف به شهرهای دیگر نیز نزدیک تر است.

روستای پنگون:

طبیعت زیبای روستای پنگون نیز آن را به یکی از دیدنی های بوانات تبدیل نموده است این روستا در فاصله 24 کیلومتری از مرکز بوانات واقع شده است جمعیت این روستا بالغ بر 435 نفر است این روستا از نواحی شرق به دیگر روستاها نیز متصل می گردد و با آن ها ارتباط دارد. کوه های روستای پنگون و چشم اندازهای طبیعی اطراف آن از سوی گردشگران و علاقه مندان زیادی می تواند مورد توجه باشد.

روستای جمال آباد:

این روستا یکی از روستاهای تاریخی و با قدمت بالا در این منطقه است این روستا دارای بناهای تاریخی متعددی است و می توانید با جاذبه های مهم و تاریخی آن آشنا شوید از سویی طبیعت زیبای این روستا نیز می تواند برای گردشگران و علاقه مندان جذابیت داشته باشد.

منطقه شکار ممنوع توت سیاه:

این منطقه نیز یکی دیگر از منطقه ها محافظت شده است که دارای چشم اندازهای زیبایی است این منطقه محافظت شده در انتهای شهرستان بوانات واقع شده است این زیستگاه دارای گونه های جانوری متعددی است بعلاوه گونه های گیاهی که در این منطقه می بینید نیز دارای زیبایی های زیادی هستند. این منطقه تفریحی دارای امکانات تفریحی زیادی است و از تفرجگاه های مهم در این منطقه این زیستگاه یکی از مکان های دیدنی استان فارس محسوب می گردد.

از مهم ترین گردشگاه های این منطقه نیز می توان به امامزاده شاه میر حمزه، گردشگاه محمد حنیفه، قنات ابراهیم و شاهزاده ابوالقاسم و … اشاره نمود هر یک از این جاذبه ها دارای پیشینه تاریخی بالایی هستند.

منبع: دیجیاتور
انتشار: 15 مرداد 1401 بروزرسانی: 15 مرداد 1401 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7672

به "دیدنی های بوانات و معرفی مهم ترین گردشگاه های این منطقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدنی های بوانات و معرفی مهم ترین گردشگاه های این منطقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید