خبرنگاران خسارت بیش از 600 میلیارد ریالی کرونا به گردشگری قزوین

به گزارش نوای پرنده پارسی، قزوین - خبرنگاران - مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین گفت: شیوع ویروس کرونا طی 2 ماه گذشته بیش از 600 میلیارد ریال خسارت به حوزه گردشگری استان وارد نموده است.

خبرنگاران خسارت بیش از 600 میلیارد ریالی کرونا به گردشگری قزوین

علیرضا خزائلی روز یکشنبه با اعلام این خبر گفت: بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا که در زمان پیک کاری تاسیسات گردشگری همزمان با تعطیلات نوروزی و اوج سفرها رخ داد و منجر به تعطیلی این مراکز شد ضربه اقتصادی شدیدی را به این بخش وارد نموده و تاثیرات مخربی بر فعالیت های حوزه گردشگری استان داشته است.

خزائلی با اشاره به خسارت اقتصادی وارد آمده به این بخش در زمان شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: بر اساس ارزیابی های انجام شده در حوزه معاونت گردشگری اداره کل از اسفند 98 تا فروردین 99 میزان خسارت اقتصادی وارد شده به تاسیسات گردشگری استان اعم از دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، مراکز اقامتی، واحدهای پذیرایی، راهنمایان گردشگری و موسسات آموزشی ، 640 میلیارد ریال برآورد شده که در صورت ادامه فرایند ضرر وزیان شاهد تعطیلی گسترده این مراکز و بیکاری بسیاری از کارکنان آنها خواهیم بود.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در ادامه اضافه نمود: با توجه به تاکید دکتر مونسان وزیر محترم میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بر حمایت از صنعت گردشگری و انجام برنامه ریزی هایی لازم برای رونق مجدد این صنعت در دوران پسا کرونا و نیز پیگیری های انجام شده از سوی وزارتخانه، تسهیلات حمایتی شامل امهال سه ماهه اقتصادیات اعم از اقتصادیات بر درآمد و اقتصادیات بر ارزش اضافه نموده، تعویق سه ماهه باز پرداخت وام های بانکی، امهال پرداخت 23 درصدی حق بیمه کارفرمایی پرسنل شاغل در واحدهای گردشگری، تعویق پرداخت قبوض حامل انرژی به مدت سه ماه و پس از آن به صورت اقساطی در نظر گرفته شده تا بخشی از ضررهای وارد شده به این بخش جبران گردد.

خزائلی ادامه داد: همچنین امکان استفاده از اوراق تضمینی سرمایه در گردش و وام بانکی با سود 12 درصد هم برای حمایت از این واحدها و فعالان حوزه گردشگری پیش بینی شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یادآور شد: امیدواریم با راهکارهای حمایتی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و همراهی مسئولان استان و دستگاه ها شاهد رونق مجدد این صنعت در استان قزوین و کشور باشیم .

منبع: ایرنا
انتشار: 9 تیر 1399 بروزرسانی: 9 تیر 1399 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 4490

به "خبرنگاران خسارت بیش از 600 میلیارد ریالی کرونا به گردشگری قزوین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران خسارت بیش از 600 میلیارد ریالی کرونا به گردشگری قزوین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید