دولت روحانی وقت خود را در مذاکره با غربی ها به خیال رفع تحریم ها گذراند

به گزارش نوای پرنده پارسی، شورای تبیین مواضع دانشجویی استان یزد در بیانیه ای نوشت: با امکانات و اختیارات دولت، تمامی مسائل قابل حل بود؛ اما دولت تمام وقت خود را در مذاکره با دولت های غربی و به خیال رفع تحریم ها گذراند.

دولت روحانی وقت خود را در مذاکره با غربی ها به خیال رفع تحریم ها گذراند

به گزارش خبرنگار دانشگاه نوای پرنده پارسی، شورای تبیین مواضع دانشجویی استان یزد در آستانه سفر روحانی به این استان در بیانیه ای از رئیس جمهور خواست تا گزارشی دقیق و شفاف از اقدامات انجام شده دولت به مردم داده و نیز خواستار حضور رئیس جمهور در دانشگاه استان شده و این دیدار را وظیفه مسئولین به ویژه ریاست جمهوری دانست.

متن کامل بیانیه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری

سلام علیکم

ضمن عرض خیرمقدم، خبر حضور جنابعالی در استان یزد حسینیه ایران فضایی از بیم و امید در دل مردم دارالعباده ایجاد کرده است؛ بیم از آن جهت که مردم نگرانند حضور شما در استان صرفاً مانور تبلیغاتی و شانتاژ رسانه ای برای اغراض سیاسی و در جهت پوشاندن ضعف ها و نواقص دولت باشد، شاهد ادعا اینکه در تبلیغات رسانه ای حامیان شما به جای پرداختن به مسائل و مسائل مردم و نحوه تحقق وعده های قبلی شما در یزد صحبت از گاز انبر، کلید و ناگفته ها می شود که قطعاً چنین حضوری جز فرصت سوزی و هزینه تراشی هیچ دستاوردی برای مردم شریف و زحمتکش استان نخواهد داشت.

اما امید از آن رو که انشاالله حضور شما در دارالعلم و دارالعباده حقیقتاً برای رفع مسائل باشد به ویژه مسائلی که به هیچ وجه زیبنده استان نمی باشد. به عنوان مثال در سال های اخیر نرخ بیکاری به شدت افزایش یافته و در یزد که زمانی جزو استان های پیشرو در اشتغالزایی بوده است، هم اکنون به طور بی سابقه ای نرخ بیکاری دو رقمی شده و صد ها واحد تولیدی تعطیل شده اند.

صنعت نساجی استان که مایه امید تعداد زیادی از خانواده ها است درگیر رکود و رخوت بی سابقه ای قرار گرفته است. در این سال ها آمار ازدواج کاهش و متاسفانه آمار طلاق افزایش یافته است که چنانچه این روند تغییر نکند دامنه آسیب های اجتماعی در استان روز به روز بیشتر خواهد شد.

ثبت جهانی شهر یزد و افزایش گردشگران خارجی یکی از فرصت های کم نظیر، برای رشد مالی استان و معرفی حسینیه ایران و فرهنگ اصیل اسلامی-ایرانی مردم مومن و متدین دارالعباده به جهانیان است، ولی متاسفانه مدیریت شهری یزد متناسب با این ظرفیت بزرگ ارتقا نیافته است و اقدام شاخص و اثرگذاری برای بهره مندی فرهنگی و مالی از این ظرفیت عظیم نشده است و نهاد های مرتبط با این موضوع اعم از استانداری، شهرداری، شورای شهر و... در حل ابتدایی ترین مسائل شهری از جمله انتخاب شهردار مانده اند به نحوی که ماه ها شهر جهانی یزد بدون شهردار اداره می شد.

و، اما مسئله آب استان که علیرغم وعده های قبلی جنابعالی تاکنون حل نشده است، که شایسته است گزارشی دقیق و شفاف از اقدامات انجام شده به مردم بدهید و در حل این مشکل ملی تسریع نمایید.

این موارد نمونه ای از ده ها مثال استان است که به صورت اجمالی به آن ها اشاره شد و امید است که حضور جنابعالی در جمع مردم در روند حل این مسائل تسریع جدی ایجاد نماید که قطعاً با تکیه بر ظرفیت های بی بدیل مادی و معنوی که در استان وجود دارد، تحقق این مهم دور از دسترس نخواهد بود. و، اما در مورد مسائل کشوری چنانچه می دانید در حال حاضر کشور دچار مسائلی است که با توان داخلی قابل حل می باشد مسائلی همچون افزایش افسارگسیخته تورم، افزایش نقدینگی، افزایش نرخ مسکن، انحصار طلبی، افزایش بی رویه واردات غیر ضروری و عدم کنترل صحیح منابع مالی.

گرچه بر همگان واضح است که با امکانات و اختیارات دولت تمامی این مسائل در مدت موجود 6 ساله دولتتان قابل حل شدن بود، اما دولت جنابعالی تمام وقت خود را در مذاکره با دولت های غربی و به خیال رفع تحریم ها گذراند. حال امید است در این فرصت باقی مانده از دولت، دل به توان داخلی بسته و با همراهی جوانان انقلابی و دلسوز این کشور به حل مسائل بپردازید.

لازم به ذکر است که در ماه های گذشته نیز به استاندار محترم جناب آقای طالبی نامه ای مشروح، با هدف تبیین مسائل استان ارائه شد و از ایشان برای همفکری و هم اندیشی برای حل مسائل و حضور در جمع دانشجویان دغدغه مند دعوت به عمل آمد، که علی رغم پیگیری های مکرر با پاسخ مساعدی روبه رو نشدیم و در خاتمه از جنابعالی دعوت می نماییم که در دانشگاه و در جمع دانشجویان دغدغه مند و نخبگان حضور به عمل آورید و از نزدیک نظرات و ایده های دانشجویان و تشکل های دانشجویی را پیرامون اساسی ترین مسائل استان و کشور بشنوید، کما اینکه جریان دانشجوئی این دیدار را وظیفه مسئولین به ویژه ریاست جمهوری می داند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 3018

به "دولت روحانی وقت خود را در مذاکره با غربی ها به خیال رفع تحریم ها گذراند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت روحانی وقت خود را در مذاکره با غربی ها به خیال رفع تحریم ها گذراند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید