خبرنگاران جزییات تبادلات تجاری با همسایگان و کاهش تردد در جاده های کشور بررسی شد

به گزارش نوای پرنده پارسی، تهران - خبرنگاران - وزیر راه و شهرسازی از تماس تلفنی حسن روحانی خبر داد و گفت: در این تماس تلفنی آخرین شرایط تبادلات تجاری با همسایگان، پروازهای بین المللی و تردد در جاده ها به اطلاع رییس جمهوری رسانده شد.

خبرنگاران جزییات تبادلات تجاری با همسایگان و کاهش تردد در جاده های کشور بررسی شد

محمد اسلامی در گفت وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی جزییات این گفت وگوی تلفنی را تشریح کرد و اضافه نمود: در این تماس تلفنی رییس جمهوری جویای آخرین شرایط مرزها و تبادلات تجاری با کشورهای همسایه، پروازهای بین المللی، شرایط لجستیک و تردد در جاده ها بودند.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در این گزارش به ریاست جمهوری اعلام شد که تمامی پروتکل های وزارت بهداشت در همه حوزه های حمل و نقل و تمامی ایستگاه های راه آهن، فرودگاه ها، بنادر و همه پایانه های بار و مسافر انجام می گیرد. در حال حاضر در همه مرزهای کشور تبادلات تجاری براساس پروتکل های وزارت بهداشت در حال انجام است.

اسلامی درخصوص پروازهای بین المللی گفت: در گزارشی که خدمت آقای رییس جمهور داشتیم اعلام شد که پروازهای بین المللی توسط هواپیماهای داخلی و خارجی براساس توافقات اجرا شده فعلا با چند کشور از جمله چند کشور اروپایی مطابق پروتکل های تجاری انجام می گیرد.

وی اضافه نمود: در این خصوص مهمترین اقدام در پروازهای بین المللی جا به جایی کالاهای مورد نیاز فوری کشور به ویژه اقلام دارویی و تجهیزات مورد نیاز وزارت بهداشت است که از اقصی نقاط به کشور حمل و تحویل وزارت بهداشت شده است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: تمام بنادر کشور کاملا فعال بوده و تخلیه و بارگیری کشتی ها در حال انجام است. این تخلیه و بارگیری به خصوص در تامین کالاهای اساسی و حمل آن از بنادر به اقصی نقاط کشور است که خوشبختانه با حضور غیرتمندانه رانندگان عزیزمان در حمل و نقل عمومی بدون وقفه انجام می گیرد.

اسلامی میزان تردد در جاده های کشور با توجه به اطلاعیه های داده شده را دیگر موضوعی اظهار داشت که از سوی رئیس جمهور مورد پیگیری قرار گرفت و در این خصوص شرح داد: در خصوص تردد در جاده ها و آخرین شرایط آنها جا دارد یک قدردانی از مردم عزیز کشورمان داشته باشیم که تاحدودی به درخواست ها برای پرهیز از سفرهای غیرضروری توجه کردند.

وی اضافه نمود: طبق آماری که خدمت آقای رییس جمهور اعلام شد، تردد در استان های اصفهان (27 درصد)، مازندران (36 درصد) و گیلان (40 درصد) کاهش را در روزهای پنجشنبه و جمعه ثبت کرده اند.

اسلامی گفت: به این ترتیب به طور کلی تردد در جاده های کشور طبق آمارهای اعلام شده به طور متوسط با کاهش 25 درصدی روبرو بوده است.

وزیر راه و شهرسازی در پایان گفت: با گزارش های شرایط یاد شده خدمت آقای رئیس جمهوری اسلامی ایران، ایشان در این تماس تلفنی ضمن قدردانی از زحمات جامعه حمل و نقل کشور، بر کنترل موازین پروتکل های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کردند.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 4010

به "خبرنگاران جزییات تبادلات تجاری با همسایگان و کاهش تردد در جاده های کشور بررسی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران جزییات تبادلات تجاری با همسایگان و کاهش تردد در جاده های کشور بررسی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید