تونی بلر: انگلیس احتمالا در اتحادیه اروپا باقی می ماند

به گزارش نوای پرنده پارسی، نخست وزیر اسبق انگلیس از احتمال برگزاری یک همه پرسی دوم در بریتانیا خبر داد و پیش بینی کرد که به احتمال بسیار زیاد اینبار انگلیسی ها به ماندن در اتحادیه اروپا رأی می دهند.

تونی بلر: انگلیس احتمالا در اتحادیه اروپا باقی می ماند

تونی بلر نخست وزیر اسبق انگلیس در مصاحبه با شبکه اسکای نیوز توضیح داد که بریتانیا به سمت برگزاری یک همه پرسی دوم می رود و در صورت برگزاری همه پرسی به احتمال بسیار زیاد، مردم انگلیس به ادامه حضور در اتحادیه اروپا رأی خواهند داد.

نخست وزیر اسبق انگلیس که خود از حزب کارگر است، ضمن تأکید بر اینکه نتایج انتخابات مجلس اروپا از شکاف و دودستگی انگلیس حکایت داشت، پیش بینی کرد که انگلیس احتمالاً در نهایت از این اتحادیه خارج نمی شود.

بلر در حالی چنین پیش بینی کرده است که حزب برگزیت وابسته به نایجل فاراژ از حامیان خروج از اتحادیه اروپا، براساس نتایج نظرسنجی پای شعب بیشترین کرسی ها را کسب کرده است.

وی اینگونه توضیح داد: فکر می کنم به احتمال زیاد، ما یک همه پرسی دیگر خواهیم داشت و احتمال زیادی وجود دارد که ما به ماندن در اتحادیه اروپا رأی دهیم.

بلر ادامه داد: اما، ما در عصر منحصر به فرد غیرقابل پیش بینی بودن به سر می بریم و عوامل مختلف زیادی قبل از رسیدن به آن نقطه وجود دارد.

نخست وزیر اسبق انگلیس در ارتباط با راهکاری که بتوان مجدداً بریتانیا را گردهم آورد، گفت: تنها راهی که این کشور را گردهم می آورد، یک فرایند منطقی است تا ببینیم می خواهیم واقعاً (اتحادیه اروپا را) ترک کنیم یا اینکه می خواهیم باقی بمانیم.

وی در ادامه توضیح داد که یک کمپین مناسب برای باقی ماندن در اتحادیه اروپا در حین همه پرسی احتمالی دوم در بریتانیا می تواند به افسانه ای خاتمه دهد که به پیروزی برگزیت در سال 2016 منجر شد.

بلر در ارتباط با امکان خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا گفت: شانس آن (برگزیت) وجود دارد، اما فکر نمی کنم محتمل شود.

بلر که حامی سرسخت ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا است، توضیح داد که در حین انتخابات اخیر به حزب کارگر رأی داده است.

وی از حزب کارگر خواست تا از رویکرد دوپهلو در خصوص برگزیت دوری کند و از جرمی کوربین رهبر حزب کارگر خواست تا موضع شفاف و روشنی درباره اروپا ارائه کند.

نخست وزیر اسبق انگلیس ضمن آنکه درخواست محافظه کاران برای برگزاری انتخابات عمومی در سایه برگزیت را احمقانه خواند و پیش بینی کرد که رهبر بعدی این حزب، خواستار انتخابات عمومی نخواهد شد.

ترزا می نخست وزیر انگلیس جمعه گذشته با اعلام استعفای خود گفت که در تاریخ هفتم ژوئن (17 خرداد) رسما از سمت خود استعفا می دهد. این مساله علاوه بر تشدید بحران در انگلیس در ارتباط با برگزیت، باعث ایجاد شکاف و بحرانی تر شدن اوضاع حزب حاکم محافظه کار انگلیس نیز شده است.

بعد از سه بار رد شدن توافق برگزیت در مجلس انگلیس، تهدید اتحادیه اروپا به خروج اجباری انگلیس بدون توافق و همچنین استعفای معاون مجلسی دولت، ترزا می اجبارا در جهت استعفا قرار گرفت.

انتخابات مجلس اروپا خاتمه هفته گذشته برگزار شد و روز پنجم خردادماه (یکشنبه)، آخرین روز برگزاری آن بود. هرچند مجلس اروپا از اختیار اجرایی اندکی برخودار است، اما ترکیب مجلس عمدتا نشاندهنده آینده وضعیت دولت ها در اتحادیه اروپاست و هم اکنون نتایج انتخابات نشان می دهد که قدرت دریافت احزاب راستگرا در مجلس اروپا زنگ خطری برای اروپاست، مبنی بر اینکه ممکن است به زودی راستگرایان در پایتخت های اروپایی نیز بیش از پیش قدرت گیرند.

بی بی سی نیز گزارش داد: حزب محافظه کار انگلیس احتمالا 10 تا 12 درصد کمتر از 23 درصدی که در انتخابات 2014 کسب کرده بود رای خواهد آورد و احتمالا بدترین نتیجه را درمیان احزاب این کشور کسب خواهد کرد.(جزئیات بیشتر)

ق

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 1359

به "تونی بلر: انگلیس احتمالا در اتحادیه اروپا باقی می ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تونی بلر: انگلیس احتمالا در اتحادیه اروپا باقی می ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید