تعطیلی قطار کرمانشاه و سرگردانی مسافران آن

به گزارش نوای پرنده پارسی، قطار کرمانشاه برای بهسازی خطوط تعطیل شده و چون این تعطیلی قبلا اطلاع رسانی نشده بود، موجب تغییر مبدا سفر از ملایر و سرگردانی مسافران شده است.

تعطیلی قطار کرمانشاه و سرگردانی مسافران آن

قطار کرمانشاه پس از 9 ماه از راه اندازی تعطیل شد و باعث سرگردانی مسافران کرمانشاهی که قصد سفر با قطار را از مبدا کرمانشاه به مشهد داشتند، شد.

قطاری که قرار بود از تابستان امسال حتی فرایند جدیدتری به خود بگیرد و سفرهای آن در هفته افزایش یابد، طی یکی دو هفته گذشته بازهم در ایستگاه کرمانشاه متوقف شد و مسافران کرمانشاه-مشهد مجبور شدند از کرمانشاه تا ملایر را با وسیله حمل و نقلی دیگری سفر کرده و سفر با قطار را از مبدا ملایر آغاز کنند.

یکی از مسافران کرمانشاهی که بلیت اینترنتی تهیه کرده بود، گفت:

حدود 8 یا 9 آذر ماه بود که به دفتر مربوطه برای دریافت بلیت خریداری شده (از طریق اینترنت) مراجعه کردم که با لغو شدن سفر کرمانشاه-مشهد روبرو شدم. وقتی که علت لغو سفر را از کننده شرکت مربوطه پرسیدم، گفتند که هیچکس جوابگو نیست که چه علتی دارد. ما مجبور شدیم که سفر را از مبدا ملایر با قطار پی گیری کنیم و این در حالی بود که هزینه پرداختی ما برای سفر کرمانشاه تا مشهد بود.

به گفته مهرداد سالاری، معاون امور عمرانی استاندار کرمانشاه علت این تعطیلی بهسازی خط ریلی بوده است، وی گفت:

محل اتصال ریل معمولا بعد از بهره برداری نیاز به یک تست جوشکاری دارد و در زمان انجام تست جوشکاری عادی تعدادی از تراورس های جهت شکسته است. علاوه بر تراورس ها تعدادی از پیچ و مهره های اتصالات نیز مفقود شده بود که باید جایگزین می شد.

قرار شده بود تا روز شنبه این نقص رفع شود، به علت اینکه شنبه تیم کارشناسی آن را بررسی می کند تا از رفع ایرادات فوق مطمئن شود، شنبه بهره برداری صورت نمی گیرد و این اقدام پس از تایید کارشناسان و در روزهای آینده صورت خواهد گرفت.

جلال الدین کوکنار، مدیر راه آهن منطقه اراک گفت:

هم اکنون جوشکاری روی خط مذکور در حال انجام است و ما خط را مسدود کردیم تا جوشکاری لازم روی آن صورت گیرد.

کوکنار در خصوص اینکه این عملیات و تعطیلی تا چه زمانی طول می کشد، زمان مشخصی را اعلام نکرد و گفت:

این بستگی به تعداد جوش هایی دارد که در جهت باید زده شود دارد.

متاسفانه پیش از اینکه این تعمیرات انجام شود، هیچ گونه اعلام رسانی به مسافران نشد تا کسانی که قصد سفر از طریق قطار کرمانشاه را دارند دچار مسائل نشوند و نهایتا نیز علی رغم اینکه مجبور شدند از طریق قطار ملایر سفر خود را آغاز کنند، مابه التفاوت وجه پرداختی بابت بلیت به آنها داده نشد و حتی آنها را از کرمانشاه به ملایر از ملایر به مشهد و مجدد از مشهد به کرمانشاه ارجاع دادند و در آخر نیز وجهی دریافت نکردند.

منبع: کجارو / خبرگزاری مهر
انتشار: 18 اسفند 1400 بروزرسانی: 18 اسفند 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7543

به "تعطیلی قطار کرمانشاه و سرگردانی مسافران آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی قطار کرمانشاه و سرگردانی مسافران آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید