دلیل کمبود مواد ضدعفونی، عدم حمایت از صنایع پایین دستی پتروشیمی است

به گزارش نوای پرنده پارسی، نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی عدم حمایت از صنایع پایین دستی پتروشیمی و بخش خصوصی را دلیل کمبود محصولاتی همچون البسه بیمارستانی، دستکش و مواد ضدعفونی دانست.

دلیل کمبود مواد ضدعفونی، عدم حمایت از صنایع پایین دستی پتروشیمی است

به گزارش از ،غلامرضا شرفی کننده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی به نقش پتروشیمی ها در تولید البسه بیمارستانی و مواد ضدعفونی کننده در بحران کرونا اشاره کرد و گفت: ایجاد صنایع بالادستی پتروشیمی بدون توجه به صنایع پایین دستی، سیاست غلطی است که از گذشته های دور تا به امروز ادامه دارد. درواقع از آنجا که صنایع بالادستی صرفا مواد خام تولید می کنند باید به تناسب با آن ها صنایع پایین دستی نیز رونق گیرند اما دولت به این صنایع توجه ای نمی کند چراکه بیشترین داوطلب سرمایه گذاری در صنایع پایین دستی بخش خصوصی است.

او ادامه داد: باوجود آنکه تا به امروز نزدیک به 140 میلیارد دلار در پارس جنوبی هزینه ساخت فازهای مختلف شده اما صنایع پایین دستی آنطور که باید رونق نگرفته اند به همین دلیل تولید محصولات از این دست ناچیز است.

کننده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی معتقد است از آنجا که صنایع پایین دستی مورد حمایت پتروشیمی ها نبوده است اکنون در تولید ماسک، دستکش که جزئی ترین محصولات هستند دچار مشکل شده ایم بنابراین عدم حمایت از صنایع پایین دستی پتروشیمی و بخش خصوصی دلیل کمبود این محصولات در روزهای شیوع ویروس کرونا است.

شرفی افزود: اگرچه تولیدات واحدهای صنعتی پتروشیمی ، برای کشور درآمدزایی ارزی دارند اما آن ها باید محصولاتی را تولید کنند که منجر به رشد صنایع پایین دستی شود چراکه این صنایع ارزآوری مجدد، رونق تولید، اشتغال و خودکفا شدن کشور در تولید محصولات مختلف را به همراه دارد.

د

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 28 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1399 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 4147

به "دلیل کمبود مواد ضدعفونی، عدم حمایت از صنایع پایین دستی پتروشیمی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل کمبود مواد ضدعفونی، عدم حمایت از صنایع پایین دستی پتروشیمی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید