نقش راهبردی دانشگاه در تکامل زنجیره های ارزش غذا و کشاورزی

به گزارش نوای پرنده پارسی، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، روح الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری در آئین افتتاحیه رویداد فن بازار و نمایشگاه ازدیاد درختان میوه که با حضور محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد برگزار گردید، اظهار کرد: دانشگاه آزاد در دوره مدیریت تازه دچار تحول پارادایمی شده است. این که دانشگاه آزاد، به سوی دانشگاهی که کارآفرینی می نماید و فناوری را توسعه می دهد در حرکت است، نشان دهنده پویایی این دانشگاه است.

نقش راهبردی دانشگاه در تکامل زنجیره های ارزش غذا و کشاورزی

رئیس بنیاد ملی نخبگان، برخورداری دانشگاه آزاد اسلامی از اعضای هیئت علمی آشنا به اکوسیستم صنعت و بازار را یکی از ویژگی های مهم این دانشگاه دانست و اضافه نمود: اولین ویژگی دانشگاه برخوردار بودن از استادان و دانشجویانی است که به مسائل اقتصاد دانش پایه می اندیشند و از همین حیث به مسائل توسعه فناوری علاقمندتر هستند. استادان دانشگاه آزاد عموماً صاحبان کسب و کارهایی بوده اند که ارتباطاتی قوی با صنعت داشته و علاقمند هستند که در فضای دانشگاه حضور داشته باشند. این مزیت اصلی دانشگاه آزاد، یعنی برخورداری از نیروی انسانی دارای توانمندی علمی و آشنا به کسب و کار است.

وی با بیان این که تصور نمی کنم دانشگاهی را در خاورمیانه داشته باشیم که تا این حد از گستردگی و تنوع زیرساختی برخوردار باشد، ادامه داد: در هر گستره جغرافیایی که در نظر بگیریم، دانشگاه آزاد اسلامی از توانمندی زیرساختی برخوردار است. زیرساخت های بزرگ دانشگاه آزاد که در خاورمیانه هیچ دانشگاهی به این اندازه زیرساخت ندارد، فضای فیزیکی، زمین، املاک، زمین های کشاورزی و گستره جغرافیایی این دانشگاه فرصتی بی نظیر است و در واقع این امر منجر به ایجاد شبکه ای گسترده از امکانات و دستاوردها می گردد.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری مطرح نمود: موضوع درختان مثمر و کشاورزی مدرن با آموزش، فناوری و نوآوری از پراهمیت ترین ها موضوعات در کشور محسوب می گردد. امنیت دفاعی و سلامت در کشور وجود دارد و امنیت غذا و امنیت اجتماعی باید مورد اهتمام ویژه ای قرار گیرد. اگر این چهار امنیت به صورت ویژه ای شکل بگیرد، اقتصاد مقاومتی در کشور شکل خواهد گرفت که بستر را برای اقدامات بعدی فراهم می نماید.

دهقانی اعلام کرد: مهم تر از اتفاقات بزرگ شکل گیری جریان های خوب است. اتفاقات بزرگ ممکن است زمان بر باشند اما جریان های بزرگ است که می توانند تحول بنیادین را شکل دهند و باقیات صالحات را در پی داشته باشند.

افتتاحیه نخستین رویداد فن بازار و نمایشگاه ازدیاد درختان میوه با حضور محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، عبدالله قاسمی پیربلوطی دبیر علمی رویداد و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس، اسماعیل اسلامی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت، محمدمهدی برومندی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی و جمعی از مسئولان برگزار گردید. در حاشیه این مراسم نیز تفاهم نامه همکاری میان معاونت تحقیقات فناوری و نوآوری و معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی به امضا رسید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 خرداد 1402 بروزرسانی: 11 خرداد 1402 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7811

به "نقش راهبردی دانشگاه در تکامل زنجیره های ارزش غذا و کشاورزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش راهبردی دانشگاه در تکامل زنجیره های ارزش غذا و کشاورزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید