دو مقام ارشد دولت منصور هادی جنگ یمن را بی فایده خواندند!

به گزارش نوای پرنده پارسی، رئیس شورای مشورتی و نایب رئیس مجلس وابسته به دولت مستعفی یمن به ریاست عبدربه منصور هادی در بیانیه ای، جنگ یمن را پوچ و عبث خوانده و خواهان تشکیل دولت ائتلاف ملی فراگیر شامل حوثی ها (انصارالله) شدند.

دو مقام ارشد دولت منصور هادی جنگ یمن را بی فایده خواندند!

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، احمد عبید بن دغر رئیس شورای مشورتی و عبدالعزیز جباری نایب رئیس مجلس وابسته به دولت مستعفی یمن در بیانیه ای مشترک اذعان کردند که جنگ یمن بی فایده است.

در ادامه این بیانیه مشترک آمده که شرایط کشور فاجعه بار است، اما رسانه ها این شرایط را به درستی منتقل نمی نمایند... شاید مسبب همه این اوضاع فاجعه بار یمنی ها نباشند، اما بهبودی آن به ملت یمن بستگی دارد، مردم ما از فقر، گرسنگی و بیماری رنج می برند.

دو مقام مسئول دولت منصور هادی اعتراف کردند که گزینه نظامی به بن بست رسیده و تقریباً شکست خورده است.

در ادامه بیانیه آمده است: از کوشش های سیاسی، نظامی و امدادی ائتلاف عربی قدردانی می کنیم، ولی ما می دانیم و آنان هم می دانند سیاست هایی که منجر به جنگ با حوثی ها شد، یمن را به اهدافی متفاوت از آنچه که به وسیله طوفان قاطع (نام عملیات ائتلاف سعودی برای حمله به یمن) اعلام شده بود، سوق داده است.

احمد عبید بن دغر و عبدالعزیز جباری در انتها خواهان تشکیل ائتلاف ملی فراگیر شامل حوثی ها (انصارالله) شده اند؛ به طوری که وحدت کشور و منافع ملی حفظ گردد.

ناظران معتقدند که درخواست دو مقام ارشد دولت مستعفی یمن برای توقف جنگ یمن، نشان دهنده شکست در برابر انصارالله و ارتش یمن و کمیته های مردمی است.

کارشناسان می گویند که این درخواست نایب رئیس مجلس و رئیس شورای مشورتی دولت مستعفی یمن در شرایطی است که ارتش یمن در جنگ استان مأرب پیروز شده است؛ استان راهبردی که تسلط بر آن به منزله پیروزی کل جنگ یمن است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 دی 1400 بروزرسانی: 18 دی 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7476

به "دو مقام ارشد دولت منصور هادی جنگ یمن را بی فایده خواندند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو مقام ارشد دولت منصور هادی جنگ یمن را بی فایده خواندند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید