امریکا و یک گرم کرونا!

به گزارش نوای پرنده پارسی، رسانه های امریکا گزارش دادند که 22 میلیون نفر در یک ماه گذشته در این کشور بیکار شدند. ترامپ سال گذشته هفته ای یک بار مقابل دوربین ها می گفت عربستان مانند گاو شیرده است، آن ها را دوشیدم و کارخانه های اسلحه سازی را فعال کردم.

امریکا و یک گرم کرونا!

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، غلامرضا صادقیان طی یادداشتی در روزنامه جوان نوشت : رسانه های امریکا گزارش دادند که 22 میلیون نفر در یک ماه گذشته در این کشور بیکار شدند. ترامپ سال گذشته هفته ای یک بار مقابل دوربین ها می گفت عربستان مانند گاو شیرده است، آن ها را دوشیدم و کارخانه های اسلحه سازی را فعال کردم و بیکاری در امریکا را به پایین ترین حد خود در تاریخ امریکا رساندم.

دنیا هم برای او کف می زد؛ هم دنیای نئولیبرال، هم چپ ها و سوسیالیست ها، هم روشنفکران و جامعه شناسان و سیاست شناسان داخلی. همین الان ده ها مقاله از روشنفکران داخلی و جامعه شناسان مبرز را ذخیره نموده ام، در ستایش ترامپ و مدیریت مالی اش و اینکه از دشمنی ما با سعودی به بهترین شکل استفاده کرد. توئیت ها و اخبار ترامپ را در یک سال گذشته مرور کنید، از رجزخوانی برای کل دنیا به پشتوانه اقتصاد و ارتش امریکا و توئیت هایی که می نوشت نفت را ارزان کردم، بروید حالش را ببرید، آغاز می گردد و به شرایط فعلی که به رغم تماس ترامپ با سعودی برای گران کردن نفت، با کارشکنی عربستان، نفت ارزان تر شد، ادامه می یابد و با تماس مخفیانه ترامپ با رئیس جمهور یک کشور اروپایی برای خرید ماسک و دزدیدن ماسک دیگران در فرودگاه ها و توصیه به استفاده از شال گردن به جای ماسک و برکناری فرمانده ناو جنگی به خاطر هشدار درباره شیوع کرونا و در آخر، تمرد فرمانداران ایالت ها از او برای باز کردن اقتصاد امریکا و کنایه او به استقلال خواهی نیویورک ختم می گردد.

این که امریکا پایان قضیه کرونا را حل می نماید یا اتفاق دیگری می افتد، در این بحث جایی ندارد، بحث بر سر چگونگی مواجهه اندیشمندانه و عاقلانه ما با قضیه امریکا است؛ و من ابصر بها بصرته، و من ابصر الی ها اعمته (نهج البلاغه-خطبه 82): کسی که با بصیرت به دنیا نگریست، او را مطلع می سازد و کسی که در دنیا نگریست (به دنیا چشم دوخت) او را کور می نماید.

مثنوی معنوی-دفتر چهارم:

از دنیا دو بانگ می آید به ضد

تا کدامین را تو باشی مستعد

آن یکی بانگش نشور اتقیا

وان یکی بانگش فریب اشقیا

من شکوفة خارم ای خوش گرمدار

گل بریزد من بمانم شاخ خار

بانگ اشکوفه ش که اینک گل فروش

بانگ خار او که سوی ما مکوش

این پذیرفتی بماندی زان دگر

که محب از ضد محبوبست کر

آن یکی بانگ این که اینک حاضرم

بانگ دیگر بنگر اندر آخرم

حاضری ام هست، چون مکر و کمین

نقش آخر ز آینة اول ببین

در دنیا هر چیز چیزی می کشد

کفر کافر را و مرشد را رشد

کهربا هم هست و مغناطیس هست

تا تو آهن یا کهی آیی بشست

برد مغناطیست ار تو آهنی

ور کهی بر کهربا بر می تنی

آن یکی، چون نیست با اخیار یار

لاجرم شد پهلوی فجار جار

معدة خر که کشد در اجتذاب

معدة آدم جذوب گندم آب

گر تو نشناسی کسی را از ظلام

بنگر او را کوش سازیدست امام

می گویند کل ویروس های کرونای موجود در دنیا را اگر یکجا جمع آوریم، فقط پنج گرم می شوند! با احتساب نسبت مبتلایان در امریکا سهم این کشور از کرونا فقط یک گرم است. دنیا از این یک گرم ها زیاد در آستین دارد!

بازگشت به صفحه رسانه ها

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 4356

به "امریکا و یک گرم کرونا!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امریکا و یک گرم کرونا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید