دولت آلمان پیش بینی خود از رشد مالی این کشور را بهبود داد

به گزارش نوای پرنده پارسی، خبرنگاران: منابع مطلع در داخل دولت آلمان اطلاع داده اند که برآورد دولت از رشد مالی این کشور در سال 2020 به 1.1 درصد افزایش پیدا نموده که این رقم در مقایسه با گزارش قبلی 0.1 درصد افزایش داشته است.

دولت آلمان پیش بینی خود از رشد مالی این کشور را بهبود داد

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ آنلاین بروشور از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ بروشور های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا؛ وزارت اقتصاد آلمان که مسئولیت تایید این گزارش را بر عهده دارد، نسبت به بهبود بیشتر رشد اقتصادی در صورت خروج همراه با توافق انگلیس از اتحادیه اروپا امیدوار است. به گفته منابع مطلع، اگر چه دولت آلمان معتقد است شرایط اقتصاد این کشور در سال 2021 بهتر از سال جاری خواهد بود اما هنوز برای رسیدن به یک برآورد دقیق احتیاج به زمان است.

پیشتر روزنامه آلمانی هندلز بلات گزارش نموده بود که دولت می خواهد نرخ رشد را تا سال آینده به 1.5 درصد برساند. سال گذشته اقتصاد آلمان به سختی توانست از مهلکه رکود بگریزد و رشد 0.3 درصد را تجربه کرد که به همراه انگلیس، ضعیف ترین رشد اقتصادی در بین پنج اقتصاد بزرگ اروپایی محسوب می گردد.

کلاوس وورلاوب، کارشناس مسائل اقتصادی در مرکز مطالعات اقتصادی آلمان گفته است که احتمالا اقتصاد این کشور در سه ماهه نخست سال جاری تنها 0.2 درصد رشد خواهد نمود. بخش صنعت آلمان کماکان اصلی ترین بخشی است که نرخ رشد را در سطح پایین نگه می دارد به گونه ای که در سه ماهه پایانی سال قبل رشد این بخش تنها 0.1 درصد بود که کمترین رشد در بین بخش های مختلف اقتصاد آلمان محسوب می گردد.

آلمان یک سوم کل حجم تولیدات ناخالص داخلی منطقه یورو را در اختیار دارد اما سال گذشته رشد اقتصادی بسیار ضعیفی را تجربه کرد. افزایش مناقشات تجاری بین آمریکا و چین، تهدید آمریکا به وضع تعرفه بر واردات محصولات اروپایی و مساله برگزیت از جمله دلایل اصلی کاهش رشد اقتصادی آلمان در سال گذشته عنوان شده است.

متوسط رشد اقتصادی آلمان در بازه زمانی 1971 تا 2019 معادل 1.99 درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به رشد 7.2 درصدی سه ماهه نخست سال 1973 و کمترین رشد نیز رشد منفی 6.9 درصدی سه ماهه نخست سال 2009 بوده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 18 اسفند 1398 بروزرسانی: 18 اسفند 1398 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 3619

به "دولت آلمان پیش بینی خود از رشد مالی این کشور را بهبود داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت آلمان پیش بینی خود از رشد مالی این کشور را بهبود داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید