تجاری سازی نانوذراتی برای درمان سرطان که عوارض جانبی دارو های رایج را ندارد

به گزارش نوای پرنده پارسی، شرکت پورتیج بایوتک (Portage Biotech) یک شرکت ایمونوآنکولوژی در مرحله بالینی که در حال توسعه درمانی برای سرطان است.

تجاری سازی نانوذراتی برای درمان سرطان که عوارض جانبی دارو های رایج را ندارد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، شرکت پورتیج بایوتک (Portage Biotech) یک شرکت ایمونوآنکولوژی در مرحله بالینی که در حال توسعه درمانی برای سرطان است، برنامه های توسعه بالینی خود را به روزرسانی کرد و اهداف توسعه خود را برای به جامانده سال 2022 خاطرنشان کرد. این شرکت در حال تجاری سازی نانوذراتی برای درمان سرطان است که عوارض جانبی دارو های رایج را ندارد.

ایان والترز، مدیر اجرایی شرکت پورتیج بایوتک، گفت: همان گونه که انتظار می رفت، آگونیست های سلول T کشنده طبیعی (iNKT)، PORT-2 و PORT-3، به خوبی در مطالعات بالینی اولیه تحمل شدند. ما معتقدیم که رویکرد های طراحی کارآزمایی تصادفی برای هر دو PORT-2 و PORT-3 به ما امکان می دهد سیگنال های اثربخشی را در فاز 2 به سرعت ارزیابی کنیم. با راهبردی منحصر به فرد توسعه دارو، تیم مدیریت مجرب، همکاری های رو به رشد با شرکای دانشگاهی و دارویی و اقتصادی منابع تامین شده در سال 2021، شرکت پورتیج بایوتک به خوبی آماده شده و بودجه لازم برای ارائه نقاط عطف بالینی مهم تا انتها سال 2023 را تأمین می نماید.

این شرکت همچنان بر پیشبرد راهبرد درمانی نو ایمونوآنکولوژی طراحی شده برای پیشگیری و غلبه بر مقاومت در برابر درمان سرطان متمرکز است. کارآزمایی های بالینی در سال 2021 برای هر دو برنامه آگونیست سلول های T کشنده Portage (iNKT)، PORT-2 (یک فرمول لیپوزومی آگونیست iNKT) و PORT-3 (یک ترکیب نانوذراتی از آگونیست iNKT Portage بسته بندی شده با آنتی ژن برای ایجاد پرایمینگ و تقویت سیستم ایمنی) شروع شد.

داده های اولیه فاز 1 نشان می دهد که PORT-2 به خوبی تحمل می گردد و به عنوان یک روش درمان بدون عارضه جانبی قابل استفاده است. داده های دقیق در اواخر امسال ارائه خواهد شد.

شرکت پورتیج بایوتک با تیم مدیریت پیشرفته، سازمان کارآمد و منابع اقتصادی به دست آمده در سال 2021، تصمیم گرفته است تا مطالعه PORT-2 را فراتر از بریتانیا توسعه دهد تا مطالعات بالینی را تسریع کند. این شرکت یک سازمان جهانی تحقیقات بالینی (CRO-Parexel) را استخدام نموده است و در حال آماده شدن برای دریافت مجوز و الزامات در کشور های دیگر است. با توسعه منطقه ها و سایت های مشارکت کننده در کارآزمایی، شرکت پورتیج بایوتک قادر خواهد بود تا ثبت نام در بخش برنامه ریزی شده فاز 2 این آزمایش را تسریع بخشد.

داده های ایمنی اولیه برای PORT-3، یک فرمولاسیون نانوذره از پپتید های ایمونوژنیک PORT-2 و NY-ESO-1 که برای درمان تومور های جامد مثبت NY-ESO-1 پیشرفته است، نیز مطلوب است. این شرکت انتظار دارد تا اواخر امسال داده ها را به یک کنگره علمی برای PORT-3 ارسال کند.

به عنوان بخشی از راهبرد تحقیق و توسعه گسترده تر، شرکت پورتیج بایوتک با کارشناسان و شرکت هایی همکاری می نماید که می توانند تخصص و بینش بیشتری را برای یاری به پیشرفت علم و باز کردن راه های نو برای توسعه به ارمغان بیاورند.

پورتفولیوی شرکت پورتیج بایوتک از پنج پلتفرم متنوع تشکیل شده است. در این پنج پلتفرم، شرکت پورتیج بایوتک دارای 10 محصول است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 خرداد 1401 بروزرسانی: 24 خرداد 1401 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7624

به "تجاری سازی نانوذراتی برای درمان سرطان که عوارض جانبی دارو های رایج را ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجاری سازی نانوذراتی برای درمان سرطان که عوارض جانبی دارو های رایج را ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید