ترامپ: دستور لغو تمام تحریم ها علیه ترکیه را صادر کردم

رئیس جمهور آمریکا از صدور فرمان لغو تحریم های وضع شده علیه ترکیه به دلیل حمله نظامی این کشور به شمال شرقی سوریه اطلاع داد.

ترامپ: دستور لغو تمام تحریم ها علیه ترکیه را صادر کردم

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه در یک نشست خبری در کاخ سفید بیان کرد به وزارت خزانه داری این کشور دستور داده است که کلیه تحریم های وضع شده علیه ترکیه در روز 14 اکتبر (22 مهر) به دلیل حمله این کشور به نیروهای کُرد متحد آمریکا در شمال شرقی سوریه را لغو کند

دونالد ترامپ در این نشست خبری با اعلام خبر دائمی شدن آتش بس در شمال شرقی سوریه گفت: اوایل بامداد امروز دولت ترکیه به ما اطلاع داد که عملیات نظامی خود در سوریه را متوقف خواهند کرد. بدین ترتیب آتش بس در منطقه دائمی خواهد شد؛ هرچند در آن بخش از دنیا گاهی واژه دائمی زیر سؤال می رود. ولی به هر حال فکر می کنم این آتش بس دائمی خواهد بود.

وی اضافه کرد: بنابراین من به وزیر خزانه داری گفته ام که تحریم های اعمال شده در 14 اکتبر را که در پاسخ به عملیات رزمی ارتش ترکیه علیه کُردها در شمال سوریه وضع شده بود، لغو کند. تحریم ها برداشته خواهد شد، مگر اینکه اتفاق دیگری رخ دهد که باعث ناراحتی ما گردد.

رئیس جمهور آمریکا در مورد ادامه حضور نظامی کشورش در منطقه گفت: ما از کشورهایی که قدم پیش می گذارند که به تأمین امنیت منطقه یاری نمایند، استقبال می کنیم. کشورهای منطقه باید به تأمین امنیت مرزهای سوریه و ترکیه یاری نمایند و ما نمی خواهیم در این کار دخالت داشته باشیم. ما امنیت مناطق نفتی را تضمین نموده ایم و شماری از نیروهای ما در آن مناطق حضور دارند. ما در آینده تصمیم خواهیم گرفت که در این مورد چه کاری انجام دهیم.

ترامپ در ادامه اعلام نمود: ما انتظار داریم که ترکیه به تعهداتش در مبارزه با داعش عمل کند. ما از کشورهای اروپایی می خواهیم که اتباع داعشی خود را بازگردانند و محاکمه نمایند. آنها مدت های زیادی از انجام این کار طفره رفتند و اکنون وقت خوبی است که این کار را انجام دهند.

وی سپس بار دیگر به انتقاد از حضور نظامی آمریکا در کشورهای مختلف دنیا پرداخت و گفت: از روزی که من به کاخ سفید آمدم بیش از 2.5 تریلیون دلار برای تقویت نیروی نظامی کشور هزینه شده است و ما اجازه نمی دهیم که این نیروی نظامی با حضور در جنگ هایی که هیچ ارتباطی با آن ندارد، تضعیف گردد. این اتفاق دیگر نخواهد افتاد و ما اجازه وقوع چنین اتفاقی را نخواهیم داد. ما تنها باید زمانی از ارتش خود استفاده کنیم که امنیت ملی مان در خطر باشد و یا در مواردی که هدف و برنامه مشخصی داشته باشیم و بتوانیم پس از آن از بحران خارج شویم.

ترامپ در انتها گفت: وظیفه ارتش ما این نیست که پلیس دنیا باشد. کشورهای دیگر باید مسئولیت خود را در این زمینه انجام دهند. اقداماتی که ما اخیراً انجام دادیم، به همین دلیل هستند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 آذر 1398 بروزرسانی: 18 آذر 1398 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 2847

به "ترامپ: دستور لغو تمام تحریم ها علیه ترکیه را صادر کردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: دستور لغو تمام تحریم ها علیه ترکیه را صادر کردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید