جریمه به خاطر تصمیم گیری با هوش مصنوعی

به گزارش نوای پرنده پارسی، قانون جدید انگلستان، شرکت هایی که توضیح دقیقی در مورد تصمیمات گرفته شده با هوش مصنوعی ندارند، به پرداخت جریمه وادار می کند.

جریمه به خاطر تصمیم گیری با هوش مصنوعی

به گزارش ایسنا و به نقل از نیوساینتیست، مراکز تجاری و سازمان های دیگر انگلستان، در صورتی که نتوانند توضیحی برای تصمیمات سیستم های هوش مصنوعی خود ارائه دهند، با چندین میلیون پوند جریمه روبرو خواهند شد.

گزارش ها نشان می دهند دلیل در نظر دریافت این قانون، گسترش استفاده از هوش مصنوعی در بسکمک از شرکت ها برای نخستین بار است. به کارگیری هوش مصنوعی می تواند حوزه های گوناگونی از جمله بخش های مربوط به منابع انسانی را شامل شود. با وضع این قانون جدید، برای نخستین بار در جهان، قوانینی برای توضیح دادن تصمیمات هوش مصنوعی وجود خواهند داشت.

حدود دو سوم شرکت های فعال در حوزه خدمات تجاری انگلستان و شرکت های بیمه، از هوش مصنوعی برای تصمیم گیری استفاده می کنند. بررسی جدیدی نشان می دهد که حدود نیمی از عموم مردم انگلستان، نگران الگوریتم هایی هستند که برای تصمیم گیری به کار می فرایند.

موضوع این قانون، توانایی توضیح دادن است و اینکه قانونی وجود داشته باشد تا انسان ها را وادار به توضیح دادن کند. این قانون، به سازمان ها می گوید که چگونه می توان توضیحات را به شکلی ارائه داد که برای مردم قابل درک باشد. شرکت هایی که نتوانند توضیح درستی ارائه دهند، مطابق این قانون جریمه خواهند شد.

نداشتن پول و یا زمان کافی برای توضیح تصمیمات هوش مصنوعی، عذر قابل قبولی برای شرکت ها نخواهد بود و همه باید تاوان فعالیت اشتباه را بپردازند. اگر شرکت ها منابع لازم را برای فکر کردن در مورد تصمیم گیری با کمک هوش مصنوعی ندارند، باید در مورد استفاده از آن فکر کنند.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: عصر ایران
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 3200

به "جریمه به خاطر تصمیم گیری با هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریمه به خاطر تصمیم گیری با هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید