درخواست ملکه از جانسون برای تشکیل دولت، رهبر محافظه کاران رسماً نخست وزیر انگلیس شد

به گزارش نوای پرنده پارسی، ملکه انگلیس طی مراسمی از بوریس جانسون خواست که در راستای تشکیل دولت اقدام کند و بدین ترتیب این چهره محافظه کار، رسماً نخست وزیر کشورش شد.

درخواست ملکه از جانسون برای تشکیل دولت، رهبر محافظه کاران رسماً نخست وزیر انگلیس شد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از روزنامه ایندیپندنت، بوریس جانسون طی مراسمی که در کاخ باکینگهام برگزار گشت، رسماً نخست وزیر انگلیس شد. ملکه انگلیس در این مراسم از رهبر محافظه کاران خواست دولت تشکیل دهد و بدین ترتیب جایگاه جانسون به عنوان نخست وزیر رسمیت پیدا کرد.

پیش از این، ترزا می، نخست وزیر مستعفی انگلیس آخرین سخنرانی خود را در این سمت ایراد و رسماً از این پست کناره گیری کرد.

می به برخی پرسش های نمایندگان پاسخ داد و از عملکرد خود و کابینه اش دفاع کرد. برخی نمایندگان او را ستایش و برخی هم از او انتقاد کردند.

او در جلسه خداحافظی از مجلس به عنوان نخست وزیر، خطاب به جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر، از او خواست که مانند خودش از رهبری حزبش کناره گیری کند.

می در پایان بحثش با کوربین گفت: به عنوان رهبر حزبی که پذیرفته زمان کارش تمام شده، شاید بتوانم به او بگویم که همین کار را بکند.

دیوید کامرون، نخست وزیر قبلی انگلیس هم که سه سال پیش از مقامش کناره گیری کرد، از آخرین جلسه حضورش در مجلس به عنوان فرصتی برای حمله به جرمی کوربین استفاده کرد.

ترزا می پس از جلسه مجلس برای آخرین بار در مقابل دفتر نخست وزیری حاضر شد و بیان نمود به محل اقامت ملکه الیزابت می رود تا با تقدیم استعفانامه، پیشنهاد کند که وظیفه تشکیل کابینه به بوریس جانسون محول شود.

او نخست وزیری انگلیس را بزرگ ترین افتخار خواند و برای فرصت ایفای نقش در این مقام تشکر کرد.

ترزا می که دومین نخست وزیر زن انگلیس بود، گفت، با حضورش در این مقام باعث شده، هر دختری که او را به عنوان نخست وزیر دیده، می داند که هیچ سقف و محدودیتی برای دستاوردهای زنان وجود ندارد.

او خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را اولویت فوری دولت بوریس جانسون دانست و گفت، بریگزیت باید به نحوی محقق شود که منافع همه بخش های پادشاهی متحده بریتانیا را تأمین کند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 1708

به "درخواست ملکه از جانسون برای تشکیل دولت، رهبر محافظه کاران رسماً نخست وزیر انگلیس شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست ملکه از جانسون برای تشکیل دولت، رهبر محافظه کاران رسماً نخست وزیر انگلیس شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید