تحریم، سایه ای که علی رغم لغو باز هم بر سر فروش نفت می ماند، ژاپن، کره جنوبی و تایوان منتظر چراغ سبز آمریکا

به گزارش نوای پرنده پارسی، مشتریان قدیمی نفت ایران اعلام کردند، حتی اگر تحریم های نفتی ایران لغو گردد، پیش از آنالیز شرایط احتمال خرید دوباره نفت از این کشور، منتظر چراغ سبز آمریکا خواهند ماند.

تحریم، سایه ای که علی رغم لغو باز هم بر سر فروش نفت می ماند، ژاپن، کره جنوبی و تایوان منتظر چراغ سبز آمریکا

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرنگاران، در حالی که ایران در کوشش است تا صادرات نفت خود را پس از لغو تحریم های آمریکا از سر بگیرد، مشتریان اصلی پیشین این کشور در ژاپن، کره جنوبی و تایوان می گویند، پیش از آنالیز شرایط احتمال خرید دوباره نفت از ایران، منتظر چراغ سبز آمریکا خواهند ماند.

به نوشته رویترز، گفته می گردد پالایشگاه های هندی و یک پالایشگاه اروپایی در حال ارزیابی مجدد خریدها برای باز کردن صندلی برای نفت ایران در نیمه دوم سال 2021 است.

این امر باعث می گردد تا تاجران مشتاق باشند که بدانند پالایشگاه های ژاپنی و کره ای از چه راهی وارد خواهند شد. این دو کشور سومین و چهارمین خریداران عظیم نفت و میعانات گازی ایران بودند و طی سال های 2016 تا 2018 به طور متوسط حدود 450 هزار بشکه از ایران نفت و میعانات گازی وارد کردند.

طی دو سالی که ایران به علت تحریم ها در فهرست تامین نمایندگان این دو کشور نبود، پالایشگاه های ژاپن و کره جنوبی، نفت ایران را با نفت و میعانات گازی سایر تولیدنمایندگان غرب آسیا، استرالیا، آمریکا و مکزیک جایگزین کردند.

پالایشگاه های ژاپنی در انتظار لغو تحریم ها گفتند، همچنین منتظر هدایت دولت خود هستند.

طاقچه بالا گذاشتن پالایشگاه های ژاپنی و کره ای و تایوان

سخنگوی پالایشگاه فوجی اویل گفت: به محض اینکه نفت ایران در دسترس باشد، ما آنالیز خواهیم کرد که آیا واردات از ایران همانند واردات از کشورهای دیگر، برای ما مقرون به صرفه است یا نه و اگر نفت ایران از نظر اقتصادی برای ما مقرون به صرفه باشد، احتمالا واردات را از سرخواهیم گرفت.

به نوشته این گزارش، پالایشگاه های کره جنوبی نیز چنین راهی را در پیش گرفته اند.

یک خریدار کره ای گفت: خوب است بگردد، نفت ایران را وارد کرد... اما اگر هم نشد، تاثیر چندانی بر ما ندارد.

به محض برداشته شدن تحریم ها، اگر ارزش اقتصادی داشته باشد، احتمالا خرید نفت از ایران را از سرمی گیریم.

در تایوان، سخنگوی فورموسا پتروکمیکال گفت: قیمت های نفت ایران برای جذابیت باید در برابر گریدهای عربستان رقابتی باشند.

موانع خرید نفت ایران

یک مسئول تدارکات در یک پالایشگاه ژاپنی که نخواست هویتش فاش گردد، گفت: حتی اگر تحریم ها برداشته گردد، ، خریداران باید اطمینان حاصل نمایند که بانک ها قادر به انتقال پول هستند، شرکت های کشتیرانی توانایی اعزام نفتکش به ایران را دارند و بیمه گران توانایی تامین پوشش بیمه را دارند.

حتی اگر تحریم ها برداشته گردد، خریداران باید اطمینان حاصل نمایند که بانک ها قادر به انتقال پول هستند، شرکت های کشتیرانی توانایی اعزام نفتکش به ایران را دارند و بیمه گران توانایی تامین پوشش بیمه را دارند.

وی اضافه نمود: من فکر می کنم که برای غلبه بر این موانع هنوز زمان زیادی ضروری است.

هلدینگ اینئوس، عظیم ترین پالایشگاه ژاپن گفت، هنوز هیچ اقدامی برای خرید احتاقتصادی نفت ایران انجام نداده است.

هندی ها هم از ایران نفت می خرند، اما با شرط و شروط

به گزارش فارس، پالایشگاه های دولتی هند در صدد هستند تا خرید نفت خام از ایران را تا اواخر سال 2021 به دلیل انتظار لغو تحریم های آمریکا از سر بگیرند.

عظیم ترین شرکت پالایشگاهی اویل کورپوریت، بهارات پترولیوم، هندوستان پترولیوم و پالایشگاه و فرآوری مانگالور، به دنبال کاهش خریدهای نفتی از دیگر کشورها و ازسرگیری خرید نفت از ایران هستند. این شرکت های نفتی این را هم اعلام نموده اند که خرید نفت از ایران در صورتی خواهد بود که قیمت ها واقعی باشد و تحریم ها برداشته گردد.(جزئیات بیشتر)

انتهای پیغام/ب

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7007

به "تحریم، سایه ای که علی رغم لغو باز هم بر سر فروش نفت می ماند، ژاپن، کره جنوبی و تایوان منتظر چراغ سبز آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم، سایه ای که علی رغم لغو باز هم بر سر فروش نفت می ماند، ژاپن، کره جنوبی و تایوان منتظر چراغ سبز آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید