تکمیل ظرفیت رشته های پیغام نور در کنکور 97 شروع شد

به گزارش نوای پرنده پارسی، با توجه به درخواست دانشگاه پیغام نور مبنی بر عدم تکمیل ظرفیت پذیرش رشته های تحصیلی پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی کنکور سراسری 97 و با توجه به موافقت دفتر گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، برای رشته های این دانشگاه تکمیل ظرفیت انجام می گیرد.

تکمیل ظرفیت رشته های پیغام نور در کنکور 97 شروع شد

تمامی داوطلبان علاقمند به تحصیل در رشته های تحصیلی مراکز و واحدهای آموزشی دانشگاه پیغام نور (اعم از داوطلبانی که در کنکور سراسری 97 ثبت نام نموده و یا ننموده اند) به منظور اطلاع از رشته های تحصیلی و مراکز و واحدهای آموزشی پذیرنده دانشجو در این مرحله می توانند به لینک جستجوی عنوان مرکز/ واحد آموزشی و کدرشته مندرج در پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه پیغام نور مراجعه نمایند.

امکان ثبت نام و انتخاب رشته از 22 مهر تا 15 آبان 97

داوطلبان می توانند با تعیین کردن رشته و مرکز/ واحد آموزشی مورد علاقه خود، با به همراه داشتن مدارک اعلام شده و با توجه به موارد مربوط از تاریخ 22 مهر تا 15 آبان 97 به مرکز/واحد آموزشی محل پذیرش رشته مورد تقاضا مراجعه نمایند.

تمامی متقاضیان باید حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 97 دارای مدرک دیپلم کامل متوسطه نظام قدیم (دوره چهارساله) یا پیش دانشگاهی و یا کاردانی (فوق دیپلم) بوده باشند.

تبصره: در صورت امکان تشکیل کلاس برای نیمسال دوم سال تحصیلی جاری از سوی مرکز/واحد آموزشی مورد تقاضا، آن دسته از داوطلبانی که حداکثر تا تاریخ 30 بهمن 97 موفق به اخذ مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی گردند، می توانند در رشته و یا رشته های تحصیلی مربوط متقاضی شوند.

تمامی داوطلبان باید در زمان ثبت نام به وسیله مرکز/ واحد آموزشی مربوط، بابت هزینه ثبت نام نسبت به پرداخت مبلغ 220 هزار ریال (22 هزار تومان) به وسیله سیستم پرداخت الکترونیکی در سایت سازمان سنجش اقدام نمایند.

هر داوطلب منحصراً می تواند در یک گروه آزمایشی و یک کدرشته محل متقاضی گردد. بدیهی است در صورت ثبت نام داوطلب در دو کدرشته و یا در دو مؤسسه، اطلاعات وی از بانک اطلاعات پذیرفته شدگان یکی از موسسات بر اساس ضوابط این سازمان حذف خواهد شد و هیچگونه اعتراضی در این خصوص پذیرفته نمی گردد.

داوطلبان باید در زمان ثبت اطلاعات در سامانه مربوط به وسیله مراکز/ واحدهای آموزشی در خصوص کدرشته مورد علاقه خود دقت و توجه لازم را بعمل آورند. پس از ثبت، کدرشته محل ثبت شده برای داوطلبان قابل تغییر و یا تعویض نیست.

تمامی متقاضیان مرد باید در زمان ثبت نام و شرکت در این مرحله از پذیرش دانشجو، از نظر نظام وظیفه منعی برای ادامه تحصیل نداشته باشند.

پس از انجام ثبت نام، افراد به عنوان پذیرفته شده مشروط (در مرکز و یا واحد آموزشی که به آن مراجعه داشته اند) تلقی می شوند و آغاز به تحصیل آنان تا زمان تایید نهایی این سازمان بصورت مشروط خواهد بود.

آن دسته از داوطلبانی که قبلاً در ردیف پذیرفته شدگان نهایی آزمون سراسری سال 1397 (مرحله شهریور ماه) قرار گرفته اند، چنانچه در این مرحله متقاضی ثبت نام و ادامه تحصیل باشند و در یکی از مراکز/واحدهای آموزشی ثبت نام نمایند، قبولی قبلی آنها در شهریورماه لغو خواهد شد.

مدارک مورد احتیاج برای ثبت نام و انتخاب رشته:

اصل و یا گواهی مدرک تحصیلی دیپلم چهارساله نظام قدیم با امضاء و ممهور به مهر دبیرستان یا سازمان آموزش پرورش.

اصل و یا گواهی مدرک تحصیلی دیپلم نظام جدید با امضاء و ممهور به مهر دبیرستان یا سازمان آموزش و پرورش.

اصل و یا گواهی مدرک پیش دانشگاهی با امضاء و ممهور به مهر دبیرستان یا سازمان آموزش پرورش.

گواهی اخذ مدرک کاردانی برای آن دسته از دارندگان مدرک دیپلم نظام جدید که فاقد مدرک پیش دانشگاهی هستند.

اصل شناسنامه و 2 برگ کپی از صفحات آن.

اصل کارت ملی و 2 برگ کپی از آن.

شش قطعه عکس 4×3 تهیه شده در امسال.

مدرک نظام وظیفه برای برادران مشمول.

تمامی پذیرفته شدگان باید به همراه تصویر دیپلم نظام قدیم و یا گواهی پیش دانشگاهی خود، به دفاتر پیشخوان خدمات دولت مراجعه و تائیدیه تحصیلی (ارزش تحصیلی) از اداره آموزش و پرورش محل تحصیل خود را درخواست نمایند و رسید آن را در زمان ثبت نام به دانشگاه ارائه دهند.

تمامی پذیرفته شدگان حتماً نام رشته و مرکز/ واحد آموزشی محل تحصیل خود را در فرم دفاتر پیشخوان خدمات دولت اعلام نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 بهمن 1397 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 364

به "تکمیل ظرفیت رشته های پیغام نور در کنکور 97 شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکمیل ظرفیت رشته های پیغام نور در کنکور 97 شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید