افتتاح اولین دهکده فناوری و نوآوری شیلات

به گزارش نوای پرنده پارسی، به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت علوم، علی خیرالدین در در رویداد کارآفرینی نوآورانه، دانش بنیان و اشتغال آفرینی حوزه شیلات، با اشاره به اقدامات و برنامه های وزارت علوم در زمینه های مختلف با سایر وزارتخانه ها از جمله وزارت جهاد کشاورزی گفت: موضوع امنیت غذایی و ایمنی غذایی برای آحاد افراد جامعه مساله ای است که با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و در قالب ایجاد دهکده های فناوری و نوآوری کشاورزی، منابع طبیعی و صنایع غذایی و اکنون نیز با راه اندازی دهکده فناوری و نوآوری شیلات با جدیت در حال اجرا و عملیاتی شدن است.

افتتاح اولین دهکده فناوری و نوآوری شیلات

وی اضافه کرد: در این راستا، تا به امروز 5 دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی، منابع طبیعی و صنایع غذایی راه اندازی شده که در کوشش هستیم تا انتها سال این تعداد را به 10 مورد افزایش دهیم. بعلاوه طی تفاهم به عمل آمده مابین دو وزارتخانه، در آینده نزدیک شاهد افتتاح اولین دهکده فناوری و نوآوری شیلات با همکاری پارک زیست فناوری خلیج فارس (قشم) و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی خواهیم بود که این مهم با توجه به موقعیت جغرافیایی سایر استان ها ادامه دار خواهد بود.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، در ادامه با اشاره به سطوح آمادگی فناوری که از ایده تا فراوری انبوه را در برمی گیرد، گفت: کارآفرینی جزء شروعین زنجیره ارزش سطوح فناوری است که اولین قدم با فرهنگ سازی آن شروع خواهد شد. برای این منظور، وزارت علوم اقدام به پیاده سازی طرح ملی ترویج کارآفرینی با هدف فرهنگ سازی، ایجاد عدالت آموزشی در زمینه آموزش و ترویج کارآفرینی و ارتقای مهارت ها و قابلیت های کارآفرینانه در میان دانشجویان نموده است.

خیرالدین در ادامه تاکید نمود: کارآفرین علاوه بر ایجاد کار باید مرزهای جدیدی در حوزه کاری خود تعریف کند و استانداردهای آن حوزه را نیز ارتقاء دهد.

وی با اشاره به مراحل اجرایی این طرح، بیان داشت: در گام نخست طرح ملی ترویج کارآفرینی، آموزش حدود 30 هزار دانشجو را هدف گذاری نموده ایم. این دانشجویان با اعتبار هر کدام یک میلیون تومان در دوره های مرتبط با کارآفرینی و رویدادهای کسب و کار شرکت خواهند کرد.

در انتها، معاون فناوری و نوآوری وزارت عتف با اشاره به بودجه 30 میلیارد تومانی جهت اجرای طرح مذکور در دانشگاه ها، هسته ها و واحدهای فناور، اضافه کرد: طرح ملی ترویج کارآفرینی، با راهبری وزارت علوم و تامین اعتبار اجرا شده، اجرایی می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 شهریور 1401 بروزرسانی: 24 شهریور 1401 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7697

به "افتتاح اولین دهکده فناوری و نوآوری شیلات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح اولین دهکده فناوری و نوآوری شیلات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید