ترفندهای پاک کردن آدامس از روی لباس

به گزارش نوای پرنده پارسی، پاک کردن آدامس از روی لباس چالشی است که بسیاری از ما آن را تجربه نموده ایم. آدامس به علت خاصیت چسبندگی زیاد، وقتی روی پارچه می چسبد دردسرساز می گردد و برای پاک کردن آن دچار زحمت فراوانی می شویم.

ترفندهای پاک کردن آدامس از روی لباس

اما با یادگیری ترفندهای از بین بردن آدامس از روی لباس، بدون اینکه به بافت لباس آسیبی برسد، به راحتی می توان آدامس را از روی پارچه پاک کرد.

البته در خصوص پارچه های ظریفی مانند ابریشم، ساتن، مخمل و غیره بهتر است بعد از پاک سازی اولیه ، لباس را برای شستشوی بهتر و ایمن به خشکشویی بسپارید. به این ترتیب هیچ لکه ای روی پارچه باقی نخواهد ماند.

اگر برای خشکشویی لباس احتیاج به مشاوره و خدمات دارید، فقط کافی است در بخش سرویس مربوطه سفارش خود را ثبت کنید و ضمن اطلاع از تعرفه خشکشویی از خدمات باکیفیت این سرویس استفاده نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره سراسری 1471 تماس بگیرید.

نکات کلیدی

 • روغن آرگان یکی از برترین روش های طبیعی برای پاک کردن آدامس از روی لباس است. برای این کار، روغن آرگان را روی آدامس بریزید و به آرامی آن را با یک قطره دستمال پاک کنید.
 • انتخاب برترین روش برای پاک کردن آدامس از روی لباس، به نوع آدامس، جنس و بافت لباس و شرایط مختلف مربوط می گردد
 • اسپری ضدچسب می توانددر پیشگیری از چسبیدن آدامس به لباس ها یاری کند. پیش از پوشیدن لباس، اسپری ضد چسب را روی لباس بپاشید.

روش های پاک کردن آدامس از روی لباس

برای پاک کردن آدامس از روی پارچه و لباس می توانید یکی از روش های زیر را امتحان کنید؛ البته توجه داشته باشید که ممکن است بعضی از این مواد برای رنگ و بافت پارچه شما مناسب نباشد.

بنابراین به وسیله تست پارچه و استفاده ماده پاک کننده انتخابی خود در قسمتی از لباس که دور از دید است، از ایمن بودن آن مواد بر رنگ و بافت پارچه مطمئن شوید.

1. استفاده از یخ

پاک کردن آدامس از روی لباس با استفاده از یخ، راهکاری موثر و ایمن است. با استفاده از یخ می توان آدامس را از روی لباس پاک کرد. برای این کار، یخ را روی آدامس قرار دهید. یخ به آهستگی به آدامس می چسبد و با حرکت دادن لباس زیر یخ، آدامس پاک می گردد.

برای پارچه های دارای بافت ظریف می توانید یخ را داخل یک کیسه پلاستیکی بگذارید و سپس روی آدامس قرار دهید.

2. استفاده از روغن آرگان

روغن آرگان یکی از برترین روش های طبیعی برای پاک کردن آدامس از روی لباس است. برای این کار، روغن آرگان را روی آدامس بریزید و به آرامی آن را با یک قطره دستمال پاک کنید.

3. استفاده از مواد شیمیایی

بعضی از مواد شیمیایی نظیر الکل، اسید استیک، اتر و اتانول نیز می توانند برای پاک کردن آدامس از روی لباس کاربرد دارند. برای استفاده از این مواد شیمیایی، بهتر است از دستکش بهره ببرید و پس از استفاده، لباس را به صورت کامل بشویید.

4. تراشیدن آدامس از روی پارچه با ابزار نوک تیز

اگر پارچه لباس شما ضخیم است و در تماس با ابزار نوک تیز آسیبی نمی بیند، می توانید با نوک چاقو و کاردک آدامس را از روی لباس بتراشید. البته این روش زمانی کارساز خواهد بود که آدامس هنوز خشک نشده باشد.

انتخاب برترین روش برای پاک کردن آدامس از روی لباس، به نوع آدامس، جنس و بافت لباس و شرایط مختلف مربوط می گردد؛ بنابراین، قبل از استفاده از هر روشی برای پاک کردن آدامس، باید آنالیز کنید که آیا آن روش برای لباس مورد نظر شما مناسب است یا خیر.

راهکارهای پیشگیری از چسبیدن آدامس به لباس ها

برای پیشگیری از چسبیدن آدامس به لباس ها، می توانید از راهکارهای زیر بهره ببرید:

1. استفاده از برگ های نعناع

اگر می خواهید از چسبیدن آدامس به لباس ها جلوگیری کنید، می توانید از برگ های نعناع بهره ببرید. برگ نعناع را روی لباس قرار دهید و پس از چسبیدن آدامس به لباس، آن را با برگ نعناع جدا کنید.

محاسبه رایگان هزینه خشکشویی در محل!

2. استفاده از گریس

گریس یکی از برترین راهکارهای پیشگیری از چسبیدن آدامس به لباس ها است. قبل از پوشیدن لباس، گریس را روی قسمت هایی که ممکن است با آدامس تماس داشته باشند، بمالید.

3. استفاده از اسپری ضدچسب

اسپری ضدچسب می تواند در پیشگیری از چسبیدن آدامس به لباس ها یاری کند. پیش از پوشیدن لباس، اسپری ضد چسب را روی لباس بپاشید.

4. استفاده از خشک کننده مو

خشک کننده مو بعلاوه می تواند به شما در پیشگیری از چسبیدن آدامس به لباس ها یاری کند. پیش از پوشیدن لباس، خشک کننده مو را روی قسمت هایی که ممکن است با آدامس تماس داشته باشند، اعمال کنید.

نکاتی که باید در نگهداری و شست وشوی لباس ها بعد از پاک کردن آدامس رعایت گردد

پس از پاک کردن آدامس از روی لباس، باید به چند نکته در نگهداری و شست وشوی لباس ها توجه کنید:

 • بعد از پاک کردن آدامس، لباس را به صورت کامل بشویید تا هیچ اثری از آدامس روی لباس باقی نماند.
 • بسته به نوع لباس، از دمای مناسب برای شستشو بهره ببرید. برای لباس های حساس و نرم، از دمای کمتری بهره ببرید.
 • بهتر است لباس را به صورت جداگانه بشویید و از شستشوی همزمان با لباس های دیگر خودداری کنید. این کار باعث حفظ کیفیت و رنگ لباس شما گردد.
 • از مواد شیمیایی ملایم و مناسب برای شستشوی لباس بهره ببرید. بعلاوه، از انواع نرم کننده ها بهره ببرید تا لباس شما نرم و بافت آن حفظ گردد.
 • در صورت لزوم، لباس را اتو کنید. برای این کار، از دمای مناسب برای هر نوع لباس بهره ببرید و بهتر است لباس را از داخل به خارج اتو کنید تا از آسیب تماشا بافت آن جلوگیری گردد.

با رعایت این نکات، می توانید لباس خود را پس از پاک کردن آدامس به برترین شکل ممکن نگه دارید و از کیفیت آن برای مدت طولانی تری لذت ببرید.

مزایای استفاده از مواد طبیعی برای پاک کردن آدامس از روی لباس

استفاده از مواد طبیعی و شوینده دست ساز خانگی برای پاک کردن آدامس از روی لباس، مزایای زیادی برای حفظ محیط زیست و سلامتی افراد دارد. بعضی از این مزایا عبارتند از:

 • کاهش استفاده از مواد شیمیایی

با استفاده از مواد طبیعی برای پاک کردن آدامس از روی لباس، کمتر از مواد شیمیایی که غالبا برای سلامتی و حفظ محیط زیست زیان آور هستند استفاده می گردد.

 • حفظ محیط زیست

روش های طبیعی برای پاک کردن آدامس، اغلب باعث کاهش آلودگی محیط زیست و محافظت از منابع طبیعی مانند آب و خاک می گردد. بعضی از این روش ها، مانند استفاده از سرکه و سدر، قابل تجدید هستند و تاثیر زیادی بر روی محیط زیست ندارند.

 • کاهش هزینه ها

غالبا مواد طبیعی مقرون به صرفه قیمت تر از محصولات شیمیایی و پاک کننده های کارخانه ای هستند. از همین رو استفاده از این مواد برای پاک کردن آدامس از روی لباس به کاهش هزینه های مربوط به خرید محصولات تجاری و مواد شیمیایی یاری می نماید.

خدمات خشکشویی در محل با تیم خبرنگاران

 • حفظ سلامتی

استفاده از مواد طبیعی برای پاک کردن آدامس، می تواند به حفظ سلامتی افراد یاری کند. مواد شیمیایی ممکن است برای سلامتی افراد مضر باشند، در حالی که روش های طبیعی معمولاً از مواد طبیعی و بی خطر تشکیل شده اند.

بیشتر بخوانید: برای خشکشویی کت در منزل به این 6 نکته توجه کنید!

نتیجه گیری

در این مطلب به این نکته پرداختیم که چگونه آدامس را از لباس پاک کنیم و چه موادی برای پاک کردن آدامس از روی لباس و لکه بری پارچه موثر هستند.

در نهایت توصیه می کنیم در مواقع لزوم و زمانی که احتمال می دهید برای لباس شما مسائل این چنینی رخ دهد، از روش های پیشگیرانه که در همین مطلب توضیح دادیم، بهره ببرید تا کمتر بابت پاک کردن آدامس از روی لباس دچار زجمت شوید.

منبع: آچاره
انتشار: 2 تیر 1402 بروزرسانی: 2 تیر 1402 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7821

به "ترفندهای پاک کردن آدامس از روی لباس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترفندهای پاک کردن آدامس از روی لباس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید