دیدار سفیر آمریکا با نخست وزیر قزاقستان

به گزارش نوای پرنده پارسی، نخست وزیر قزاقستان و سفیر آمریکا در شهر نورسلطان با یکدیگر دیدار و بر گسترش همکاری های دوجانبه تاکید کردند.

دیدار سفیر آمریکا با نخست وزیر قزاقستان

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در دوشنبه، عسگر مامین نخست وزیر قزاقستان و ویلیام مازر سفیر ایالات متحده آمریکا در نورسلطان با یکدیگر دیدار کردند.

در این دیدار همکاری های 2 کشور در زمینه های سرمایه گذاری، نفت و کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت.

نخست وزیر قزاقستان در سخنانی گفت: در پایان سال گذشته میلادی تجارت متقابل میان 2 کشور 37.3 درصد افزایش و تا 2.2 میلیارد دلار رسید.

مامین افزود: همچنین جریان سرمایه گذاری های آمریکایی در اقتصاد قزاقستان در این مدت با 44.7 درصد افزایش به 5.3 میلیارد دلار رسید.

وی در ادامه به توجه ویژه کشورش به مسائل مربوط به ایجاد شرایط مطلوب برای سرمایه گذاری و اجرای پروژه های استراتژیک در این زمینه تاکید کرد و گفت: رویکردهای جدید باعث ایجاد شرایط مساعد و راحت تری برای شرکای آمریکایی خواهد شد.

مامین افزود: برای حل موثر مسائل مربوط به اجرای پروژه های سرمایه گذاری در بخش صادرات دولت قزاقستان شورای هماهنگی سرمایه گذاری های مستقیم خارجی و صندوق سرمایه گذاری های مستقیم را ایجاد کرده است.

نخست وزیر قزاقستان همچنین به چشم انداز پروژه های شرکت های بزرگ آمریکایی در عرصه صنایع کشاورزی اشاره و بر ظرفیت کارخانه های تولیدی در این کشور و دسترسی به بازارهای منطقه تاکید کرد.

سفیر آمریکا نیز با ارزیابی مثبت از رویکردهای قزاقستان در زمینه بهبود فضای سرمایه گذاری بر آمادگی کشورش برای تداوم همکاری با نورسلطان در قالب موجود تاکید کرد.

پایانی پیام/ح

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 1702

به "دیدار سفیر آمریکا با نخست وزیر قزاقستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار سفیر آمریکا با نخست وزیر قزاقستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید