عکس، این سلاح عجیب آمریکایی کار مهمترین جنگ دنیا را یکسره کرد!

به گزارش نوای پرنده پارسی، تانک یکی از ترسناک ترین و مهم ترین سلاح هایی به شمار می آید که بشر برای جنگ ساخته است.

عکس، این سلاح عجیب آمریکایی کار مهمترین جنگ دنیا را یکسره کرد!

رای اولین بار در جنگ جهانی اول بود که انگلیسی ها تانک را برای غلبه بر بن بست سنگرها ساختند. موفقیت این سلاح تازه باعث شد که کارشناسان نظامی سایر کشورها نیز فورا به فکر ساخت سلاحی مشابه بیفتند. از آن زمان تا به امروز تانک توانسته جایگاه خود را به عنوان یکی از اصلی ترین سلاح های دفاعی بشر حفظ کند و حتی آمدن هوش مصنوعی و یا ربات ها نیز آسیبی به این نقش مهم وارد نکرده است.

تانک ام 4 شرمن از آمریکا

این تانک به افتخار یکی از فرماندهان جنگ داخلی آمریکا شرمن نام گذاری شده بود و یکی از تاثیرگذارترین سلاح های تاریخ جنگ جهانی دوم بود. البته در آغاز جنگ جهانی آمریکایی ها چندان تمایلی به حضور در اروپا نداشتند و صرفا تانک M3 را در اختیار بریتانیا قرار داده بودند. هرچند که حمله ژاپن به پرل هاربر باعث ورود آمریکا و جنگ و تولید انبوه تانک ام 4 شرمن با تمام قوا شد.

شرمن با وزن 38 تن یک تانک میانه قلمداد می شود و به یک توپ 105 میلی متری و 3 تیربار مجهز شده است. یک زره فولادی 76 میلی متری نیز از 5 خدمه تانک محافظت می کرد. تردیدی وجود ندارد که تانک های آلمانی بسیار قوی تر از شرمن بودند؛ اما مواردی سبب شد که این تانک آمریکایی برتری نهایی را از آن خود کند.

اول از همه اینکه موتور این تانک بسیار ساده طراحی شده بود. تا حدی که حتی خود خدمه می توانستند در میدان نبرد آن را تعمیر کنند. مورد دوم کوچک بودن این تانک بود که حمل ونقل آن را به جبهه های مختلف آسان تر می کرد. مورد سوم نیز راحت بودن ساخت آن بود. مورد آخر باعث شد که آمریکایی ها در طول جنگ 50 هزار عراده تانک را روانه جبهه های مختلف کنند. آلمان تانک کافی برای مواجهه با این تعداد را در اختیار نداشت.

4141

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 فروردین 1402 بروزرسانی: 18 فروردین 1402 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7788

به "عکس، این سلاح عجیب آمریکایی کار مهمترین جنگ دنیا را یکسره کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس، این سلاح عجیب آمریکایی کار مهمترین جنگ دنیا را یکسره کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید