تاثیر عجیب اندروید 15 بر شارژدهی موبایل شما!

به گزارش نوای پرنده پارسی، سرعت ورود گوشی ها به حالت Doze تا 50 درصد در اندروید 15 افزایش می یابد که این امر شارژدهی باتری در حالت استندبای را بیشتر می نماید.

تاثیر عجیب اندروید 15 بر شارژدهی موبایل شما!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، اندروید 15 سرعت ورود گوشی شما به حالت Doze Mode را افزایش می دهد تا شارژدهی باتری در حالت استندبای بیشتر گردد. درنتیجه بعضی از دستگاه ها در آخرین سیستم عامل اندروید تا 3 ساعت شارژ استندبای بیشتری خواهند داشت.

براساس گزارش Android Authority، دیو برک، معاون مهندسی پلتفرم اندروید می گوید سرعت ورود گوشی ها به حالت Doze را تا 50 درصد در اندروید 15 افزایش داده است که این امر شارژدهی باتری در حالت استندبای را بیشتر می نماید. در حالت Doze فعالیت تمامی اپلیکیشن ها به حالت تعلیق درمی آید. حالت Doze یکی از قابلیت های اصلی سیستم مدیریت انرژی اندروید از نسخه 6.0 بوده است، و به گفته دیو برک، این ویژگی شاهد پیشرفت های بیشتری در اندروید 15 است.

این بهینه سازی برای همه دستگاه هایی که آپدیت اندروید 15 را دریافت می نمایند، ارائه می گردد. این بدان معناست که دستگاه هایی که اندروید 15 دارند، 50 درصد سریع تر از دستگاه های مجهز به اندروید 14 وارد حالت Doze می شوند.

اندروید 15 شارژدهی باتری در حالت استندبای را بیشتر می نماید

انتخاب برترین زمان برای پردازش داده های پس زمینه در اندروید و حتی در سیستم عامل Wear OS یک مسئله بزرگ برای بهبود شارژدهی باتری محسوب می گردد. وقتی که نمایشگر گوشی خود را خاموش می کنید، پس از مدتی گوشی اندرویدی شما به حالت Doze می رود تا شارژ کمتری مصرف گردد. مطمئناً وقتی گوشی سریع تر به این حالت برود، عمر باتری در حالت استندبای بیشتر خواهد بود.

این بهبود به همه دستگاه هایی که به روزرسانی اندروید 15 را دریافت می نمایند، ارائه خواهد شد. این امر شامل سیستم عامل Wear OS نیز می گردد؛ البته آپدیت Wear OS 5 برپایه اندروید 14 است و نه اندروید 15. بااین وجود، محتمل است این قابلیت نو در به روزرسانی Wear OS 6 در سال آینده میلادی منتشر گردد.

گوگل به تازگی نیز در اندروید 15 قابلیت های نوی را برای مقابله با سرقت گوشی معرفی کرد.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 29 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1403 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7867

به "تاثیر عجیب اندروید 15 بر شارژدهی موبایل شما!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر عجیب اندروید 15 بر شارژدهی موبایل شما!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید