توضیحات عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال درباره برکناری رئیس هیات قم

به گزارش نوای پرنده پارسی، عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال توضیحاتی درباره فرایند برگزاری مجمع فوق العاده هیات فوتبال قم ارائه کرد.

توضیحات عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال درباره برکناری رئیس هیات قم

به گزارش نوای پرنده پارسی به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، عبدالکاظم طالقانی عضو هیات رییسه و رییس کمیته استان های فدراسیون فوتبال درباره استیضاح رییس هیات فوتبال قم مطرح نمود: ما برابر قانون و اساسنامه هیات ها عمل می کنیم. ماده 24 به روشنی تعیین کرده که استیضاح روسای هیات ها به چه شکلی انجام می شود و ابهامی در این باره وجود ندارد. همچنین مباحث مربوط به مجمع عمومی هم در بند 17 تصریح شده است.

وی ادامه داد:در روزهای ابتدایی اردیبهشت، 6 عضو مجمع قم درخواست اسیتضاح آقای بهرامی را به فدراسیون فوتبال ارائه کردند. پیشنهاد این اعضا برکناری نامبرده بود که در 5 بند شرحاتی در این باره ارائه شد. بعد از آن تحقیقات مقدماتی درباره برنامه های مربوطه آغاز شد و در گام نخست سه نفر از جمع این 6 نفر به صورت حضوری در جلسه شرکت کردند.

عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال شرح داد: این سه نفر آقایان اصغری، آبکار و حسینی بودند که در نشست با من شرکت کردند و از آنها پرسیدم موضوع چیست. در آن جلسه گفتم با توجه به اینکه آقای بهرامی زحمات زیادی کشیده و پایان فعالیت ایشان 8 ماه دیگر است اجازه بدهید در انتخابات آینده هیات قم مشکل حل شود اما هر سه عضو اصرار به کار خود داشتند.

وی ادامه داد: در ادامه من با سه فرد معترض دیگر تماس گرفتم که این سه نفر نماینده وزارت آموزش و پرورش، آقای جان جان و قلی زاده بودند که آنها هم بر امضا خود تاکید داشتند. ما بر اساس این درخواست خواهان برگزاری مجمع فوق العاده شدیم. در پاسخ از سوی دبیر هیات قم اعلام شد که سه نفر از این اسامی اهلیت ندارند و بنابراین استیضاح منتفی است.

طالقانی افزود: پس از اعلام نظر دبیر هیات فوتبال قم مباحث بررسی شد و مطابق نامه ها و مستندات موجود روشن شد که این سه عضو به صورت قانونی در مجمع حضور دارند و مستندات این موضوع در فدراسیون به صورت کامل موجود است.

وی ادامه داد: برای مثال یکی از مباحث مورد اعتراض دبیر هیات فوتبال قم درباره نماینده بازیکنان در مجمع بود. خیلی جالب است که آقای جان جان در مجمع قبلی معرفی شده بود اما بدون اطلاع فدراسیون آقای مسعود ابرقویی در جلسه شرکت کرد. ما این بار در لیست پیگیری کردیم و دیدیم که آقای ابرقویی بازیکن شاغل در اصفهان و باشگاه سپاهان است و در مجمع قبلی بدون اطلاع فدراسیون و غیرقانونی تغییر اجرا شده است. ما در نامه خطاب به دبیر هیات پرسیدیم که علت این جابجایی چه بوده است و این بحث قابل پیگرد است. تاکید شد که تخلف در مجمع بوده و باید بررسی شود. بر اساس مستندات موجود آقای جان جان باید به عنوان نماینده بازیکنان در هیات حضور پیدا می کرده است. دلیلش هم این است که وی حائز شرایط نمایندگی بازیکنان در مجمع است نه آقای ابرقویی که بازیکن تیم سپاهان است. غیر ممکن است بازیکنی که قرارداد در خارج از استان دارد در مجمع استان دیگری حضور پیدا کند و همه روسای محترم هیات های استان ها کاملا از این موضوع اطلاع دارند.

رییس کمیته استان ها افزود: طبق ماده 24 و بند 12 برای استیضاح نیاز به یک سوم اعضای مجمع وجود دارد و با توجه به اینکه این 6 نفر مورد تایید هستند و حتی اگر تعداد استیضاح کنندگان 5 نفر هم بود برگزاری مجمع فوق العاده هم قانونی بود. در ادامه ما تاکید کردیم که موضوع برگزاری مجمع به اعضا اعلام شود اما دبیرهیات فوتبال قم خواهان لغو شد که درخواست منتفی شدن مجمع مورد تایید رییس فدراسیون قرار نگرفت. حتی با مدیرکل اداره ورزش و جوانان قم تماس گرفته شد ولی او گفت که نامه ها به دست من نرسیده است. در حالیکه کلیه نامه ها برای وی ارسال شده بود. حتی از ایشان محل برگزاری نشست را درخواست کردیم که وی برای برگزاری مجمع مکانی اختصاص نداد. پس از آن فدراسیون محلی را تعیین کرد و در ادامه مجمع با حضور بیش از دو سوم اعضا تشکیل شد. حتی روز مجمع حدود 15 دقیقه هم کلیه اعضا منتظر آقایان منعم و بهرامی بودند اما آنها در جلسه شرکت نکردند.

وی ادامه داد: جلسه با صحبت های سرپرست فدراسیون آغاز شد و آقای بهاروند گفتند ما به دنبال اجرای قانون هستیم و در هر هیاتی امکان دارد چنین شرایطی به وجود بیاید. این اتفاق خوبی است که همیشه جوابگوی مجمع باشیم. پس از آن، برگه اعلام اعتراض اعضا مجمع قرائت شد و به نوبت از اعضای معترض خواسته شد که نکات مدنظرشان را بگویند. در ادامه، دو بازرس و یک منشی انتخاب شدند تا مراحل مربوطه به خوبی طی شود.

طالقانی افزود: پس از صحبت های 6 مخالف، بقیه هم در راستای صحبت های این نفرات موافقت خود را با استیضاح اعلام کردند و در ادامه آرا مجمع توسط سه عضو انتخاب شده شمارش شد و رای به برکناری رییس هیات فوتبال قم با 10 عضو داده شد. در پایان اینکه اساس بحث اجرای قانون بر اساس دیدگاههای اعضای مجمع هیات فوتبال قم بود و این موضوع مورد تاکید قرار داشت. در این باره اسناد و مدارک مربوطه به صورت کامل در فدراسیون جهت ارائه به افکار عمومی وجود دارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 4611

به "توضیحات عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال درباره برکناری رئیس هیات قم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال درباره برکناری رئیس هیات قم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید