خبرنگاران بازیگر سینما: کرونا به ما آموخت که نباید غصه خورد

به گزارش نوای پرنده پارسی، تهران- خبرنگاران- بازیگر سینما و تلویزیون گفت: کرونا شاید این نکته را به ما آموخت که شرایط همواره می تواند بدتر ازآنچه بوده است، شود؛ بنابراین نباید غصه خورد.

خبرنگاران بازیگر سینما: کرونا به ما آموخت که نباید غصه خورد

به گزارش خبرنگاران، سالی که گذشت سالی سخت و تلخ برای تمام مردم در گوشه و کنار این دنیا خاکی بود. سالی که سایۀ یک بیماری ویروسی بر تمام دنیا سایۀ انداخته بود و ترس از ابتلا به یک بیماری بی درمان و آمار مبتلایان و درگذشتگان ناشی از آن در صدر تمامی اخبار قرار داشت.

پس از قرنطینه های متعددی که کشورها بر اساس شرایط و شرایط خاص خود وضع می کردند، پس از مدتی زندگی با تمام بیم و امیدها و چالش ها کج دار و مریز از سر گرفته شده و گرچه بسکمک از مشاغل به تعطیلی دائمی گرویدند اما سایر مشاغل کار خود را آغاز کردند.

هنرمندان در این میان جزو اقشاری بودند که از این بیماری ضربه های زیادی دیدند و علاوه بر تعطیلی طولانی مدت و رخوت آور حوزه هایی چون تئاتر و بی رونقی گیشه در فروش، چهره های برجسته ای را هم از دست دادند و به سوگ انسان هایی نشستند که شاید هرکدام وزنه ای در حرفه و تجربه زیسته خویش بودند.

روزهای کرونا تجربه زندگی را در ناامیدی کشداری نسبت به بهبود اوضاع دنیا و از سوی دیگر امیدی به خاتمه شبه سیاه رغم زد و هرکسی با آورده های خویش از مراحل مختلف زندگی به مقابله، رویایی و تحمل آن واداشت.

شرایط هولناکی که کرونا ایجاد کرد

افسانه ناصری بازیگر سینما و تلویزیون در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی خبرنگاران و در شرح چالش هایی که در سال 99 و به واسطه شیوع کرونا درگیر آن بوده است، بیان نمود: من مانند برخی از دوستان در این مدت مجبور بودم که کارکنم و کارکردم و در این سالی که گذشت جانمان در دستمان است و الهی به امید تو سرکار می رویم.

البته که در سر کارها پروتکل ها رعایت می شده و می شوند اما برخی اوقات ما هم نمی توانیم مطمئن باشیم که مسئله ای پیش نخواهد آمد.

وی اضافه نمود: سختی کار ما این است که نمی توانیم با ماسک کار کنیم و این مسائل و نگرانی های ما را افزایش می دهد؛ قبل از گریم ماسک می زنیم اما بعد از گریم نمی توانیم ماسک داشته باشیم و همواره این اضطراب داریم که ناقل نباشیم یا از کسی نگیریم؛ متأسفانه این استرس و اضطراب بخشی از زندگی ما شده است.

پس از شیوع کرونا شرایط کلی زندگی، شرایط هولناکی است؛ این که نمی دانیم که چند روز دیگر آیا زنده هستیم یا خیر و گاهی اوقات آدم فکر می کند که این زندگی ارزشش را ندارد یعنی دردسرش آن قدر زیاد است که شرایط را هولناک کرده است.

کرونا آموخت که شرایط همواره می تواند بدتر شود

بازیگر سریال های ردپای دوست (عباس رنجبر، 1373)، مریم مقدس (شهریار بحرانی، 1378)، هزاران چشم (کیانوش عکمک، 1380) و هم نفس (مهدی فخیم زاده، 1382) در پاسخ به این سوال که چه چیزی به وی انگیزه کار کردن در روزهای سخت را می دهد، گفت: حضور بچه هایم به من انگیزه زندگی و کار می دهد؛ ضمن این که باید زندگی کرد و برای خودم هم که باشد باید کارکنم.

زندگی خرج دارد و با کسی هم شوخی ندارد؛ ما مجبور هستیم که کار کنیم و نمی شود در این روزها به کسی بگوییم که کار نکند، مگر این که راهکاری ازاین دست وجود داشته باشد که پولی به شما برای کار نکردن پرداخت شود که این گونه نبود و این همه آدم هایی که سوار مترو و اتوبوس می شوند و یا در شرایط غیراستاندارد کار می کنند آن هم در شرایط کرونا، چاره ای جز این ندارند.

وی اضافه نمود: خیلی ها در این مدت به من می گفتند که به خاطر پول نباید کار کنی اما زندگی خرج دارد و وقتی راهکاری نیست که من درآمدی نداشته باشم چطور می شود سرکار نروم؟ وقتی هیچ کمکی از هیچ ارگانی وجود ندارد، نمی شود در خانه ماند.

بازیگر فیلم های سینمایی سجده بر آب (1375)، آواز قو (1379)، اثیری (1380)، چپ دست (1384)، تلفن همراه رئیس جمهور (1390) و کروکودیل (1396) شرح داد: این روزها افسردگی جزئی از زندگی شده است که نمی شود با آن مقابله کرد اما به شخصه حضور بچه هایم، خواندن شعر، کتاب و دیدن فیلم و تلفنی با دوستان در ارتباط بودن کمی کمک می کند که این شرایط را تحمل کرد.

شاید روزهای کرونا یادآوری این نکته بود که شرایط می تواند از این هم بدتر باشد؛ چون پیش تر هم با مسائل زیادی دست وپنجه نرم می کردیم. بنابراین کرونا شاید این نکته را هم به ما آموخت که شرایط می تواند همواره بدتر ازآنچه بوده است شود؛ بنابراین نباید غصه خورد.

وی اضافه نمود: شاید امروز بیش از پیش برای دوستانی که از گذشته داشتیم ارزش قائل شویم و البته نکته این است که نمی توانیم همدیگر را ببینیم و تبادل عشق و عاطفه باهم داشته باشیم.

عیدی که عیددیدنی ندارد

هنرپیشه مجموعه های تکیه بر باد (محمود معظمی، 1391)، معمای شاه (محمدرضا ورزی، 1394)، هم گناه (مصطفی کیایی، 1398) و بوم و بانو (سعید سلطانی، 1399) با اشاره به کارهایی که در ایام کرونا انجام داده است، یادآور شد: چند کار تلویزیونی را در ایام کرونا انجام دادم؛ سریال بوم و بانو کار سعید سلطانی بود و چند کار کوتاه دیگر که بیشتر کارهایم در این مدت برای تلویزیون بوده است و اکنون هم مشغول بازی در یک سریال سی قسمتی برای تلویزیون در اهواز هستیم که تهیه کننده آن آقای توکل و کارگردان آن علی عبدل علیزاده است و بازیگران آن رضا فیاضی و نصرالله رادش هستند و بازیگران دیگری هم به عنوان مهمان حضور دارند.

قرار بود که برای تعطیلات نوروز به ما مرخصی برای بازگشت به تهران داده نشود اما دوباره قرار شده است که سه، چهار روزی را پیش خانواده هایمان در تهران برگردیم و پس ازآن مجدداً به اهواز و بر سرکارمان بازمی گردیم.

ناصری با اشاره به لزوم رعایت موازین بهداشتی در این دوران، تاکید کرد: در سالی که گذشت صرفا در حد ارتباط با بستگان نزدیکمان ارتباط داشته ام یعنی فرزندان و عروس و دامادم را دیده ام اما به جز این رفت وآمدی نداشته ایم؛ در تمام این مدت ماسک می زدیم و اوایل هم دستکش دستمان می کردیم و قطعاً به شخصه سعی می کنم که موارد گفته شده را رعایت کنم.

آرزو می کنم که در سال جدید سرانجام این معضل کرونا تمام شود؛ دیگر در دنیا جنگ نباشد و ابرقدرت ها مردم را آزار ندهند و امید به زندگی در زندگی همه مردم بیش از پیش جریان یابد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 6536

به "خبرنگاران بازیگر سینما: کرونا به ما آموخت که نباید غصه خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بازیگر سینما: کرونا به ما آموخت که نباید غصه خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید